Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3887
4 minuty temu, ThePerkins napisał:

A kosmosa w jakiej obsadzie siałeś ?, też 270 ? 

tez

3 minuty temu, 3kusy3 napisał:

To u ciebie widzę że bez opadów.

cos pokropiło, ale bez znaczenia na uprawę gleby. We wrześniu całe 12l, ostatnie 7 dni - 8l

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
29 minut temu, yacenty napisał:

Wiem, wiem. Uczyłem się siać na takim :) później upr-siewny bierny stopkowy, a dziś aktywna brona z talerzowym siewnikiem. Od jutra zaczynam siew ozimin. Dziś tato orze to co do zaorania, ja po poludniu stalerzuję to co do stalerzowania, a jutro zapinam siewnik i wio. Najpierw jęczmień a później za ciosem pszenica

No ja też planuję siew od jutra ale mam jeszcze jedno pole co muszę dowieść obornik ale dopadało przez weekend że błoto i zobaczę jak będzie to jutro szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13
37 minut temu, yacenty napisał:

tez

cos pokropiło, ale bez znaczenia na uprawę gleby. We wrześniu całe 12l, ostatnie 7 dni - 8l

 

image.png

Kiedy najpóźniej mogę zasiać ozimy jęczmień zamojskie namoknięte że przez parę dni nie wjadę i cały czas dopasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

nie wiem jak u was, u nas niby 20-30 to optimum. Ja zwykle sieje 30. W 2020 posiałem 7.10, później było mokro, męczył się do grudnia, ale finalnie sypał jak dziki. od 8 do 10.3t, zależnie od odmiany


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo jęczmień jak rzepak, zasiany po terminie się męczy, tylko przy sprzyjających warunkach plon jeszcze uratuje, ale nikt nie da gwarancji że te sprzyjające warunki będą co roku, w tym klimacie może zacisnąć mróz w listopadzie i trzymać do wiosny, a wtedy po ptokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
8 minut temu, yacenty napisał:

nie wiem jak u was, u nas niby 20-30 to optimum. Ja zwykle sieje 30. W 2020 posiałem 7.10, później było mokro, męczył się do grudnia, ale finalnie sypał jak dziki. od 8 do 10.3t, zależnie od odmiany

No zobaczymy ciekawe jak mi wypali ten Jakubus i ogólne to moja pierwsza przygoda z jęczmieniem ozimym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Przed chwilą, deSilva napisał:

Bo jęczmień jak rzepak, zasiany po terminie się męczy, tylko przy sprzyjających warunkach plon jeszcze uratuje, ale nikt nie da gwarancji że te sprzyjające warunki będą co roku, w tym klimacie może zacisnąć mróz w listopadzie i trzymać do wiosny, a wtedy po ptokach.

70l zaraz po siewie to choćby i był zasiany 15 września to by się męczył. Woda stanęła na polu.

1 minutę temu, Krzysiukov napisał:

No zobaczymy ciekawe jak mi wypali ten Jakubus i ogólne to moja pierwsza przygoda z jęczmieniem ozimym. 

Pilnuj robaków jesienią to najważniejsze.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, yacenty napisał:

Pilnuj robaków jesienią to najważniejsze.

Mówisz o mszycach ? W jakiej fazie terminie najczęściej się pojawiają ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, yacenty napisał:

70l zaraz po siewie to choćby i był zasiany 15 września to by się męczył. Woda stanęła na polu.

 

Ano w błocie to tylko ryż się nie męczy, to inna sprawa, wtedy można ryzykować późny siew, w tym roku z północy wyjątkowo szybko uciekają całymi kluczami żurawie i gęsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Co na samosiewy rzepaku w jęczmieniu w odchwaszczaniu jesiennym?

 

Edytowano przez Mario5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to co, szykujesz teren pod jakiś slalom zajęcy między roślinami?  :P

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
5 godzin temu, 3kusy3 napisał:

Kiedy najpóźniej mogę zasiać ozimy jęczmień zamojskie namoknięte że przez parę dni nie wjadę i cały czas dopasuje.

Na borowinie jęczmień zasiałem tydzień temu w sobotę też z Zamojskiego, ale na płowiźnie to i pewnie do 1 października nie będzie za późno. W  tym tygodniu u nas ma być zimno, ale w przyszłym ma się ocieplić to mi może wtedy dopiero zacznie wychodzić to jakbyś posiał w tym tygodniu albo na początku przyszłego to powinien szybko być na wierzchu jak złapie mokrą ziemie i ciepło jeżeli siejesz na płowiźnie. Na rędzinach są długie wschody zwłaszcza jak nie ma deszczu i nie masz wału posiewnego. 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630
3 godziny temu, suffeks napisał:

ja posiałem dakoota tydzień temu 48kg/ha poniżej minimum obsada 120/m²

Jaka gleba, bo zakładasz utrzymanie 5-7 rozkrzewień na roślinie?

Dobrze myślę?

Ja zasiałem 13 i 14 września, płd mazowieckie. Moment skiełkował i byłem pewien że na sobotę wyrzęduje, a tu bach, spadek temperatury do 8 stopni i siedzi pod ziemią. Pojedyncze rośliny szpilkę wystawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Kiedy najpóźniej sieliscie  jęczmień ozimy u mnie mokrawo jest jescze dziś dopadalo znów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

U nnie posiany w ubiegły czwartek odmiana sandra, od tamtej pory cały czas dolewa i zimno narazie siedzi w ziemi (Zamojskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22

Ja dopiero przyszły tydzień, przez weekend wlało 75l a cały ten tydzień nie zapowiada się żeby dało radę wjechać i orać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
9 minut temu, outstanding napisał:

Ja dopiero przyszły tydzień, przez weekend wlało 75l a cały ten tydzień nie zapowiada się żeby dało radę wjechać i orać

Ja myślę w sobotę,  nigdy go nie siałem  i nie wiem do kiedy najpóźniej można zasiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
23 godziny temu, kubawlkp napisał:

Siał ktoś jakubusa. Ile wychodzi kg. Planuję jutro spróbować z obsada 300/M2 , MTZ 35

Ja dzisiaj wyszło mi około 110 - 116 kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Dziś posiany bohun i vireni, ja już jęczmień z głowy i zaczęło w ostatnim przejeździe padać, ale zdążyłem 😁

A więc padura 300 roślin 167kg. 

Bohun 290 roślin 102kg

Vireni 300 roślin 156 kg 

Teraz niech rosną. I brać się powoli po week za pszenicę bo niebawem kukurydza do zbioru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

dziś sia) em pierwszy raz jęczmień ozimy wysłałem 135 kg na ha jakubus czy za gęsto będzie? a doradźcie jak oprysk na chwasty czym i kiedy no i ta mszyca czym i kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Wszystko zależy jaka wyszła obsada. W minionym sezonie siałem 120 kg/ha kosmosa co dawało 300 szt na metr kwadratowy, a mimo mocnego skracania 3/4 pola leżało. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj