Polecane posty

krilan06    2440

Chłopaki takie pytanie - przyjechał do mnie znajomy i mówi że ma wyczyszczony do siewu jęczmień jary, który w zeszłym roku desykował glifosatem. Sprawdzał zdolność kiełkowania i jest bdb ale ktoś mu nagadał że to zboże może się nie wykłosić i teraz boi się to siać 😂 Co mu powiedzieć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
8 minut temu, Agrest napisał:

W ozimym kolanko na dniach? Chyba 2 lub 3🤣

Z Perzem walka po żniwach

U mnie w kws kosmos to ok 2cm  dopiero ma dziś , spóźnione t1 i r1 z rana. Centralnym wschód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
5 minut temu, MonteChristo napisał:

Ta, a za tydzień się wykłosi

Ochłodziło się to bardziej za dwa🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2440
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Ze to bzdura 

Jeśli wschodzi to będzie ok

Tak mu mówiłem ale znasz ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
34 minuty temu, Agrest napisał:

W ozimym kolanko na dniach? Chyba 2 lub 3🤣

Z Perzem walka po żniwach

Dokładnie ozimy to już 3 kolanko ma

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Co zrobisz jak nie ma kiedy opryskać, jak nie wiatr to deszcz. Może czwartek się uda a jak nie to sobota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Wpaw napisał:

Co zrobisz jak nie ma kiedy opryskać, jak nie wiatr to deszcz. Może czwartek się uda a jak nie to sobota

Wczoraj było okienko. Ale jak się w święta nie robi to trudno. Ja wczoraj zrobiłem zabieg, w nocy padało. Zadowolony jestem.

58 minut temu, krilan06 napisał:

Chłopaki takie pytanie - przyjechał do mnie znajomy i mówi że ma wyczyszczony do siewu jęczmień jary, który w zeszłym roku desykował glifosatem. Sprawdzał zdolność kiełkowania i jest bdb ale ktoś mu nagadał że to zboże może się nie wykłosić i teraz boi się to siać 😂 Co mu powiedzieć?

 

Że ktoś mu głupoty opowiada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16
5 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Wczoraj było okienko. Ale jak się w święta nie robi to trudno. Ja wczoraj zrobiłem zabieg, w nocy padało. Zadowolony jestem

Człowieku ludzie by mnie palcami wytykali😃 a poza tym wiało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wpaw napisał:

Człowieku ludzie by mnie palcami wytykali😃 a poza tym wiało 

Niech wytykają, ja lance opuściłem żeby były nad samą rośliną i szło elegancko. Następne okienko u mnie będzie w niedzielę, więc mogą wytykać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmk90    15

Czasami w niedzielę zdarzało się robic zabieg np na płatka w rzepaku ( wiadomo, okienko krótkie przez oblot pszczół) ale żeby latać  z grzybowka w święta to trochę tego nie ogarniam. No chyba, że jest ze 400ha tego jęczmienia i faktycznie nie ma kiedy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Siano zbieram jak wypadnie święto i deszcz nadają. A tak staram się "nie pracować" w polu, przy bydle i tak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Chłopaki takie pytanie - przyjechał do mnie znajomy i mówi że ma wyczyszczony do siewu jęczmień jary, który w zeszłym roku desykował glifosatem. Sprawdzał zdolność kiełkowania i jest bdb ale ktoś mu nagadał że to zboże może się nie wykłosić i teraz boi się to siać 😂 Co mu powiedzieć?

 

Niech nie sieje , bo aż wstyd siać z takiej plantacji nasiennej (herbapol) gdzie trzeba było jechać ją randapem przed żniwami , Wstyd na całą wieś że cały rok się to olewało , a teraz jeszcze się gównem sieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
Napisano (edytowany)

Ja tam nie jestem za tym żeby religia wchodziła ludziom w to co kto kiedy ma robić ale wczoraj tak wiało że pryskac nie można było  

A druga strona medalu jest taka że ludzie czekają na bezwietrzna pogodę która praktycznie nie występuje

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Nie mogę wyjść z podziwu. Był taki ..ujowy do zaorania, ale dzięki podpowiedzią agresta i innych, ładny na okolice😁 w czwartek muszę t1 i r1 bo faza uciekła.

IMG20240402182231.jpg

IMG20240402182619.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
7 godzin temu, Wpaw napisał:

Co zrobisz jak nie ma kiedy opryskać, jak nie wiatr to deszcz. Może czwartek się uda a jak nie to sobota

Ja sobie spokojnie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

No tak ale trzeba regulować, mączniak już włazi i pewnie zaraz coś innego wlezie bez ochrony. Bo łan gęsty ciepło i wilgotno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Zależy z czym? 0,2 zalecaja

0,15-0,2 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj