Polecane posty

Mari82    275

Miałem zadać to samo pytanie na jednym ha z kwalifikatu jęczmień ozimy czysty,a pół ha miałem od kuzyna i mam przenicę ozimą w nim czy potraktowanie go np tydzień przed zbiorem specyfikiem np reglone pomoże?przpali tą przenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jeśli tak to ile przed zbiorem to wykonać najlepiej

2 tygodnie przed planowanym zbiorem, 2,5-3l randapu na hektar 

Jak panowie u Was sytuacja? Kiedy planujecie ruszyć w oziminę?

 

U mnie planuje "spalić" jęczmień koło 5 lipca czyli wychodzi że zbiór koło 20 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

U mnie już zaczynają kosić jęczmień :)  Dziś kolegi ma wilgotność 14,7.Cypel najdalej wysunięty na zachód zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

a w łódzkim w nocy dowaliŁo  deszczu i teraz poprawiło takie ulewy ze jary  Flavour padł A RADEK ledwo stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koło tego przedobrza to duze gospodarstwa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie

Środkowa część łódzkiego wczoraj od 22 do 4 rano lało normalnie a dzisiaj z 2h poprawiło i niektóre niewytrzymały jęczmienie widać kto stosuje  regulatory wzrostu. Myślę że spokojnie dało 120mm wody. Na dołkach QQ stoi w wodzie zobaczymy co jutro przyniesie.

Jak wyglądają wasze jare jęczmienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

kolego  jary jest super tylko ta ulewa go troche polożyła.,

ukaszProcho ty z jednej strony piotrkowa ja zdrugiej w strone łodzi i tu dolało Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Czy ja wiem czy duże ja mam 50 ha. Bardzo zróżnicowane niektórzy mają po 1 ha a jest i rolnik który ma ponad 500. U mnie jeczmien średnio od 12 do 15 pięterek i ładnie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo słyszałem że koło tego przedborza to jest jakiś duzy gospodarz co ma galancie świn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

można jęczmień roundupować, ja w tamtym roku dawałem 1,8 litra oryginału na ha i ładnie doszedł, jak są jakieś chwaty typu perz bylica i inne można zwiększyć do 3 i tyle ;) podobno niedługo na dosuszanie nie będzie można używać glifosatu, i wszyscy będą kombinować innymi średnio skutecznymi i drogimi i wcale nie miej szkodliwymi substancjami :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Kryssr dlaczego mniej skutecznymi?kuzyn leciał w tamtym roku reglone na chwastnice jest też tańszy zamiennik,i 5dni i żółto,i podobno dikwat jest bezpieczniejszy od glifosatu,z tego co wiem ziarno można używać na pasze tak jak i słomę a ziarno do siewu,a chyba inaczej jest w raundap-ie,dlatego pytałem kilka postów o ten środek bo nie stosowałem nigdy tego a jęczmień piękny tylko ta przenica w nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no roundup sam w sobie też nie jest jakimś toksycznym środkiem tylko trzeba poczekać 2 tyg aż się całkowicie rozłoży, reglone i inne dikwaty są środkami toksycznymi, można sobie porównać karty charakterystyki i już raczej są na korzyść roundupu, także tego.. :P  tylko teraz głośno mówią ze może być rakotwórczy. Stosowałem dikwat na grykę, na pszenicę i jest lipa. jeśli kosisz po 3-5 dniach i jest słonce jest ok ale w tamtym roku kosiłem po około 10 dniach bo deszcze przechodziły to niestety zielsko szybko odbija i sama gryka też tak miała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ukaszprocho a ma to związek z tym że ma piękny jęczmień ozimy, jechałem kiedyś koło jego pgr, galante kawałki pola ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

no roundup sam w sobie też nie jest jakimś toksycznym środkiem tylko trzeba poczekać 2 tyg aż się całkowicie rozłoży, reglone i inne dikwaty są środkami toksycznymi, można sobie porównać karty charakterystyki i już raczej są na korzyść roundupu, także tego.. :P tylko teraz głośno mówią ze może być rakotwórczy. Stosowałem dikwat na grykę, na pszenicę i jest lipa. jeśli kosisz po 3-5 dniach i jest słonce jest ok ale w tamtym roku kosiłem po około 10 dniach bo deszcze przechodziły to niestety zielsko szybko odbija i sama gryka też tak miała.

Kurka to teraz mętlik mam w głowie hehe to co teraz lepsze w jęczmieniu na tą pszenice i perz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

ukaszprocho a ma to związek z tym że ma piękny jęczmień ozimy, jechałem kiedyś koło jego pgr, galante kawałki pola ma.

Ten jeczmien ozimy to już leży i tu ma problem jak to skosic szybko jak leży a nie ma gdzie gnojiwicy wozić i po ludziach wozi do mnie przyjechało 20 beczek po 20 tys... także trochę przesadził z azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile od beczki bierze ? ile km ma do cb ? Kiedy ci lał ? aż tak dużo tego ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Za darmo, ma do mnie 4 km. Gnojowicy nie ma gdzie teraz lac bo pola obsiane i u mnie na laki leje. Ma 3 tys beczek po 20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ładnie, dobrze masz z tą gnojówą. to ile tych ogonów ma ze tyle tego ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Panowie

Środkowa część łódzkiego wczoraj od 22 do 4 rano lało normalnie a dzisiaj z 2h poprawiło i niektóre niewytrzymały jęczmienie widać kto stosuje  regulatory wzrostu. Myślę że spokojnie dało 120mm wody. Na dołkach QQ stoi w wodzie zobaczymy co jutro przyniesie.

Jak wyglądają wasze jare jęczmienie ?

Pitolenie o regulatorach... W zimowym wysianym 114 kg/ha na 1 kolanko poszło 0,6 modusa i na flagę 0,35 I. Natomiast w jarym sianym 120 kg/ha na kolanko 0,4 modusa i na flagę 0,7 cerone i w obu przypadkach jęczmiona potargane.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Pitolenie o regulatorach... W zimowym wysianym 114 kg/ha na 1 kolanko poszło 0,6 modusa i na flagę 0,35 I. Natomiast w jarym sianym 120 kg/ha na kolanko 0,4 modusa i na flagę 0,7 cerone i w obu przypadkach jęczmiona potargane.   

 

U mnie na jednym kawałku poszło 0,5l/ha moddusa, do tej pory połowa kłosów owinięta liściem flagowym i raczej już nie wyjdzie bo od 4 tygodni bez deszczu a jęczmień zaczyna schnąć od dołu. Tak więc dobre 15cm skrócone.

Jak dasz 200N to i 2l regulatorów nie pomoże, to nie pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj