Polecane posty

kryssr    52

woskowa jest jak jest ziarko takie "gumowe" a mleczna jak jest "mleko"

Pryskać trzeba jakieś ok 10 dni przed zbiorem. U mnie już jęczmień jary pod koniec tego tygodnia prawdopodobnie będzie skoszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mój pryskany falconem na kłosa i 2 dawki azotu i łądnie go trzyma bo widze u ludzi to tez juz kłos opadł a umnie nie ma ochoty :) no to wyglada na to ze w tygodniu pojade z glifosatem na niego :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

"D. Przed zbiorem roślin uprawnych w celu zwalczenia perzu i innych chwastów oraz

ułatwienia zbioru.

- zboża

Środek stosować w fazie dojrzałości woskowej ziarna, gdy wilgotność ziarna wynosi 20-30%, to

jest na 10-14 dni przed przewidywanym zbiorem. W momencie przeprowadzania zabiegu

chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju.

-Zalecana dawka: 3 l/ha w 100-150 l wody lub 4 l/ha w 200-300 l wody.

lub

Roundup 360 SL 3 l/ha + Adbios 85 SL 1,5 l/ha w 200-300 l wody.

lub

Roundup 360 SL 3 l/ha + siarczan amonowy 5 kg/ha w 200-300 l wody."

 

Dokładnie takie coś jest na etykiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tyle to wiem tylko mam problem jak zdefiniowana jest faza woskowa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Faza woskowa jest ostatnią przed umieraniem rośliny.

Ziarno jest twarde ale da się jeszcze przełamać paznokciem.

Co do Glifosatu to musisz zachować ten podany termin zbioru po oprysku,najlepiej 14 dni.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1983    0

Witam!

Koledzy proszę o radę, jak sądzicie czy po układzie pszenżyto, obornik, pszenica, wapno jest sens próbować siać jęczmień ozimy browarny???

Ziemia IIIB IVA przy pełnym nawożeniu mineralnym.

Nie próbowałem jeszcze nigdy z zimowym browarem, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Jak uprawić ziemie po pszenżycie ozimym pod jęczmień jary, zasiać może poplon czy może po wapnować i kiedy lepiej obornik na jesień czy na wiosnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Jak uprawić ziemie po pszenżycie ozimym pod jęczmień jary, zasiać może poplon czy może po wapnować i kiedy lepiej obornik na jesień czy na wiosnę ?

 

Kolego przedewszystkim trzeba zmierzyć zasobnośc gleby w PKN I sprawdzić odczyn gleby poplon oczywiście najlepiej łubin jak byś zasiał jak za drogi to chociaż rzepak ozimy Obornik oczywisćie lepiej wywozić jesienią wiosna tylko dodatkowo przesuszysz glebe wiosenna orka jest zabujcza dla roślin następczych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Witam mam pytanie mam zamiar zasiać jęczmień ozimy część pola to III a część V-VI znacie może jakąś odmiane która nadaje się na piaski.Najlepiej jak by ktoś z własnego doświadczenia napisał jaki miał gatunek wydajność i klase ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Daruj sobie te najsłabsze kawałki. Szkoda na nie jęczmienia.

Jak masz pewność, że będzie woda to siej, ale pewności nie ma nigdy.

 

Lepiej posiej pszenżyto albo żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Koledzy, pochwalcie sie ile w tym roku dał Wam jęczmien zimowy? Bo jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Witam. Czy ktoś z was siał tą odmianę Lyseval ?? Jeżeli tak to jaki jest najlepszy termin na siew ?? Doradzają od 12 września dopiero, czy to jest możliwe aby siać tak późno jęczmień ozimy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

panowie na jaką głębokość najlepiej zasiać jęczmień ozimy, gdzieś ostatnio czytałem że na 4 cm, co wy na to, jak do tego podejść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozaa2    0

na ile ustawic wysiew jęczmienia jarego ? w poznaniaku żeby plon był dobry oczywiscie zaprawione itp ect itd ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

to siewnik da sie tak ustawic zeby plon byl dobry ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A ja nie sieję jęczmienia ozimego a jaki jest termin optymalny siewu bo sąsiad w sobote zaczął siać narazie z 4 ha zasiał czy to nie za pózno czy jeszcze przyroda nadgoni jak z własnego doświadczenia widzicie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ile ustawic wysiew jęczmienia jarego ? w poznaniaku żeby plon był dobry oczywiscie zaprawione itp ect itd ;]

 

to zalezy od odmiany jaką wysiewacz, gleby,

ja sieję mniej więcej 150-200kg zaleznie od odmiany,

jeśli nie chcesz robić próby kręconej mozesz próbować ustawiać z tabeli wysiewu

jakiego masz poznaniaka?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Witam.

Stosowal kiedys ktos jesienia jakis preparat fungicydowy na rdze?

W jakim rozwoju byly rosliny. Zauwazylem ze u mnie jest miejscami jakas rdza (narazie nie na kazdej roslinie). Jeczmien byl zaprawiany Baytan U i czesc Kinto D. Tam gdzie Baytan jakby mniej. Ma od 2 do 4 listkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

witam!Mam pytanie jęczmień ozimy wzeszedł pierwszy listek i na niektórych robią się białe plamy na środku listka i na wierzchołku,czy tak szybko zareagował by na niedobór magnezu,bo mszyc nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Zaprawiane nasiona siałeś? Pewnie to zgorzel siewek :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

zaprawione zaprawa orius ale jęczmień w betoniarce ciężko równo zaprawić może to być zgorzel a ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z podobnym przypadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Pryskałeś juz jakimś herbicydem? U mnie wygląda to jak delikatne porażenie po oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

pytanko kiedy się można spodziewać mszyc, bo nigdy z nimi nie walczyłem ale w tym roku spróbuje bo mam dość żółtej karłowatości, i czy Pyretroidy załatwią sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj