benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

lukasz912    0

u nas jak byli to chcieli kupić ziemie a o dzierżawie nic nie mowili.... a u nas sa zje....... gorki niby w kuj.-pom. a c-360 z 5 szalownka ma na 2 problemy podjechać a o bizonie nie wspomnę sucho nie sucho ....;) musze probic foty:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0
Dzisiaj podpisaliśmy wstępną umowę na postawienie elektrowni na działce do 0,25 ha. Maja nam płacić 18 tys zł rocznie i od tego będziemy musieli zapłacić 8,5% podatku. Teraz przez ok rok będą załatwiać pozwolenia na budowę i wtedy podpiszemy umowę notarialna.

 

Elektrownia ma mieć moc 2MW i wysokość ok 100m z śmigłem 140-150m. całość ma niby ważyć 360 ton, jedno śmigło ma ważyć 10 ton :)

 

 

Umowa z wspomnianym na forum" Windprojektem" , wiesz coś więcej o nich , bo firma historie ma raczej krótko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zanim oni go postawią to pole bez uprawy a samemu postawic taki wiatrak to przyczepa szmalu sama konstrukcja ile stoi a generator śmigło transformatory i inne pierdułki.A kilometr kabla (ciekawe ile kosztuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

U nas w Grotnikach są 3 jeden 100v a reszta 95v


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie zacieli kopać kabel i musieli przerwać bo jeden sie nie zgadza na przekop teraz. będą kopać po żniwach. majo stawiać wiatraki 30 m wysokie :) coś niskie mi sie wydaja


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

takim liebherrem to nie problem to ustawic teraz jest juz dzwig 1000 ton ;d


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Umowa z wspomnianym na forum" Windprojektem" , wiesz coś więcej o nich , bo firma historie ma raczej krótko ?

 

Jest to firma która załatwia wszystkie formalności za inwestora. Jak ktoś chce w coś takiego zainwestować to zwraca się do takiej firmy a oni załatwiają wszystkie formalności typu pozyskanie gruntu pod elektrownie, pomiary, pozwolenia. Tu masz link na ich stronę:

http://www.windprojekt.pl/pl1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Ja mam chec zeby u mnie takie cos postawili ale nie zabardzo wiem gdzie sie zglosic. Mam w jednym kawalku z 6ha. Na przeciwko przez plan droge o szerokosci jakis 4m mam dwa pola po 3-4ha a pomiedzy tymi polami znajomy ma pole jakies 3.5ha. Wszystko to z chciałbym przeznaczył na budowe tych wiatrakow. Pola te znajduja sie niedaleko gory Kamieńsk na ktorej tych wiatrakow stoi z 15 sztuk. Przez pola przechodzi linia energetyczna a pola znajduja sie jakies 500m od najblizszego domu. Co mam zrobic zeby ktos do mnie przyjechal i zbadał te tereny czy nadaja sie pod taka inwestycje??? Macie jakies namiary na jakiąs firme czy cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U mojego tescia beda stawiac wiatraki.Nie wiem co to za firma ale daje dobre warunki.Na poczatek po 15 tys na rodzine (nie wiem o co chodzi) jesli u kogos stoi wiatrak.Potem płaca za kazdy rok po 22500 pln za wiatrak(tyle wynegocjowali) a u mojego tescia beda stały 3 :)Wszystko juz pomierzone i zatwierdzone.Chyba na jesien wejda z robota albo na wiosne2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Do tych 20 arów z tego co wiem to ma być jeszcze droga dojazdowa. No i jak hospodar napisał w promieniu 500m nie może być drugi wiatrak czy też las. Jak sobie policzyłem ile za 25 wiatraków dostaniesz rocznie to się za głowę złapałem :D Mam nadzieję, że wypali ten Twój interes :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

38 tys?? to ja chce taki wiatrak na polu :D jeden mi wystarczy :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
W tym jest problem że jeszcze nic nie wiadomo. Jest umowa wstępna, ale wszystko zależy teraz od pomiarów wiatru w wierzy wiatrowej. Jeśli będzie za mało wiatru umowa zostanie zerwana.

U nas juz wierza wiatrow stała wiec juz pewne.Bedziemy miec tylko 3 wiatraki ale to 67500 rocznie wiec na nowy kombajn bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
U nas juz wierza wiatrow stała wiec juz pewne.Bedziemy miec tylko 3 wiatraki ale to 67500 rocznie wiec na nowy kombajn bedzie :D

 

A miałeś w umowie wstępnej że jak nie zgodzisz się na podpisanie umowy notarialnej to mogą cię obciążyć kosztami które ponieśli na przygotowanie inwestycji(pomiary wiatru, pozwolenia itd) Byłem ostatnio u jednego rolnika we Wrockach to na trasie z Torunia na Olsztyn przed Brodnicą. On sam postawił już w latach 90-tych elektrownie wiatrową nawet go parę razy w telewizji pokazywali. Powiedział mi żebym uważał na oszustów co tylko jeżdżą i głupich szukają. U niego już ze czterech takich było że jak przeczytał umowę to się za głowę złapał co oni tam powypisywali. Kiedyś jak był z nim wywiad w TV to narzekał że ma problemy z energetyką bo nie chcieli brać od niego prądu i jak niedawno u niego byłem to mówił że do dzisiaj są problemy bo ciągle coś wymyślają także samemu coś takiego stawiać to ja dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Musze zobaczyc na umowie ale takiego haczyka raczej nie ma.U nas beda stawiac kilka wiatrakow i wszyscy rolnicy na wsi zawiazali społke wybrali zarzad,wynajeli radce prawnego ktory to wszystko prowadzi.Spawdzilismy firme w sadzie gospodarczym i gdzie sie tylko da,bo byli tacy co dawali po 50 tys za wiatrak na rok ale jak przyszło do sprawdzenia wiarygodnosci to okazalo sie ze firma jest bardzo podejzana i juz wiecej sie nie pokazali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

bo masz sporo ziemi i to dlatego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Z tego co słyszałem to raczej nie chałasują ale wibracje z obrotu śmigieł są odczuwalne pod nimi. Czują to zwłaszcza zwierzęta i ponoc nie bardzo to lubia. Ale tylko o tym słyszałem więc nie wiem dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
"OT"

czy takie wiatraki hałasują ?

niedaleko mnie chcą postawić ok czterech (też niemiecka firma )

 

Stałem ok15 metrów od takiego wiatraka to tylko trochę było słychać jak się śmigła obracają także z odległości 300-500m nie powinno w ogóle słychać chociaż takie o mocy 2 MW mogłyby wydawać większy odgłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

a jakie firmy u was zakładają te wiatraki??

i jakie maja warunki do spełnienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

2 Miesiace temu przyjechala do mnie przedstawicielka firmy ktora bierze w dzierzawe grunty pod wiatraki zaproponowala mi ze postawia na moim polu 2 wiatraki i za kazdy rocznie mi beda placic 25 tys pln a pod jeden wiatrak potrzebuja 25 arow. Nie zdecydowalem sie wtedy i powiedzialem ze jezeli wynagrodzenie bedzie uwarunkowane wartoscia energi to moge ewentualnie sie zgodzic. Wczoraj ta firma sie do mnie odezwala i przystali na moje warunki co wiecej nawet podniesli wynagrodzenie do 33 tys pln. Chyba sie zgodze co o tym myslicie moze ma ktos z was juz wiatrak jesli tak to jesli to nie tajemnica to napisze jakie ma honorarium ma z tego. Ogolnie to sie chyba oplaca bo nie robiac nic z 25 arow rocznie wyciagniesz 33 tys a to juz ladny pieniadz.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tylko, ze grunt jest zablokowany na 30 lat :) a nie wiadomo co sie w tym czasie zdazy i moze cie ominac wieksza inwestycja.

jesli juz sie zdecydujesz to umowe czytac, czytac i jeszcze raz czytac, a najbezpieczniej chyba oddac prawnikowi lub chociaz radcy prawnemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Zapomnialem najwazniejszego napisac tamta umowe dalem do obejrzenia znajomej ktora skonczyla prawo i jest radca i powiedziala ze umowa jest przede wszystkim zle napisana bo nie jezykiem prawnym a poza tym bylo kilka drobnych chaczykow odnosnie honorarium. Tak jak napisalem wyzej oni chcieli mi przez 30 lat placic ciagle takie same honorarium a na tym bym stracil pewnie bo nikt nie wie jakie znaczenie za 15 lat bedzie mialo 25 tys zl


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj