Polecane posty

MaXtzTS    22

miał ktoś jęczmień su Jule? jakieś opinie i czy patrzec na to że jest wielorzedowy a nie dwurzedowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Witam,

Zastanawiam się nad odmianą Jakubus, a Morris gleba 3b-4, przedplon owies.

Ma ktoś porównanie, która lepiej wypada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    90

Panowie chce spróbować pierwszy raz jęczmień ozimy klasa gleby od 3a do 4a przedplon pszenica ozima i mam pytanie siać jęczmień hybrydowy syngenta czy może zwykły ozimy z kws jest jakaś różnica w plonie?  bo na pewno duża różnica w cenie materiału siewnego.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    68

Zrobię kolejne podejście do odchwaszania jesiennego. Ostanie dwa lata na jesień expert met a na wiosnę chwastoc, mustang. Wcześniej byla bacara to w żniwa niebiesko od habra.

Dodam że kawałki mokre więc co proponujecie? Czy i tak liczyć się z poprawką wiosenną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2180

Kosmos kłosi się około tydzień później niż Zenek, dojrzały jest 2-3 dni później. Obie odmiany dobrze się krzewią, Kosmos trochę lepiej sypał, za to Zenek lepiej znosił gorsze stanowiska

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    68
9 godzin temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

@Janeczko U mnie w tym roku był Quelex + Naceto. Oprócz miejsc gdzie było mokro lub miejscami od miedzy było czyściutko i obyło się bez poprawek.

Najgorzej że u mnie jest spora presją habra i czy to wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901

chabra z dużą presją to raczej będziesz musiał poprawić wiosna. u mnie na polach chsbrowyvh jeszcze żaden jesienny herbicyd nie załatwił tematu. jesienią chabra nie widać ale przychodzi kwiecień i się pojawia więc wtedy poprawka i pole się ładnie czyści.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Czy białe pędraki, które zauważyłem na polu w trakcie orki mogą zaszkodzić jeczmieniowi ozimemu? 


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183

Takie pytanko. Jęczmień ozimy po Jęczmieniu Jarym , będzie coś z tego ? Tak mi pasi jedna działka. Wiem że teoretycznie nie powinno się siać jęczmienia po Sobie. Natomiast z doświadczenia siewu jarego po sobie wiem ,  że ten drugi był nawet lepszy niż ten przed nim. No ale to jary więc ziemia te pół roku odpoczęła i zawsze było zaorane na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    68
13 godzin temu, yacenty napisał:

chabra z dużą presją to raczej będziesz musiał poprawić wiosna. u mnie na polach chsbrowyvh jeszcze żaden jesienny herbicyd nie załatwił tematu. jesienią chabra nie widać ale przychodzi kwiecień i się pojawia więc wtedy poprawka i pole się ładnie czyści.

Czym i ile wynosi bo muszę obliczyć czy wiosenne odchwaszczanie nie wyjdzie taniej. Jakie praktykujesz mieszanki przy dużej presji tzn czym z jesieni a czym z wiosny. O ile można wiedzieć gotowe nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969

Nie oszczędzaj na jesiennym zabiegu w jęczmieniu.

Ewentualnej miotły wiosną oprysk nie znajdzie. Tak jak i Ty warunków na zabieg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901

no jesienią normalnie, ale na zachwaszczonych mocno polach nie obejdzie się z poprawka typowo wiosenną

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Czy można poradzić coś na późno-jesienne żółknięcie jęczmienia, nie mam na myśli opóźnienia siewu. To bardziej kwestia braku składników czy doprawienie Systivą mogłoby tutaj pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901

dać mu jeść i zadbać o ochronę grzybową


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    68
10 godzin temu, Agrest napisał:

Nie oszczędzaj na jesiennym zabiegu w jęczmieniu.

Ewentualnej miotły wiosną oprysk nie znajdzie. Tak jak i Ty warunków na zabieg

To jakie ty mieszanki proponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969

Chodzi o to by jak najwcześniej zrobić pierwszy zabieg. U mnie na szpilkę szła bacara trio lub expert met plus dff. Czyli to samo.

Chabra od miedz ostatnio potrafi przepuścić. Ale z nim możesz walczyć i późną wiosną bo  będzie miał sporą rozetę.

 

W tym roku jeśli będę widział w tak wczesnej fazie siewki chabru to dodam tribenuronu metylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969

Nie robię zapisków, ale ostatnio chyba 0,33g + 0,1 formulacji 500sc

Musiałbym odkopać co pisałem w tym temacie rok temu.

W tym sezonie nie było uszkodzeń po dff,,ale np rok wcześniej głòwnie na nakładkach było trochę przebarwień. 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2180
1 minutę temu, Agrest napisał:

Nie robię zapisków, ale ostatnio chyba 0,33g + 0,1 formulacji 250.

Diflufenikan występuje w formulacji 500g/l

  • Thanks 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj