Polecane posty

123456    54

Zaprawiał może ktoś jęczmień jary scenikiem? Bo na butelce nic o jęczmienia nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
Dnia 29.03.2020 o 20:07, farmerss34 napisał:

Wystarczy cerone do regulacji jęczmienia jarego ? przy ok.100 kgN

Cerone jest głównie polecane do późnego/dodatkowego skracania. Lepiej wybrać trineksapak i skrócić w optymalnym terminie

Dnia 23.03.2020 o 16:10, Agrest napisał:

Dolny Śląsk ponoć w grudniu siał, więc zrobiłem doświadczenie czy np u mnie ma to rację bytu. U mnie zawsze po 20 kwietnia jęczmiona siali bojąc się mrozów . Ale lata były normalne.

Dziś trzeba ryzykować i dostosowywać się do pogody. Kiedyś i majowe siewy dawały plon. 

Mój tato raz zasiał po powrocie z zagranicy 20 maja😂 i było może 2 tony, 

Edytowano przez Torus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
10 godzin temu, 123456 napisał:

Zaprawiał może ktoś jęczmień jary scenikiem? Bo na butelce nic o jęczmienia nie ma. 

Ja zawsze zaprawiam i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
Dnia 29.03.2020 o 20:07, farmerss34 napisał:

Wystarczy cerone do regulacji jęczmienia jarego ? przy ok.100 kgN

Tego nigdy nie wiesz bo to zależne od pogody tj. wielkości opadów ja przy ok. 110  N daje 0.4 modusa w jarym i 0.5 w zimowym ale jak dobrze popada końcem maja to różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Pryskał ktoś z was jęczmień ozimy Axial Komplett Pak ? Sam Axial ma rejestrację na jęczmień ozimy ale Winnetou które jest w komplecie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Zgłasza ktoś z Was w zakładzie ubezpieczeń szkody w jęczmieniu ozimym po tych mrozach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Juras, ja w zeszłym roku pryskałem axial komplett pak właśnie z Winnetou i nie było żadnych problemów, czy objaw. W tym roku też jadę tym samym, 75 ha jęczmienia ozimego i wiem, że nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
Dnia 31.03.2020 o 17:54, ZELKOW napisał:

a masz takowe ?

Wg mnie wygląda gorzej niż przed mrozami, mam ubezpieczone to niech przyjadą i ocenią, co mi szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1
12 godzin temu, Andzej23 napisał:

Juras, ja w zeszłym roku pryskałem axial komplett pak właśnie z Winnetou i nie było żadnych problemów, czy objaw. W tym roku też jadę tym samym, 75 ha jęczmienia ozimego i wiem, że nic się nie stanie.

Dzięki za odpowiedź i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Witam,

Mam pytanie ponieważ po wielu latach przerwy zdecydowałem się zasiac 1ha jęczmienia ozimego odmiana mirabelle z centrali. Stanowisko dość zasobne jak na moje ziemie, pH >6, na jesieni poszedł obornik i npk. Dwa tyg temu poszło 300 kg saleterzaku, nie pryskalem jeszcze na chwasty bo zimne noce, planuje to zrobić w przyszłym tyg. Mam pytanie czemu wygląda jak wygląda, czy to choroby grzybowe czy poprostu z tego że jest delikatna roślina jest tak żółty, w nocy było nawet do - 8 stopni. 

92003133_551900759041555_4636203813466800128_n.jpg

92017417_150907472950997_2267425862485803008_n.jpg

92325306_169874570723477_4157582566490112000_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Da rade wzejść jęczmień jak będzie na wierzchu ? dziś tak piździ wiatr, że na polu burza piaskowa, pewnie wywieje go miejscami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Jak Ci wzejdzie jak nawet rosy nie ma?

U mnie to te yebane gołębie grzywacze wyciągają kiełkujący jęczmień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Trzeba jechać od grzyba w jeczmieniu a i mróz niestety nie pomaga. W poniedziałek ma się ocieplić w dzień chyba 17 a w nocy +1 to jakby wiatru nie było to jadę mocznik+siarczan magnezu + zamiar (takie środki akurat mam). Do tej pory nie było od tygodnia warunków przynajmnjej u mnie, żeby wjechać z opryskiwaczem.

Myślałem że dzisiaj mi się uda, ale zimno i wieje jak cholera.

Swoją drogą i min pszenica gorzej znosi te mrozy niż jęczmień. 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
1 godzinę temu, Mikua napisał:

Da rade wzejść jęczmień jak będzie na wierzchu ? dziś tak piździ wiatr, że na polu burza piaskowa, pewnie wywieje go miejscami 

Wzejdzie jak będzie miał wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Czyli wielki uj z tego będzie, teraz deszczu nie uświadczysz z miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym zwalczyć najlepiej septoriozę w jęczmieniu ozimym praktycznie żaden środek nie ma rejestracji w ozimym na septoriozę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
2 godziny temu, MateuszKunik napisał:

czym zwalczyć najlepiej septoriozę w jęczmieniu ozimym praktycznie żaden środek nie ma rejestracji w ozimym na septoriozę?

 

W jęczmieniu to może być rynchosporioza , lub plamistość siatkowa , jesteś pewien tej septoriozy ?

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zaryzykowałem i posoałem jary w pierszym tygodniu marca, nie wschodził do końca miesiąca bo zimno. Dziś pole ładnie zazielenione, -9 mu krzydy nie zrobiło gdy kiełkował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Jary mam zrypany przez zwierzynę, jeszcze nie wyszedł a pole wygląda jak na plaży, całe połażone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj