Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralfMTX140    3

To co mówisz to zależy od urzędnika a takie kontrole jak najbardziej powinny być przeprowadzane


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Przekierowany zostałem tutaj, więc skopiuje i zapytam.

 

 

Piszę bo chciałbym dowiedzieć się jaka jest wasza opinia (jeżeli zaśmiecam to serdecznie przepraszam moderatorów).

Mianowicie, za 220 tysięcy mogę dokupić do swojego gospodarstwa drugie gospodarstwo (północna lubelszczyzna) - w sumie troszkę ponad 5 ha (kilkanaście arów II klasy, reszta w III). Położona na działce 35a , murowany dom (lata 60) stodoła, obora do tego dodatkowa "wiata".

Co wy o tym sądzicie aby dołączyć to do 15 ha gosp. + kilka ha dzierżaw. Jak z ceną wg waszych regionów? Czy ta inwestycja będzie się opłacała wg was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem tak ale jaki jest stan budynków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Stodoła jest w niezłym stanie, obora do poprawy, a dom już trochę gorzej. Wymaga remontu ale na dom najmniej patrzę, bo na dobrą sprawę to przyda mi się jedynie stodoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Takie można znacznie taniej kupić wg mnie. Niedawno był0 12 ha po 270 eleganckie ale niestety sie wymknęło. A gdzie indziej podobnie klasowo 13 z pięknym domem to już dla mnei za drogo. Wg nie 200 za taka powierzchnie. A też zależy po ile chodzi ziemia u Cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

O jeszcze jedno zapytam. Są jakieś dopłaty, ulgi czy coś innego na taki zakup mając skończone już 40 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Być może już to ktoś napisał ale nie chcialo mi sie czytać tych kilkustron.

 

Gość ktory wygral przetarg na Rusko za tą kasę którą zapłacił kupił ruchomości (maszyny, zwierzęta, urzadzenia), nieruchomości (place i budynki) oraz ziemię (czyli pola) -ale tylko należace do majątku spółki czyli (wszystkei maszyny, zwierzeta, urzadzenia tylko będące własnoscią społki), nieruchomości (czyli kilka podwórek z budynkami) oraz ziemię (może z 200 ha)

reszta to dzierżawa na jakieś może 12 -15 lat i prawdopodobnie z tego trzeba będzie wyłaczyć 30% zgodnie z ustawą - także nie podniecajcie sie tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

mam pytanie chce kupić ziemie dosyć daleko od gospodarstwa i w razie pojawienia się bliżej sprzedać je... jeśli w ciągu 5 lat sprzedam ją to muszę odprowadzić podatek i odnośnie tego pytanie jak naliczany jest ten podatek ? 10% od całej wartości gruntów czy tylko od różnicy cen kupno/sprzedaż ? (kupuje za 50 sprzedaje za 60 różnica 10tys i z tego 10% czyli 1tys podatek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najpierw kredyt musisz spłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

ale od wartości całej działki czy od różnicy sprzedaży w wypadku wyższej ceny sprzedaży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Gospodarstwo rolne , dziś kupuje działkę za 10tyś, jutro sprzedaje za 100tyś i nie płaci żadnego podatku, bo rolnicy sa zwolnieni.Tylko działki rolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli jest do działka rolna i taką pozostanie to istotnie przysługuje zwolnienie, jak wskazuje art. 21 ust. 1 pkt 28 updof, wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane z tytułu sprzedaży całości lub części nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa rolnego; zwolnienie nie dotyczy przychodu uzyskanego ze sprzedaży gruntów, które w związku z tą sprzedażą utraciły charakter rolny (w takim kształcie przepis ten obowiązuje od 01 stycznia 2009 r. wcześniej wskazywał on, iż zwolnienie to nie dotyczy przychodu uzyskanego ze sprzedaży gruntów, które w związku ze sprzedażą utraciły charakter rolny lub leśny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Pewnie podobnie jak z odszkodowaniami za słupy elektrychne, kasa z odszkodowania jest zwolnniona z podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

a jak to jest z kredytami bo w okolicy kompletnie brak jak jest u was ? związku z wymarznięciem stwierdzonym u mnie może będzie możliwość uzyskania kredytu preferencyjnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wszędzie praktycznie dostali aby nieliczni. A coś więcej wiadomo co z tymi kredytami z wymarznięć? Bo chciałbym kupić ziemie na taki kredyt żeby nie odbiegać od tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

wie ktoś jakie są ceny ziemi na pograniczu podlasia z mazowszem?

W moich okolicach płacą od 50tys/ha wzwyż. Ja na jesień za 2- 3 klasę ziemi płaciłem 80tys./ha. Wszystko zaczęło się od jednego głupiego gościa który zapłacił za ha słabej ziemi ponad 50tys. Teraz zrozumiał i leży na oddziale psychiatrycznym. Twoje tereny to bardziej na południe ode mnie to może taniej ale podejrzewam że 25- 30tys/ha to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Czyli i ty tam niedługo wylądujesz? Taki mały żarcik, u mnie w wiosce jeden koleś chce po 120k za ha :lol: , głupich nie znajdzie, ziemi w okolicy nie ma, ale nikt dużych sum nie chce płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ponoć ceny ziemi agencyjnej w dół. W gazecie wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj