Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25628

Nie. Napieprza lodowaty wiatr. Auto pokazywało 10⁰ a termometr w cieniu 8⁰.

Około 16 skoczyło do 11.

Teraz 6 stopni.

Zanosi się że dopiero w piątek lub sobotę da się zrobić.

Teraz wieczorem zajechałem w jęczmień na najlepszej działce to pierwsze międzywežle już 5cm. 

Skrócę kolejne a i tak wyłoży się przy samej glebie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Mi się udało o 13 dokrzewić późno sianą pszenicę 0,3 moddusa i 30kg mocznika/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Udać wykonać zabieg to i mi by się udało, tylko warunki ciulowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

u mnie obecnie 12st


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    13
5 minut temu, Agrest napisał:

Udać wykonać zabieg to i mi by się udało, tylko warunki ciulowe

Dobrze zrobiłeś. U mnie teraz sąsiady pryskaja od chwastu pewnie lancetem😁

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

U mnie jeczmien wygląda źle. Reszta zbóż rewelacja, a jeczmien w porownaniu do pszenicy wygląda bardzo kiepsko. Azot w saletrze podany początek marca i efekt mizerny. Jak sprawdzić czy to nie żółta karłowatość? Bo nie mam dużego doświadczenia w jeczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Patrzę że około 7-8  rano może udałoby się beczkę zrobić. Etykieta podaje by suche rośliny były.

Faktycznie ma to taki wpływ?

Rosa przy słońcu i wietrze będzie dość szybko wysychać.

Co innego na padającą rosę, tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

raz robiłem rano na rosę, w czerwcu jak już było turbo gorąco, więc uciekałem przed gorącem, zdjąłem wodę do 140l/ha, ale finalnie nie byłem zadowolony z efektu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ale chodzi o moddusa nie grzybòwkę.

Grzybówkę to jak najbardziej o rosie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Wole pryskać wieczorem niż rano, u mnie zawsze wieczorem mniej wieje. Tak wiem, zaraz się pojawi argument ze Modusem to trzeba pryskać w południe.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
30 minut temu, driver24 napisał:

U mnie jeczmien wygląda źle. Reszta zbóż rewelacja, a jeczmien w porownaniu do pszenicy wygląda bardzo kiepsko. Azot w saletrze podany początek marca i efekt mizerny. Jak sprawdzić czy to nie żółta karłowatość? Bo nie mam dużego doświadczenia w jeczmieniu.

Jakby to Ci wytłumaczyć - rośliny przez miesiąc stoją w miejscu i nic nie urosły ewentualnie jeszcze zmalały? Masz zdjęcia?

38 minut temu, Wpaw napisał:

Dobrze zrobiłeś. U mnie teraz sąsiady pryskaja od chwastu pewnie lancetem😁

Jęczmień lancetem czy inne zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
32 minuty temu, driver24 napisał:

U mnie jeczmien wygląda źle. Reszta zbóż rewelacja, a jeczmien w porownaniu do pszenicy wygląda bardzo kiepsko. Azot w saletrze podany początek marca i efekt mizerny. Jak sprawdzić czy to nie żółta karłowatość? Bo nie mam dużego doświadczenia w jeczmieniu.

Chyba żółte place, nie równomierny wzrost. Co do tego stania w miejscu to jeszcze zależy od pogody, u mnie tylko kilka dni ciepłych było, pszenżyto tadeus chyba nic jeszcze nie ruszyło, tylko żyto coś zaczyna rosnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

To które dostało azot tak a 2 ha na dużej dawce obornika gdzie nie idzie nawet ręcznie podać azotu niknie w oczach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
Napisano (edytowany)

U mnie jeszcze niektórzy też nie rozsiali nawozu bo twierdzą że to za wcześnie 

1 minutę temu, kamcio15 napisał:

Panowie co tu może być winowajcą? 

IMG_20240325_125902.jpg

A tam woda nie stała?

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    13
38 minut temu, krilan06 napisał:

Jakby to Ci wytłumaczyć - rośliny przez miesiąc stoją w miejscu i nic nie urosły ewentualnie jeszcze zmalały? Masz zdjęcia?

Jęczmień lancetem czy inne zboża?

Mają tam pszenicę, pszenzyto i jęczmień pryskali wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602
7 minut temu, krilan06 napisał:

A tam woda nie stała?

No właśnie kurcze tu jest górka. Jeszcze gdyby to było tylko w bruździe to można by tak pomyśleć, a tu reszta pola ok, a tu gdzie stoję jest najwyższy punkt tego pola, więc woda siła rzeczy powinna spływać,no i obserwując uprawy nie zauważyłem żeby tu kiedykolwiek zaległa woda. 

4 minuty temu, drobny napisał:

albo kwas 🤔

To odpada. PH ogarnięte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Stosował ktoś mustang forte w jęczmieniu ozimym w dawce 1 l ?  Ma on rejestrację w jęczmieniu jarym ale o ozimym nie ma słowa. Zostało mi sporo samosiewów rzepaku i czy najpierw je zwalczać czy jechać skracanie i fungicyd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44
40 minut temu, kamcio15 napisał:

Panowie co tu może być winowajcą? 

IMG_20240325_125902.jpg

Pasowo idzie, więc słabsza gleba może. Siarka, magnez? U mnie w zeszłym roku trafiały się rośliny z larwą - liście zielone, a źdźbło zamierało. Ja czasami po takich górkach z kizerytem jadę na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3
Napisano (edytowany)
41 minut temu, rafto napisał:

Stosował ktoś mustang forte w jęczmieniu ozimym w dawce 1 l ?  Ma on rejestrację w jęczmieniu jarym ale o ozimym nie ma słowa. Zostało mi sporo samosiewów rzepaku i czy najpierw je zwalczać czy jechać skracanie i fungicyd ?

Możesz stosować spokojnie, ale jak samosiewy same rzepaku to zastosował bym jakiś tani tribenuron i dał spokój z mustangiem (chyba ze masz juz kupiony i nie masz nic jarego). A nawet pokusił bym się o tank mixa i za jednym przejazdem zrobieniem wszystkiego.

Moze nie jest to zgodne ze sztuką i zaraz ktoś mnie za to zje, ale praktykowane w warunkach polowych ;D

Edytowano przez PTrend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
2 godziny temu, rafto napisał:

Stosował ktoś mustang forte w jęczmieniu ozimym w dawce 1 l ?  Ma on rejestrację w jęczmieniu jarym ale o ozimym nie ma słowa. Zostało mi sporo samosiewów rzepaku i czy najpierw je zwalczać czy jechać skracanie i fungicyd ?

A po co mustang na samosiewy? Tribenuron metylu 20g na ha i po temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)
11 minut temu, ervyn napisał:

A po co mustang na samosiewy? Tribenuron metylu 20g na ha i po temacie.

Zwalczy samosiewy rzepaku w wysokości 15  cm ? w etykiecie pisze że można stosować max do fazy krzewienia 

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
6 godzin temu, rafto napisał:

Zwalczy samosiewy rzepaku w wysokości 15  cm ? w etykiecie pisze że można stosować max do fazy krzewienia 

Zwalczy na spokojnie, Tribenuron doskonale sobie radzi z rzepakiem o wysokości 1,5 metra również, spokojnie do liścia flagowego można stosować Tribenuron, środek corida ma nawet rejestrację do bbch39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj