Polecane posty

suffeks    211

zgadzam się jęczmień żółknie mocno i stoi w miejscu przez dff, wolę pontos albo expert met itd

tu widać za słupem bez oprysku jaki duży jest dalej hamował oprysk 

20191023_164802.jpg

20191016_124449.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Ktoś coś powie o odmianie Sandra ?

Pierwszy raz będę siał jęczmień ozimy:

- ile razy skracacie wiosną?

- na grzyba dwa razy wiosna czy jesienią też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28

Sieje drugi rok Sandrę 

W naszym regionie sprawdzian się najlepiej znajomy mistrzostw też Jakubusa to trochę wyższy od Sandry i trochę  mniej plonowal

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Jak prowadzisz uprawę 

Na grzyba tylko wiosna czy jesienią też 

Skracanie raz pełną dawką czy dwa razy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Jaką odmianę jeczmienia ozimego posiać na 5-6 klasie? Działka mozaika. Od lasu piach, gdzie niegdzie trochę gliny i tam bywa mokro wczesną wiosną. Miałem w tym roku Zenka na innej działce. Średnio wypadł.  Kolega miał Melie ale inna agrotechnika i ciut lepsza gleba... 


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
5 godzin temu, Tworkowiak napisał:

Jaką odmianę jeczmienia ozimego posiać na 5-6 klasie? Działka mozaika. Od lasu piach, gdzie niegdzie trochę gliny i tam bywa mokro wczesną wiosną. Miałem w tym roku Zenka na innej działce. Średnio wypadł.  Kolega miał Melie ale inna agrotechnika i ciut lepsza gleba... 

Sandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    50

Lepsza 2 czy 6 rzędowe? Stanowisko b.dobre glina. Miałem w tym roku jakubusa to plon koło 8t sypało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Pierwszy raz będę siał jęczmień ozimy, poleci ktoś jakąś dobrą odmianę hybrydową? Klasa ziemi przeważnie 4a (torfowa) trochę 5 i 6(piach). Wybrałem najlepszą działkę, chcę iść na rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

zapisz się do Chemirolu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152

Ewentualnie procamu, oni w tym sezonie co chwilę bombardowali mnie na fb informacją o nowym rekordzie Polski w planowaniu jęczmienia


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Chodzi bardziej o rekord mojego gospodarstwa, obym jakąś odmianę dobrą miał nawożenie i ochronę sam sobie ułożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152

Patrząc po wynikach planowania coboru praktycznie każdą odmianą jesteś w stanie zrobić 10t, więc jeśli chodzi o wybór odmiany to moim zdaniem ogranicza cię tylko wyobraźnia. 

Z moich obserwacji jęczmień ozimy niekoniecznie lubi rosnąć na torfowej ziemi. Pszenżyto i pszenica miały lepszy wigor. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
5 minut temu, misio3p napisał:

Ewentualnie procamu, oni w tym sezonie co chwilę bombardowali mnie na fb informacją o nowym rekordzie Polski w planowaniu jęczmienia

"ide po rekord" to program Chemirolu

Przed chwilą, misio3p napisał:

Patrząc po wynikach planowania coboru praktycznie każdą odmianą jesteś w stanie zrobić 10t, więc jeśli chodzi o wybór odmiany to moim zdaniem ogranicza cię tylko wyobraźnia. 

Z moich obserwacji jęczmień ozimy niekoniecznie lubi rosnąć na torfowej ziemi. Pszenżyto i pszenica miały lepszy wigor. 

Są już odmiany, które pozwolą zrobić w Polsce 11-12t, ale to już trochę wiedzy i doświadczenia trzeba mieć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    65
31 minut temu, yacenty napisał:

"ide po rekord" to program Chemirolu

Są już odmiany, które pozwolą zrobić w Polsce 11-12t, ale to już trochę wiedzy i doświadczenia trzeba mieć

bardziej wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

e tam wody za dużo nie mamy a na dobrej odmianie 10 wyciągamy a weszły teraz odmiany dające 15 procent więcej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj