Polecane posty

ZELKOW    1295
bartekac7 napisał:

U mnie 670 paszowy, konsumpcja 750. Luubelskie. 

brutto?

Rolnik1973 napisał:

No i doili tych co wiozą z kombajnu

A potem prawda wyszła najaw że wcale po 8 t nie było i trzeba ceny podnosić.

Dobrze prawisz, ceny skoczyły dopiero na jesieni gdy rzeczywiście nie było towaru, a rolnik chwalipięta pierniczy jaki plon ma zanim jeszcze skosi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
4 minuty temu, ZELKOW napisał:

brutto?

Dobrze prawisz, ceny skoczyły dopiero na jesieni gdy rzeczywiście nie było towaru, a rolnik chwalipięta pierniczy jaki plon ma zanim jeszcze skosi

Tak. Jak to niektórzy mówią cena na konto 🙈 czy jakoś tak. Chyba głównie starsi ludzie. Tak mówią.

Niektórzy mówią, że tyle i tyle ton, a nie zauważają, że np na przyczepie 5t. Nie ma 5 t a jakieś 3700. Ja mam taką rodzinę, to oni zawsze plon podają po przyczepach. A potem zonk. A co dziwne u nich zawsze sypie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

U mnie na szczęście ważone, teraz sobie leży spokojnie i czeka na lepszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

z tą lepszą ceną na jeczmień może być różnie , jak ASF zaszaleje to po pincest nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

w maju był po 900


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
29 minut temu, stach12 napisał:

z tą lepszą ceną na jeczmień może być różnie , jak ASF zaszaleje to po pincest nie dostaniesz

Ja myślę że jak dopalci do sprzedaży to będzie idealnie dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Wczoraj cudem skoszony Kosmos, lezal jak walec ale ziarno suche, sloma mokra od ziemii. Z 1,3 ha 8,5zbiornika pod kurek claysona 1... No wlasnie zapomnialem symbolu. Operator szacowal 10 t/ha.

Edytowano przez cieplym3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Sandra 6,5t wilgotność 12,8 %

Jakubus 6.2t wilgotnosc 11.5%

Jęczmień po jęczmieniu to nawet źle nie wyszedł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
30 minut temu, drobny napisał:

Sandra 6,5t wilgotność 12,8 %

Jakubus 6.2t wilgotnosc 11.5%

Jęczmień po jęczmieniu to nawet źle nie wyszedł 

Klasa ziemi równa Sandra a Jakubus? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Pole te samo jak i nawozenie IV-V  ph 5.5 Sandra dużo niższa i wcześniejsza,grube ładne ziarno a w Jakubusie duzo lzejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Średni plon wyszedł 7.15 tony z ha u mnie. Odmiana higgins,gęstość od 60 do 63. Sprzedany po 700 netto. Jak na tak beznadziejny rok i nasze gleby to jestem bardzo zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Concordia z ubiegłego roku gęstość 660, świeży Jakubus 620 ( z jakimś tam błędem pomiarowymi). Czyli plon trochę niższy niż człowiek sugerował się wagą przyczep z ubiegłego roku. Sądzie że plon wyniósł ok 7,7-7,8t z ha


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
17 godzin temu, Gringo1 napisał:

Znajomy chce mi sprzedać zboże na pniu jak idzie pszenżyto i owies jak takie cos liczycie 

Nie da się tak , trzeba wykosić i zważyć i zapłacić chyba że widzisz że podsypne to policz mu 3 tony z ha x 60 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

oj tam sie nie da. wszystko się da, kwestia tylko dogadania się


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Witam. Ktoś wcześniej się pytał czy można siać jęczmień hybrydowy drugi raz tak jak żyto . Jasnej odpowiedzi nie uzyskał dlatego pytam się czy ktoś już siał hybrydę własną i jak to wyszło . Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
22 minuty temu, Ma3ciej napisał:

Witam. Ktoś wcześniej się pytał czy można siać jęczmień hybrydowy drugi raz tak jak żyto . Jasnej odpowiedzi nie uzyskał dlatego pytam się czy ktoś już siał hybrydę własną i jak to wyszło . Pozdrawiam 

Żyta nie można siać drugi raz....to juz wtedy nie jest hybryda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

po ile u was jęczmień? u nas od dziś promocja 620/650


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Dzis 2 przyczepy odstawione 730 max 740 brutto gęstość 65 dwurzedowy  wielorzędowy 58, wilgotność 12.3% wstępny plon już znam powarzone, Concordia 7.2 tony, veronica 6.7t na pewno był by większy ale deszcze zrobiły swoje i pospadały na glebę 😞z dwurzedówki nic nie spadło, także na pewno zostaje Concordia i będzie padura na przyszły sezon 

😞

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
1 godzinę temu, yacenty napisał:

po ile u was jęczmień? u nas od dziś promocja 620/650

700 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, yacenty napisał:

po ile u was jęczmień? u nas od dziś promocja 620/650

Czyli ceny coraz bardziej idą w kierunku tamtych żniw . A jeszcze niedawno wielu pisało że ceny zbóż z ubiegłego roku są niemożliwe , bo wszystko zdrożało , to i zboże nie może spaść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj