Polecane posty

Agrest    25911

Nie tylko zachód.

Ja płd. wsch. mazowieckie też minimum 3 tygodnie wcześniejsza wegetacja.

N1 podane 16 lutego, N2 29 lutego ze względu na kiepskie w opady prognozy długoterminowe.

Dziś -7st.

Porzeczki mają zielone liście wiśnie pęknięte pąki, owies i pszenica jara wyrzędowane po 15 -18 dniach od siewu. Jeszcze tak o tej porze nie było nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2522

U nas w okolicy tylko chyba ja wyjechalem z nawozem i sasiad a tak wiecej nikogo zbytnio nie widac. Zostalo jeszcze 7.5ha ozimin na ktore nie moge wjechac jeszcze. Pewnie czeka mnie akcja nawozy w niedziele bo niby na poniedzialek jakis deszcz zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    167

Ja wczoraj zaczepiłem rozsiewacz by dziś z samego rana siać i du*a 🙃 przekładnia w rozsiewaczu padła, chyba będzie trzeba przeprosić się z lejkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek120    11

Poleci ktoś coś niedrogiego i skutecznego na chwast w jęczmieniu ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a u nas nikt jeszcze z azotem nie wjechał,zboża głodują ale na polach zupa,chyba tylko dronem,dawno tak mokro nie było,a potem tradycyjnie przestanie padac i uschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
1 minutę temu, krilan06 napisał:

Na przymrozku nie da rady wjechać? 

Na przymrozku. Najsuchsza działka 

IMG20240307070139.jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko zazdrościć, u mnie -2 ziemii nic nie związało praktycznie

 

1 minutę temu, soltys48 napisał:

Na przymrozku. Najsuchsza działka 

IMG20240307070139.jpg

nie wygląda źle, jeszcze te parę dni przetrzyma 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862

Ciągnik?

8 minut temu, krilan06 napisał:

No u mnie niby -8 było 

O 7 było -6

 

Pszenżyta w części zasilone jęczmień wcale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1368

Nie wiem tylko kiedy roślina zdążyła zjeść N1 i urosnąć  , a już N2 nasypali  a za 6-8 tygodni to bedzie z powietrza rosła?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może warunki pasowały, ja dałem n1 tydzień temu i myślę w niedzielę podać n2. Zaś prognozują 2 tygodnie bez deszczu 🤷

21 minut temu, soltys48 napisał:

Ciągnik?

 

Jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25911
22 minuty temu, GABBER85 napisał:

Nie wiem tylko kiedy roślina zdążyła zjeść N1 i urosnąć  , a już N2 nasypali  a za 6-8 tygodni to bedzie z powietrza rosła?

A to roślina pobierze nadmiar azotu i wyrzuci go aparatami szparkowymi czy zje tyle ile potrzebuje?

Przewidujesz niże genuejskie za te 6-8 tygodni i opady po 120mm w dzień lub dwa?

Na moje N2 spadło od poniedziałku 22mm. Azot powinien trafić w strefę korzeniową przy tych opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1368
30 minut temu, Agrest napisał:

Azot powinien trafić w strefę korzeniową przy tych opadach

i tam pozostać do ...?

Czy może wody opadowewe mogą go wypłukać głebiej , a na pioskach to już woóle...

bo jeśli nie wypłukuje... to moze posiać wszystko we wrześniu


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2486
4 godziny temu, Agrest napisał:

Nie tylko zachód.

Ja płd. wsch. mazowieckie też minimum 3 tygodnie wcześniejsza wegetacja.

N1 podane 16 lutego, N2 29 lutego ze względu na kiepskie w opady prognozy długoterminowe.

Dziś -7st.

Porzeczki mają zielone liście wiśnie pęknięte pąki, owies i pszenica jara wyrzędowane po 15 -18 dniach od siewu. Jeszcze tak o tej porze nie było nigdy

Przy minus 7 , jak długo się taka temperatura utrzymywała , to w sadach już jakieś straty będą chyba , choć pewnie jeszcze wczesna pora jest to tak zregeneruje się że swoje i tak odda , najgorzej jak w maju jebnie mrozem to jak zawiązki odpadną to wiadomo że w to miejsce nowa zawiązka się nie pojawi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25911
18 minut temu, GABBER85 napisał:

i tam pozostać do ...?

Czy może wody opadowewe mogą go wypłukać głebiej , a na pioskach to już woóle...

bo jeśli nie wypłukuje... to moze posiać wszystko we wrześniu

Na piaskach inaczej planuje się nawożenie. Na zasobnej glebie z dobrym kompleksem sorbcyjnym wypłukiwanie nie powinno stanowić problemu.

Opadu deszczu rzędu 40mm w godzinę czy kilka godzin nikt nie przewidzi. A opady rzędu 5-10mm co najwyżej będą zatrzymywane w warstwie do 5-10cm. Im ciepłej typ pewnie płycej.

Żeby nie było - nie namawiam by każdy robił to co ja. To pierwszy taki eksperyment w moim życiu.

Ale wiem co mam na polu, jak wyrośnięte rośliny i kiedy zaczęły wegetację.  Znam też swoje pola i wiem czego po pogodzie spodziewać się mogę

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Na przymrozku nie da rady wjechać? 

-1 do -2 to nic nie daje ,wczoraj poszedłem to filc w gumofilcach się moczył błotem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2171
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Na przymrozku. Najsuchsza działka 

IMG20240307070139.jpg

Ile nawozu w rozsiewaczu?

Sypałem dziś po pół bb i w ten sposób jakoś najgorsze pole zmęczyłem. Z pełnym rozsiewaczem nie wiem czy bym przejechał. Poniżej zdjęcie z niedzieli.

IMG_0490.jpeg

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
Napisano (edytowany)

Bb

I tak większość pójdzie do kasacji 

 

 

IMG20240308135610.jpg

IMG20240308135612.jpg

Edytowano przez soltys48
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gardner    0

Chciałbym zasięgnąć porady. Czy warto jeszcze sypnąć wap-mag po jęczmieniu ozimym, bo strasznie łaciato jest na polu. Plama zielonego, zaraz obok plama żółtego i anemicznego. Widać, że coś nie halo z ph, sprawdzałem przed siewem testem na płytce i wyglądało nieźle, w najgorszych miejscach 5,5-6, ale chyba te wyniki warte tyle co ten test. I ewentualnie kiedy można by posiać po tym wap-magu saletrosan. Dodam, że jestem z północnego Podlasia i dopiero co u nas ruszają niemrawo oziminy. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25911

Na pewno nie WAP mag.

Jeśli już to tylkk kreda koszelowska, Rudnicka czy kornika i siarczan magnezu dolistnie lub pogłównie 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Lepiej saletrę wapniowa z yara. U mnie też żółte place ale chyba na mokro w tych miejscach bo tam dwa dołki 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    167

Ja siałem pod agregat węglanowe nordkalk jakoś 700kg? na ha, przy ph 4.5 i żadnych żółtych placów, dobrze pokrzewione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj