Polecane posty

DanielFarmer    1399
tak pizdlo gdzieś że mi szyby w oknach mało nie wypadły,pompuje dalej,wiatr odwrócił się na chwilę ok 19 i przesunął do nas front bo już myślałem że na 3 litrach się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865
35 minut temu, zetorki12 napisał:

Gdzie taki armagedon ?

WLI

Już 47mm w godzinę. Na szczęście wiatr umiarkowany. 

U mnie każdy był zajęty zbieraniem owoców i 90% albo i więcej zbóż stoi nie ruszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
No i powtórka z rozrywki. Leje okropnie. Ciężko było w pole wjechać do uprawy teraz to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Pieruny waliły obok że ziemia drgała a u mnie kropli deszczu nie było

i u mnie nic, ale jechałem przez Leszczankę - Witoroż na wieś, to tak lało że asfaltem rzeka płynęła (osłonę pod podłogą w aucie urwałem w tej wodzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Znaczy się skończenie rolnictwa to norma u alkoholików ?:D

O to całe szczęście że ja architekt krajobrazu to mi alkoholizm nie grozi :tw_beer:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076
8 minut temu, Piotrek1975 napisał:

No i powtórka z rozrywki. Leje okropnie. Ciężko było w pole wjechać do uprawy teraz to już w ogóle.

Po 21.00 dotarło do mnie i leje niemiłosiernie czasem zagrzmi i błyska się jak na sesji zdjęciowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

U mnie przyszła burza ale tylko grzmiało a nie padało.mieszanka poszła pod kosę przed samym wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

Dziś mogę sobie zanucić - "Ciągle pada...". 

Gryka i tak już porastała bo na glebie leży. A zanosiło się na piękny zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    774

Wczoraj bez deszczu ,dziś jak miały kombajny wyjeżdżać przed 13gdz popadało 1,5 mm ja wyjechałem bo u szwagra 7km dalej nie było wróciłem skosiłem u kolegi i u siebie owies, teraz na niebie dyskoteka na wschodzie .Świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    442
4 minuty temu, Azor07 napisał:

Wczoraj bez deszczu ,dziś jak miały kombajny wyjeżdżać przed 13gdz popadało 1,5 mm ja wyjechałem bo u szwagra 7km dalej nie było wróciłem skosiłem u kolegi i u siebie owies, teraz na niebie dyskoteka na wschodzie .Świętokrzyskie

U mnie też trochę popadało przed wyjazdem i dlatego nic sie nie kosiło. Zdąży się zebrać , a dziś przy niedzieli to też miało swoje plusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
Ładnie prało koło 22:00 , Dęblin rwało ulicami wda że szok za Dęblinem spokój, dojechaliśmy do Moszczanki i z powrotem zlewa, Wisła dziś trzymała deszcze cały dzień aż się przedostały na wschód już wieczorem. U mnie jeszcze nic nie pada ale zapowiadają że przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystekc355    196

SCZ tak wygladaja zboza po nawalncy ktora przeszla miedzy godzina 17-19 prawdopodobne tu juz chyba po zniwach ....:/

20180729_193246[1].jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

Dowaliło w sumie 54 mm z jednej burzy. Nie wiem czy miałem kiedykolwiek podobny opad.

Teraz trzeba jechać posiać poplony pod Efa. Będą mieć idealne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

co ja bym dał za jakikolwiek deszcz:(. Maj 30mm, czerwiec 70 ( w tym 45 w jednej ulewie więc połowę spłynęło), lipiec 32mm. Od paru lat sieję tą samą odmianę qq. Zawsze 4-4,5metra. W tym roku metr-2,5. Kolega nawet ponad 20 ha skasował początkiem lipca(bo sporo nie wzeszło po siewie) i przesiał gorczycą na poplon. Do dzisiaj nie skiełkowała. Granica FNW/FZ

90% opadów od wschodu kończy się na granicy wielkopolski z lubuskim. A od zachodu nie pada albo miejscowo przyleje

Edytowano przez saszeta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15428
8 godzin temu, krystekc355 napisał:

SCZ tak wygladaja zboza po nawalncy ktora przeszla miedzy godzina 17-19 prawdopodobne tu juz chyba po zniwach ....:/

20180729_193246[1].jpg

Deszcz nawalny to płacą z ubezpieczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Jak jakieś ziarna leżą na ziemi a nie są pochylone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to jednak miałeś rację że nie będzie padało . To teraz powiedz mi czy łąkę kosić , bo w Polsacie deszcze nadają i już sam nie wiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372
wczoraj id 13 do 19 mlucilem zboża i dobrze bo w nocy parę litrów spadło to dzisiaj przestoj

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076
3 godziny temu, Agrest napisał:

Dowaliło w sumie 54 mm z jednej burzy. Nie wiem czy miałem kiedykolwiek podobny opad.

Teraz trzeba jechać posiać poplony pod Efa. Będą mieć idealne warunki.

No to nieźle ci napompowało O.o bo u mnie 20,5L przez noc. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas suszy ciąg dalszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

No to nieźle ci napompowało O.o bo u mnie 20,5L przez noc. 

 

A najlepsze że wychodząc z domu nie widać tych opadów. Poszło jak w gąbkę.

Posiałem 2 ha poplonów i przejechałem agregatem talerzowym. Na glinkowatej glebie talerze się obklejały. Troszkę za mokro na tą robotę 

Teraz trzeba jechać powiadomić agencję.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj