Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

deer    180
ja dzisiaj bym nawet pięciu tysięcy nie dał a to z prostej przyczyny totalny brak funduszów. i totalne zniechęcenie od załatwiania kredytów dotacji wniosków i całej tej biurikracji.

 

Na ziemie podstawowy warsztat pracy, zawsze musi być coś odstawione w zanadrzu. Bo dzisiaj nie ma ziemi do kupienia a jutro jest i kto pierwszy ten lepszy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kupiłem w ciągu ostatnich 15 miesięcy 60 hektarów i naprawde już mi się skończyły możłiwości


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A to chylę czoła :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

JA nie chciałem nawet za 11tyś. kupić sąsiedniej działki bo ma 6,1ha więc 66tyś to troszke dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@brzozak

Ziemia typowo uprawna czy w możliwośc w przyszłości terenów inwestycyjnych.

Jak by to było blisko mnie, ziemia względna i góra w 2 -3 kawałkach to pewnie też bym tyle dał.

1 kawalek 10 ha dlugi na kilometr :) reszta 3 - 5 ha oczywiscie po scaleniu. klasa ziemi jak w calej mojej okolicy 3a-4a, teren znajduje sie ok. 0,5 km od przyszlej poludniowej obwodnicy gdanska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

unie za 1 ha od 20000 tyś zł do 40000 tyś zł u mnie to daj cenę taka ze każdy patrzy się jak na wariata tylko w dzierżawę biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
garek a teraz ile masz ha???

teraz mam około 220 w uprawie z czego 15 dzierżawa z ANR, oczywiście gospodarze razem z ojcem i hektary też podaje razem. Ale nie z\bieram w tym roku z około 11 hektarów bo świerzo kupione i przejmuje dopiero po zbiorach


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
unie za 1 ha od 20000 tyś do 40000 tyś u mnie to daj cenę taka ze każdy patrzy się jak na wariata tylko w dzierżawę biorą

 

No, no, no, 20 do 40 mln PLN za hektar ziemiu uprawnej, to faktycznie tylko w dzierżawę brać, bo to nawet szejka stać by nie było :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no to nie żle 220ha masz co robić,deer o co chodzi ci z tymi mln, przecież napisał tys.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Napisał mln, bynajmniej na j.polskim i matematyce tak nauczono mnie czytać :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nadal w jego poście jest napisane mln i nie widzę żeby cokolwiek było poprawione.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Przecież tomacha001 dobrze napisał. Ale i tak wysoka cena ziemi, i jak tu się rozwijać jak takie są ceny ziemi.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak dobrze jak są miliony ???? ludziska 2000 tys daje nam 20000 + na koniec trzy zera z 1000 = 2 000 000 0 = dwadziescia milionów


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
pisze tam tyś a nie mln

no właśnie...dodaj do tych 20000zł jeszcze zera za tysiąc który napisałeś

 

zamień tys na zł i będzie <_< po problemie

 

EDIT:

 

aj qarek mnie uprzedził <_<

 

żeby nie było OT to napiszę że ostatnio zostało zakupione przez tajemniczego rolnika 15ha od ARR za sumę 35000zł za ha. Ziemia 3,4 klasa-nieużytkowana przez 4 lata


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Wiecie co ? Po wejściu do UE ceny ziemi poszły w górę, a niektórzy to chyba zwariowali. Dawniej, jak to mój śp. dziadek mówił, że ziemia to była taniutka. Szkoda, że wtedy nie nakupiliśmy sobie dużo ha <_< No ale kto wiedział ? Mam nadzieję, że ta wariacja z cenami ziemi się w końcu skończy, bo jak tu gospodarować z zyskiem, jeżeli za ha niektórzy płacą 75 tys. pln <_<


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

W Polsce to chyba panuje jakaś psychoza i wszyscy mysla ze ziemia nieustannie drożeje....a co sie okazuje? W Niemczech ziemia juz jest tańsza niż u nas, materiały budowalne są tańsze o 30-50% a przeciez niemcy zarabiają kilkakrotnie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ceny z wyższej półki to są podawane w Euro np w 2005 w Bawari ha ziemi kosztował 25000 Euro.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

U nas agencja wystawila dwa kawalki. Ziemia glownie IV a. Jeden 17 ha,a drugi 10 ha. Cena mniejszego 22 tys za ha, a wiekszego 25 za ha. A pewnie na przetargu podbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hehe, no ziemia ma niezłe ceny w Polsce. Normalnie wariacja, a co do ceny jaką byłbym w stanie dac za hektar ziemi to napewno niewiecej jak 25000zł no gdyby to była działka granicząca z moją no i duzy kawałek to mysle ze 30000zł mogłbym za nią zapłacic <_< jak wam się nie pododbają ceny ziemi w Polsce to zapraszam do obwodu Kalingradzkiego...jeden z uzytkownikow AF mowił mi i dowiedziałem się w serwisie NH (Perkoz w Brodnicy) ze tam cena czarnoziemu osiaga zwariowane ceny...500zł za hektar <_< no ale to nie Polska :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj