Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Czytaj zanim zaczniesz pyskować . Napisałem . Dobrze jest ubezpieczyć i spać spokojnie . Ale liczyć na zwrot takiej inwestycji nie patrząc na resztę yo już zwykłe chamstwo .

14 minut temu, witejus napisał:

to po co ubezpieczasz jak masz w,, d*pie czyjąś jałmużnę"?

a jak będziesz pierdział ze strachu jak wyjdzie chmura to w okolicy gradu nie będzie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523

żeby tylko takie inwestycje i takie chamstwo było w Polsce i na świecie to byłby cud miód , ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie przecież tak jest od tysiecy lat, mamy nie najlepszy mikroklimat. Gdyby opady były regularne to gleba była by pierszej drugiej klasy. Gospodarkę prowadzę na kl 4 bo przez tysiące lat taka gleba się właśnie wytworzyła, a że przydała by się lepsza, czy opady lepiej rozłożone kogo to obchodzi, takie mamy realia i widzę że niektórym ciężko to zrozumieć czy się z tym pogodzić. Duże zachmurzenie, ale kropla deszczu od 13 maja nie spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy
9 minut temu, misio3p napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania to u markafarmera powinny już wystąpić miejscowe podtopienia.

Może są tylko się nie chwali ? :64_zipper_mouth: :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To o strachu ? Nie wiem skąd taki wniosek wysnułeś . Za stary jestem żeby na każdą chmurkę spoglądać , a biorąc pod uwagę że opady gradu akurat przed żniwami zdarzają się raz na 30 lat ... to właściwie strach przed czym ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Łodzkie doje...lało niezle  z godzina ulewy woda stoi na polach pełne rowy wody, deszczownia bedzie miała wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba odpowiedziałem .  Nie ma strachu . Czytać też nie potrafisz ? Narysować ci czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7235

Ubezpieczam żeby w razie czego coś zawsze było, ale cały czas liczę na zbiór plonu, a tamten roztropek liczy tylko na gradowe i myśli, że wytłucze mu tylko to co ma ujowe 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na dekiel cie pizło . Co ja wróżbita . Skąd głąbie mogę wiedzieć gdzie spadnie grad i z jakiej chmury  . Do stacji meteo z takim pytaniem się zgłoś . :D

Też tak rozumiem ubezpieczenia jak pedro , a nie jakiejś formy zysku .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

przez was mi grzybowa wykipiala-wspomnienie mokrej jesieni zeszlego rokuB|, wtedy bylo za mokro dzisiaj za sucho -taki los rolnika........

nad ranem obudzily mnie grzmoty i odglos deszczu walacego w szyby:P, dalo konkretnie i to przez pare godzin-nawet tygodnia nie obejrzalem bo grzmialo blisko, o kurcze siano mi zalalo;) sasiadowi niestety nie, bo zebral...

wy sie susza bulwersujecie- gdybyscie poznali prawdziwa powodz-wtedy byscie chyba w spodnie nas....li, zbierzesz 2 ton przy suszy-przy powodzi nawet w pole nie wjedziesz zeby zebrac....

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ooo ,i jest głos rozsądku :D

Jacus , a jak z wywiadami podczas posuchy ? Gdzie wtedy chadzasz B|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12
14 minut temu, Marcin133 napisał:

Łodzkie doje...lało niezle  z godzina ulewy woda stoi na polach pełne rowy wody, deszczownia bedzie miała wolne

Dziwne bo okolice EZD tylko pokropiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

tak 2t podczas suszy... Jak ziemia słaba i susza prawdziwa to czasem kombajn więcej kosztuje jak jest plonu na polu. uwierzcie, że plony po 500kg żyta i czasem mniej czasem talerzówka zbierała.

W tym roku też susza co prawda umiarkowana, ale na piachu są straty z 50% na lepszej ziemi z 30% a łubi zakwitł akurat w te upały 2 dni przygrzało w ziemi wody brakło kwiatki brązowe spadły i łuszczyn nie ma... strata z 70%. I co Ci da ubezpieczenie od suszy jak nie jest ogłoszona przez imgw to grosza nie dostaniesz  tylko jesteś do tylu o stawkę którą zapłaciłeś.

Kilka km dalej opady były lepsze a kilkanaście byly obfite, więc ogólnie to suszy nie ma.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
9 minut temu, zetorki12 napisał:

Na dekiel cie pizło . Co ja wróżbita . Skąd głąbie mogę wiedzieć gdzie spadnie grad i z jakiej chmury  . Do stacji meteo z takim pytaniem się zgłoś . :D

Też tak rozumiem ubezpieczenia jak pedro , a nie jakiejś formy zysku .

słuchaj gościu  najpierw rżniesz głupa wymigujesz się a potem wyzywasz , nieładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ty nawet rżnąć nie musisz . Samoistnie ci to przychodzi . :DWymagać odpowiedzi na pytanie z którym nawet meteorolodzy mają problem , to co to jest ? Mądrością ciężko to nazwać .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

W temacie grzmi tak jak na niebie. Z gradem to jest różnie bo nieraz jest wielka chmura i niema a nieraz mała chmurka i grad wielki więc w zasadzie to jest loteria tak albo tak

Edytowano przez stempos1980
Poprawa postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
53 minuty temu, ws71 napisał:

Co za problem ubezpieczyć od suszy i spać spokojnie kładziesz 1200zł na hektar przy plonie 6t/ha i Masz wszystkich gdzieś 

Jak nie masz o tym pojęcia  to nie pisz wcale.

Ubezpieczyć to pikuś   ale dostać  odszkodowanie  z powodu suszy  to nie jest  takie proste  jak przy gradzie   czy  wymarznięciach.  Dlatego ubezpieczenia od suszy  choć  są dużo tańsze  od tego co napisałeś  są nieopłacalne. W dzisiejszych realiach  gdzie w jednej części gminy pada w drugiej nie   jest  to trudne bo niech akurat pada tam gdzie ma stacje IUNG  i d*pa mimo tego że na polu wszystko spalone  dostaniesz  0zł.

I dlatego lepszym rozwiązaniem przy  suszy  jest  grad   ale  wiejscy frajerzy   wolą  zbierać 2t/ha  jak dostać  kasę  za 90% plonu  5t/ha  xD  xD  xD

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to w pogodzie . Zawsze w 50% prognozy trafne . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523

skoro jesteś taki kumaty inaczej to wywalę kawe na ławe czy jeśli ja wyglądam gradu to stłucze moje pola i pół powiatu przy okazji

a jeśli Ty nie chcesz gradu to go nie będzie na twoich polach i w okolicy?

4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Jak to w pogodzie . Zawsze w 50% prognozy trafne . :D

widzę że nie doczekam się odpowiedzi , miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

CZEGO JESZCZE NIE ZROZUMIAŁEŚ ? To nie zależy od tego czego ktoś chce . Ale oczekiwanie na klęskę żywiołową tylko dlatego , że się zainwestowało w ubezpieczenie jest po prostu wstrętne . Czy to wystarczy ? Jak teraz nie łapiesz , to już nie poradzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Co za problem ubezpieczyć od suszy i spać spokojnie kładziesz 1200zł na hektar przy plonie 6t/ha i Masz wszystkich gdzieś 

No tak ciekawe czy tu ubezpieczasz za 1200 zł/ha

Jak by zboże było po 800 zł/t cena gwarantowana to tak. A w innym wypadku jak suszy nie będzie a rok średni to na koszta nie zarobisz na IV kl. jak by jeszcze takie ubezpieczenie wykupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj