Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Leszy    5022
8 minut temu, yacenty napisał:

orać rzepaczysko pod jęczmień? kolega przeleciał sciezki na głeboko, my talerzówką reszte na płytko i tak dumam czy jest sens jechać tu jeszcze pługien czy od razu upr siewny.

Talerzówka była na skos

Jedź pół na pół. Inaczej nie będziesz nigdy pewny rezultatów. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

hehe, na doświadczenia to chciałem zostawić dwie odmiany ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
1 godzinę temu, yacenty napisał:

orać rzepaczysko pod jęczmień? kolega przeleciał sciezki na głeboko, my talerzówką reszte na płytko i tak dumam czy jest sens jechać tu jeszcze pługien czy od razu upr siewny.

Talerzówka była na skos

To już chcesz siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

koło 20 ale najważniejsze będą prognozy pogody


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
10 godzin temu, yacenty napisał:

orać rzepaczysko pod jęczmień? kolega przeleciał sciezki na głeboko, my talerzówką reszte na płytko i tak dumam czy jest sens jechać tu jeszcze pługien czy od razu upr siewny.

Talerzówka była na skos

20210908_154220.jpg

20210908_152116 (1).jpg

Też nad tym dumałem,ostatecznie zaoralem ale troszkę żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Zaprawiał ktoś jeczmien baritonem super bo nie wiem co wybrać.

Edytowano przez 3kusy3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ktoś tu kiedyś pisał o jesiennym nawożeniu azotem i później jednej dawce wiosennej. jakie to były proporcje? i kiedy ta aplikacja jesienna? pomysł mi się spodobał i chciałbym spróbować


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Może o mocznik z inhibitorem chodziło?

W sadach wysiewają w listopadzie/grudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

odżywic jesienią i dać wczesno wiosenny azot. tam na pewno był rsm właśnie z inhibitorem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12
Dnia 11.09.2021 o 18:43, Piffpaff napisał:

Panowie kiedy siejecie jęczmien na wschodzie okolice Minska- Siedlec?

Po 20 września 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Ja dziś posiałemaz 1 Hektar jeszcze trochę wilgoci jak nie popada to tam się zrobi taki piasek że nie da się posiać. Resztę planuje w sobotę bo tylko wtedy mam czas. Sieje 285 sztuk na m2. Co dało 130 kg. Drobne ziarko Zenek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja na borowinie siałem w sobotę 2ha. To coś tam wilgoci byłoby. Ale z wierzchu szybko wysycha wiec jak siałem już było sucho. Na weekend deszcz nadają to może powschodzi szybciej. Bo bez deszczu to i 3 tyg trzeba czekać żeby wylazł.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

Witam. W zeszłym roku za dużo zaprawiłem nasion jeczmienia i mi zostało, i teraz chciałem je wysiać. O ile % zwiększyć gęstość wysiewu, przez to że są zeszłoroczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

jęczmień ozimy - wczesny termin siewu - jaką obsadę robicie? 250?

2 godziny temu, Proktor napisał:

Witam. W zeszłym roku za dużo zaprawiłem nasion jeczmienia i mi zostało, i teraz chciałem je wysiać. O ile % zwiększyć gęstość wysiewu, przez to że są zeszłoroczne?

tak jak pisze kolega wczesniej. ale moim zdaniem nic nie bedziesz musiał zwiekszać. Już kilka razy siałem 2 letnie nasiona i nie było spadku siły kiełkowania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
Dnia 11.09.2021 o 18:43, Piffpaff napisał:

Panowie kiedy siejecie jęczmien na wschodzie okolice Minska- Siedlec?

Będę siał 1 raz po 22 września. 

 

Co sypiecie pod jęczmień ?. Początkiem września poszło 4t wapna ( węglanowego ) , wymieszane talerzówką. Po 20 będę dawał obornik , potem talerzówka i orka, na to myślę wylać z 12-16tyś l gnojówki i 200kg NPK , nie za biednie będzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, ThePerkins napisał:

Będę siał 1 raz po 22 września. 

 

Co sypiecie pod jęczmień ?. Początkiem września poszło 4t wapna ( węglanowego ) , wymieszane talerzówką. Po 20 będę dawał obornik , potem talerzówka i orka, na to myślę wylać z 12-16tyś l gnojówki i 200kg NPK , nie za biednie będzie ? 

I to wszystko przedsiewnie czlowieku on do zimy będzie leżał a osiadanie gleby kiedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Z wapnem się obsunęło bo żniwa długie a potem ciągle padało i wapna nie mogli mi przywieźć a teraz nie będę orał jeszcze niech to wapno poleży sobie bo z obornikiem tak nie bardzo. To co z czegoś rezygnować ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Wapno plus gnojówka = uwolniony amoniak i poparzone korzenie siewek.

Zdecydowanie odpuściłbym gnojowicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Jak dla mnie za bogato.

Gnojówka płynna plus deszcz, ciepła ziemia - jak dla mnie może zajść reakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Z racji samego obornik bym zrezygnował. Nie boisz się przesadzić z azotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj