Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deer    180
ja dzisiaj bym nawet pięciu tysięcy nie dał a to z prostej przyczyny totalny brak funduszów. i totalne zniechęcenie od załatwiania kredytów dotacji wniosków i całej tej biurikracji.

 

Na ziemie podstawowy warsztat pracy, zawsze musi być coś odstawione w zanadrzu. Bo dzisiaj nie ma ziemi do kupienia a jutro jest i kto pierwszy ten lepszy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kupiłem w ciągu ostatnich 15 miesięcy 60 hektarów i naprawde już mi się skończyły możłiwości


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A to chylę czoła :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

JA nie chciałem nawet za 11tyś. kupić sąsiedniej działki bo ma 6,1ha więc 66tyś to troszke dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@brzozak

Ziemia typowo uprawna czy w możliwośc w przyszłości terenów inwestycyjnych.

Jak by to było blisko mnie, ziemia względna i góra w 2 -3 kawałkach to pewnie też bym tyle dał.

1 kawalek 10 ha dlugi na kilometr :) reszta 3 - 5 ha oczywiscie po scaleniu. klasa ziemi jak w calej mojej okolicy 3a-4a, teren znajduje sie ok. 0,5 km od przyszlej poludniowej obwodnicy gdanska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

unie za 1 ha od 20000 tyś zł do 40000 tyś zł u mnie to daj cenę taka ze każdy patrzy się jak na wariata tylko w dzierżawę biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
garek a teraz ile masz ha???

teraz mam około 220 w uprawie z czego 15 dzierżawa z ANR, oczywiście gospodarze razem z ojcem i hektary też podaje razem. Ale nie z\bieram w tym roku z około 11 hektarów bo świerzo kupione i przejmuje dopiero po zbiorach


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
unie za 1 ha od 20000 tyś do 40000 tyś u mnie to daj cenę taka ze każdy patrzy się jak na wariata tylko w dzierżawę biorą

 

No, no, no, 20 do 40 mln PLN za hektar ziemiu uprawnej, to faktycznie tylko w dzierżawę brać, bo to nawet szejka stać by nie było :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no to nie żle 220ha masz co robić,deer o co chodzi ci z tymi mln, przecież napisał tys.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Napisał mln, bynajmniej na j.polskim i matematyce tak nauczono mnie czytać :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nadal w jego poście jest napisane mln i nie widzę żeby cokolwiek było poprawione.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Przecież tomacha001 dobrze napisał. Ale i tak wysoka cena ziemi, i jak tu się rozwijać jak takie są ceny ziemi.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak dobrze jak są miliony ???? ludziska 2000 tys daje nam 20000 + na koniec trzy zera z 1000 = 2 000 000 0 = dwadziescia milionów


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
pisze tam tyś a nie mln

no właśnie...dodaj do tych 20000zł jeszcze zera za tysiąc który napisałeś

 

zamień tys na zł i będzie <_< po problemie

 

EDIT:

 

aj qarek mnie uprzedził <_<

 

żeby nie było OT to napiszę że ostatnio zostało zakupione przez tajemniczego rolnika 15ha od ARR za sumę 35000zł za ha. Ziemia 3,4 klasa-nieużytkowana przez 4 lata


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Wiecie co ? Po wejściu do UE ceny ziemi poszły w górę, a niektórzy to chyba zwariowali. Dawniej, jak to mój śp. dziadek mówił, że ziemia to była taniutka. Szkoda, że wtedy nie nakupiliśmy sobie dużo ha <_< No ale kto wiedział ? Mam nadzieję, że ta wariacja z cenami ziemi się w końcu skończy, bo jak tu gospodarować z zyskiem, jeżeli za ha niektórzy płacą 75 tys. pln <_<


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

W Polsce to chyba panuje jakaś psychoza i wszyscy mysla ze ziemia nieustannie drożeje....a co sie okazuje? W Niemczech ziemia juz jest tańsza niż u nas, materiały budowalne są tańsze o 30-50% a przeciez niemcy zarabiają kilkakrotnie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ceny z wyższej półki to są podawane w Euro np w 2005 w Bawari ha ziemi kosztował 25000 Euro.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

U nas agencja wystawila dwa kawalki. Ziemia glownie IV a. Jeden 17 ha,a drugi 10 ha. Cena mniejszego 22 tys za ha, a wiekszego 25 za ha. A pewnie na przetargu podbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hehe, no ziemia ma niezłe ceny w Polsce. Normalnie wariacja, a co do ceny jaką byłbym w stanie dac za hektar ziemi to napewno niewiecej jak 25000zł no gdyby to była działka granicząca z moją no i duzy kawałek to mysle ze 30000zł mogłbym za nią zapłacic <_< jak wam się nie pododbają ceny ziemi w Polsce to zapraszam do obwodu Kalingradzkiego...jeden z uzytkownikow AF mowił mi i dowiedziałem się w serwisie NH (Perkoz w Brodnicy) ze tam cena czarnoziemu osiaga zwariowane ceny...500zł za hektar <_< no ale to nie Polska :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj