Polecane posty

mat22889    48
7 godzin temu, yacenty napisał:

Generalnie daje 160-170 kg,

Zwykle jęczmień jest bardzo rozkrzewiony wiosną więc 50kg N na start i reszta w 2 dawce.

Przestałem już robić 3 dawkę, kiedyś to miało sens. W ostatnich suchych latach trzecia dawka azotu tylko paliła ziarno.

W tym sezonie zrobiłem właśnie saletrosan i rsm i było dużo lepiej niż w poprzednich latach gdzie była tylko granula w postaci saletrosan (50kg N), saletra (80kg N), saletra (30-40kg N).

Po co saletrosan i saletre? Dwa razy w pole jeździć?

na N2 dajesz koło 300-350kg saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
4 minuty temu, mat22889 napisał:

na N2 dajesz koło 300-350kg saletry?

teraz 250-270l RSM32


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

przeczytaj moją poprzednią wypowiedz, napisałem tam:

Cytat

W tym sezonie zrobiłem właśnie saletrosan i rsm i było dużo lepiej niż w poprzednich latach gdzie była tylko granula w postaci saletrosan (50kg N), saletra (80kg N), saletra (30-40kg N).

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja panuję na N1 200kg/ha saletrosan 30 N2 250kg saletry zaksan 33 Zastanawiam się czy nie dać 26 saletrosanu który ma wiecej formy amonowej która będzie wolniej i dłużej działać i do tego jest więcej siarki,siew był w terminie i obecnie jest dobrze rozkrzewione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baba1212    0

Wymiękł mi jęczmień na dołkach, w sobotę trochę przesialem, pytanie czy coś z tego będzie? Był sens przesiać czy raczej nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
15 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

czyli w przyszłym roku nie zmieniasz taktyki ?

na ten sezon 20/21 nie zmieniam - już mam zakupione nawozy.
Na start granula, tak szybko jak tylko da się wjechać w pole, a później RSM i koniec nawożenia azotowego. W pszenicy będzie zresztą tak samo, tylko pewnie termin aplikacji rsmu będzie troszkę inny.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

N1 - saletrosan26

N2 - rsm32


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Dnia 22.11.2020 o 06:16, yacenty napisał:

czemu pomiar na głębokości 10cm?

Ponieważ rośliny większość składników pobierają przez korzeń dlatego to co dzieje się w glebie ma ogromny wpływ na wzrost roślin. Oczywiście temp powietrza ma wpływ na temp gleby ale nie zawsze taki sam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

podeśle ci fotkę do analizy ale to później


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

O co chodzi z tym jęczmieniem?

Ewidentnie ma pasy, takie wrażenie jakby te pasy były co którąś redlice, przez chwilę myślałem ze to może z jednej strony miałem redlice inaczej ustawione.
Teraz jak patrze na to zdjęcie to jeszcze jedna rzecz mi przychodzi do głowy - jęczmień jest bledszy / mniejszy tak jakby w tych miejscach, gdzie szły koła ciągnika. Niestety nie mam pewości czy to było w tych miejscach.

Pole było orane, stało koło 2-3 tygodni, bo tak dużo wody spadło ze nie szło siać. Następnie ruszone lekkim kultywatorem aby zerwac skorupę i następnego dnia siane zestawem uprawowo siewnym.

Ten efekt jest widoczny na jednej odmianie - wielorzedowej, której siałem 280 roślin, obok. Przy takiej samej agrotechnice odmiana dwurzedowa - posiana 330 roślin już wygląda normalnie. Bez tych pasów.

20201113_135802.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

U mnie właśnie w jednym miejscu gdzie omijałem na rogu pola stog słomy bo pierwsze przejazdy robię wkoło pola żeby ścieżki na bokach już mieć, to na całej długości tego stogu obok którego musiałem przejąchac dwa razy na pusto żeby za trzecim razem zasiac na całej długości pola równo siewnikiem to tam po kołach jęczmień od razu mi po tych pierwszych deszczach zżółknął i dopiero jakieś 2 tygodnie odbił i zrobił się zielony, a tak to wschody byly, gorsze rozkrzewić się nie chciał i zżółknął, a teraz dopiero jest zielony tam po tych śladach kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ile azotu dajecie w ozimym na pierwszy i drugi strzał ja planuje saletrosan i rsm lub sam rsm w odstępie max 10 dni ale czas pokaże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

Pisałem wcześniej, 50+100.
W minionym sezonie tak było i fajnie wyszło, ale przerwę miałem dłuższa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Yacenty a u Ciebie nie spadło sporo deszcze po siewie? Bo u mnie w miejscach podmokłych właśnie jest podobnie gdzie gąpka jasny a gdzie ziemia normalna tam zielony jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

Bardzo dużo, w tych paskach zrobiły się kałuze - czyli teraz mi się to już super układa w głowie. Ślady po kołach ciągnika, mocniej ubite - staneła woda, przez to jęczmień wolniej i gorzej powschodził. Ciekawe jak będzie wyglądał wiosną.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

A ja już na jęczmień nie jeżdżę. Pryskany dwa razy na robaka, dwa razy grzybówka, dwa razy mikro w tym raz dodatkowo mangan i żelazo, bo borowina uboga. Wygląda tak:

:spacer.pngspacer.png

Do wiosny na niego nie patrzę. Może inaczej do połowy lutego. Chociaż w okolicy są czasami gorsze. Znajomy ma całe żółte pole. Dosłownie, praktycznie nic zielonego.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Właśnie nie gęsto, standardowo. No, ale słusznie na wiosnę jak najwcześniej siarczan amonu i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dać na 1 dawkę na pszenżyto i jęczmień ozimy saletrosan 30 już kupiony myślałem żeby dać 300 kg saletrosanu i później na 2 dawka 200 saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, massey6190bizon napisał:

Dać na 1 dawkę na pszenżyto i jęczmień ozimy saletrosan 30 już kupiony myślałem żeby dać 300 kg saletrosanu i później na 2 dawka 200 saletry?

A to nie za bogato 300 kg!?!?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj