Skocz do zawartości

NAMOOR

Members
 • Zawartość

  287
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

2 obserwujących

O NAMOOR

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Materiał siewny.

  [quote]Wiecie może gdzie można dostać pszenice ozimą "BAMBERKA" lub "POTENZIAL". Woj. Pomorskie, okolice Malborka.[/quote] Bamberkę można dostać w firmie Rolimpex. Ale nie mam pojęcia czy mają oddział koło Malborka. Wiem, że w Iławie mają. Pewnie by dowieźli jak byś zamówił.
 2. żyto hybrydowe

  Cena na ha pewnie wyjdzie taka sama - o ile siejesz kwalifikat. Więc siej hybrydę.
 3. Czy warto kupowac nasiona w centrali?

  @Zombi330 od kiedy zajmujesz się rolnictwem? Napisałeś, że masz kiepskie pole, które lubi wysychać. Dodatkowo nawozu chcesz dać co kot napłakał, ochrony żadnej. Po co siejesz pszenicę? Przecież nie ma szans, żeby ci się udała. Zbierzesz w porywach 4 tony pomarszczonego pośladu i będziesz marudził, że odmiana była do niczego i jeszcze na forum to rozklepiesz.
 4. żyto ozime Jak uprawiać

  Co do późnego siewu hybrydy to też do niedawna uważałem, że lepiej tego nie robić i wybrać populację. Ale od 2 lat zdarzało mi się spotykać plantacje żyta hybrydowego posiane zbyt późno. Oczywiście plantacje takie wyglądały dużo gorzej od tych posianych w terminie i następował spadek plonu. Jednak patrząc na to z drugiej strony to czy żyto populacyjne jest bardziej predysponowane do późnych siewów? Wydaje mi się, że nie. To dalej ten sam gatunek. Co więcej, odmiany populacyjne w większości przypadków mają gorszy potencjał krzewienia niż odmiany hybrydowe. Czyli siane w późnym terminie wytworzą mniejszą ilość pędów niż późno siane odmiany hybrydowe. Jeżeli chodzi o mrozoodporność to jest to jeden pies. Oczywiście odradzam późne siewy żyta - tak hybrydy jak i populacji, ale gdybym miał dzisiaj konieczność zasiać późno jakieś żyto to wybrał bym hybrydę.
 5. żyto hybrydowe

  Daj 400 kg "piątki" [quote name='BartekM' timestamp='1314356065' post='777218'] Namor jaka była ochrona Visello i ile nawozu dane, jaka klasa ziemi? [/quote] Ochrona to max 2 zabiegi za jakieś 80 pln. Pierwszy zazwyczaj idzie prochloraz na podstawę źdźbła, potem po wykłoszeniu, ale przed kwitnieniem idzie np. tebukonazol. Czasem wystarcza jeden zabieg. Trzeba obserwować co się dzieje. No i regulatory wzrostu, jak dobrze trafisz z terminem to czasem wystarcza 1l CCC - u mnie max 10 pln. A co do nawożenia, to zboża powinny dostać po około: N 20kg, P 12kg, K 20kg - liczone na tonę plonu + słoma. Na jesieni pod żyto dawałem np. 300 kg 8-20-20 [quote name='EppS' timestamp='1314305683' post='777039'] NAMOOR która odmianę polecasz Visello czy Palazzo gleba bielicowa V, pH 5,3 fosfor 15,6 potas 10,1 magnez 4,7. Przedplon jęczmień jary (obornik ok. 40t). [/quote] Palazzo jak trafi na ciut lepsze kawałki to w plonie pobije Visello. Rośnie wyższe od Visello, ale ma sztywną słomę i mimo wzrostu wylega później od Visello. Problem możesz mieć z pleśnią śniegową, Palazzo lubi fest zagęścić łan, a taki jak dostanie śniegu na łeb i długo pod tym sniegiem zostanie to może odchorować. W takiej sytuacji nie siej zbyt gęsto i na jesieni możesz zastosować jakiś tani fungicyd, zwłaszcza jak masz na polu samosiewy zbóż.
 6. XXIV Barzkowickie Targi Rolne

  Ja będę. Będą to moje chyba już 10 Barzkowice. Niestety z roku na rok coraz bardziej zaczynają przypominać jarmark dla miastowych, a nie targi rolne.
 7. Żniwa 2011

  W Stoisławiu juz po 90
 8. Żniwa 2011

  A u nas średnio po tyle [url="http://www.stoislaw.com.pl/index2.php?s=040013"]stoisław ceny[/url]
 9. Odmiany pszenicy ozimej

  Takie uroki wyłączności. Bierz Juliusa lub Quebona. U mnie naprawdę dobrze wyszły. No i radzę się spieszyć, nie wiem jak w reszcie Polski, ale u mnie dostać dobry materiał siewny jest naprawdę ciężko.
 10. Porastanie ziarna zbóż w kłosach

  Szukajcie odmian z wysoką liczbą opadania, później będziecie mieli porost. W mokre i ciężkie żniwa (jak te i poprzednie) lepiej z porostem radzą sobie odmiany późniejsze i lepiej odżywione.
 11. Odmiany pszenicy ozimej

  Dla mnie Muszelka ma jedną podstawową wadę. Ma dość słaby kłos - chodzi mi o choroby. Plon OK, ale z parametrami bywa gorzej, nie lubi długo stać na polu, zwłaszcza jak jest deszczowo. Nie pcham jej na większe areały bo może tam być kłopot z jej terminowym koszeniem.
 12. Jęczmień ozimy i jary

  Daruj sobie te najsłabsze kawałki. Szkoda na nie jęczmienia. Jak masz pewność, że będzie woda to siej, ale pewności nie ma nigdy. Lepiej posiej pszenżyto albo żyto.
 13. Wasze metody na wysokie plony

  @JanekJelonek Myślałem, że tylko mi się tak wydaje, ale to chyba nie przypadek, że większość piewców "bakteryjnych technologii" to nowi użytkownicy forum Może zaraziłem się od Kaczyńskiego, ale coś w tym jest...
×