Polecane posty

Minkes    72
8 godzin temu, Torus napisał:

No rzeczywiście, bardzo wyrośnięty. Zwracam honor. Musi mieć rewelacyjne warunki że tak pędzi

Spoko. Teraz go przyhamuje w tym tygodniu. U nas sypie... Ciekawe co na to rzepaki- dostały mrozem na początku kwitnienia i teraz poprawka na koniec. Chyba trzeba będzie powalczyć z pzubezpieczalnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jęczmień jary zasiany 20.03. Zbyt głęboko. Przebił się ale nie chce rosnąć i się krzewić. Zdjęcie zrobione w najgorszym miejscu. Co mu zapodać  ? Dostał już 70N w rsm bo to niby browar ma być. 

20200511_145404-2016x1512.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Nic, i tak z tego plonu nie będzie, zasiac za głęboko to najgorsze co można zrobić, wiem to z własnego doświadczenia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Nie wiem na jaką głębokość musiałeś zasiać, bo u mnie w tym roku te ziarniaki które wylądowały na głębokości 4 cm to wyszły najwcześniej , te w warstwie 1-2 czekały do kwietniowych deszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym to chyba przesiał kukurydzą... Zależy ile tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
15 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Pany chyba skrzypionka zjada mi jary jęczmień, w sobote praktycznie pojedyncze sztuki były  dziś  jakaś plaga, czym to  pryskać mam na dziś  tylko mospilan, do tego deszcz zaczyna kropić😣

20200511_185944.jpg

Weź jakiś pyretroid za 15 zł. i pryskaj w jak najcieplejszej porze dnia, jak będziesz z czymś dobrym czekał na warunki to Ci do reszty ten jęczmień zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

czy fenoxin mozna mieszac z gold lub chwastox ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
Napisano (edytowany)

Na etykiecie pumy jest napisane że można mieszać z chwastoxem, fenoxinn jest tą samą substancją więc nie powinno się nic gryźć. Ale z tego co zaobserwowałem u siebie i opinie sąsiadów to po mieszance były słabsze efekty niż po stosowaniu solo . 

Edytowano przez Torus
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

Ja mieszam fenoxinn z mustangiem forte, dobra skuteczność i brak efektów ubocznych. Wcześniej też axial z mustangiem jechałem i podobnie jak wyżej, czyste pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5

Jęczmień ozimy wykłoszony czy mogę go opryskać mocznikiem i siarczanem magnezu i w jakim stężeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57

Są jakies przeciwskazania oprysku jęczmienia jarego mocznikiem plus magnez i mikroelementy po niewielkim przymrozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2458

A to u Was już nie zapowiadają przymrozków że z opryskiwaczem chcecie latać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
Napisano (edytowany)
41 minut temu, krilan06 napisał:

A to u Was już nie zapowiadają przymrozków że z opryskiwaczem chcecie latać?

Dziś był przymrozek nie wiem ile bo zależy w jakim kto ma miejscu termometr , u mnie nie było a sąsiad mówi ze -3 było . Napewno ziemniaki umarzly, i QQ u niektórych, truskawki pewnie tez . Kolejne  noce bez Przymrozków dziś w nocy koło +8

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Taurus83 napisał:

Jęczmień jary zasiany 20.03. Zbyt głęboko. Przebił się ale nie chce rosnąć i się krzewić. Zdjęcie zrobione w najgorszym miejscu. Co mu zapodać  ? Dostał już 70N w rsm bo to niby browar ma być. 

20200511_145404-2016x1512.jpg

do przesiania, przesiewałem jęczmien siany 1 marca początkiem kwietnia to teraz jest najlepszy i tez juz ma kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
5 godzin temu, Mich9 napisał:

do przesiania, przesiewałem jęczmien siany 1 marca początkiem kwietnia to teraz jest najlepszy i tez juz ma kolanko

Wsiać w to ? Czy zlikwidować talerzówką i posiać na nowo? Siewnik mam taki 

Screenshot_20200513-210239_Samsung Internet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jaka ochronę T1 i T2 stosujecie w jęczmieniu jarym ? Azoksystrobina i Tebukonazol na T2 tak samo jak w ozimych będzie dobre na jęczmień jary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zdzichu124 napisał:

Jaka ochronę T1 i T2 stosujecie w jęczmieniu jarym ? Azoksystrobina i Tebukonazol na T2 tak samo jak w ozimych będzie dobre na jęczmień jary ?

W j. jarym w zupełności wystarcza jeden mocny zabieg, a w ostatnich latach w moim regionie wogóle jest to zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co rozumiesz pod pojęciem mocny zabieg? Twoim zdaniem, jeśli by się stosowało jeden zabieg to jaka kombinacja najlepsza? Bo mam 4 środki- Tilt Turbo, Mirage, Artea i Tarcza Łan. Pierwotnie chciałem dwa zabiegi zrobić, jeden Tiltem i Mirage a drugi Arteą i Tarczą Łan, tak  samo jak w pszenicy ozimej zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Panowie czy do insektycydu mogę  dodac mikro w jeczmieniu jarym?

Z tego co pamiętam, to należy uważać z dużą ilością boru. A tak to można stosować

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam. Jutro zapowiadają fajną pogodę i chciałbym chwastoxem turbo jechać ale w nocy ma być 2 stopnie. Czekać lepiej czy weźmie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj