Tomek34

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarnyyyy    4

Obecnie JD to po Fendcie sa to najoszczedniejsze jednostki. Ale oszczednosc nie zalezy tylko od silnika,ale duzo tez od systemu wtrysku. Fendt jest bardzo oszczedny,a Deutz juz nie,mimo ze oba maja silniki Deutza. A kiedys konczy sie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9
zgadzam sie w 100% Cummis najlepszy :lol:

też sie zgadzam ze sa najlepsze np w case tego co mam po 12000mth dokładasz dodatkowy pierścień. bo juz ma przygotowany rowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7
Obecnie JD to po Fendcie sa to najoszczedniejsze jednostki. Ale oszczednosc nie zalezy tylko od silnika,ale duzo tez od systemu wtrysku. Fendt jest bardzo oszczedny,a Deutz juz nie,mimo ze oba maja silniki Deutza. A kiedys konczy sie wszystko.

 

 

Silniki JD miały i mają nadal opinie paliwożernych, więc raczej nie są najoszczędniejszymi jednostkami. Fendt`y też raczej nie są najoszczędniejsze, ale skoro mają takie same silniki Deutz-a jak DF-y to nie powinno być między nimi różnicy. Obecnie opinie oszczędnych mają silniki z fabryki Sisu Power. Zawsze taką opinie miały Perkinsy, ale te silniki mają tak wielu producentów, że nie wiadomo jak to będzie z trwałością np. tych z indii, które montowane są w Farmtrac-ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
też sie zgadzam ze sa najlepsze np w case tego co mam po 12000mth dokładasz dodatkowy pierścień. bo juz ma przygotowany rowek.

 

I co mu da dosatkowy pierścień? Będzie trzymał ciśnienie czy co bo to jakiś śmieszny pomysł.

 

Co do silników to u nas chodzą 2 Perkinsy, 2 JD, 1 Ursusa i 1 Zetora w 912.

 

Zapalanie zimą: najlepiej pali Ursusa C-360 oraz JD. 912 oraz Perkinsy to cinkooo. Niby ma 7 tys mtg ale co z tego do 10 nie dobije bez remontu. Janek pali ładnie, na zegarze 4 tys mtg i silniczek jakoś sobie z tego nic nie robi.

 

Praca w ciężkich warunkach: Perkisy lubią obroty, jeśli obroty spadają musisz zredukować bo jak zleci poniżej 1500 to nie ma jazdy. Dlatego Perkisy robią u mnie lekką robotę. W konkretnej robocie JD daje rade i na tą jednostkę stawiam.

 

Praca w lekkich robotach: U nas tylko Perkinsy, JD spali więcej od porównywalnego Perkinsa.

 

Silnik Zetor w 912 w lekkich pracach nie pali dużo ale w cięzkiej to i ponad 12 zdoi.

 

Podsumowanie: Prę razy przeliczałem jednotkę Perkinsa w 3512 oraz JD w prasie zwijającej i różnicy nie widzę. To samo z 912 w orce i z Jankiem. Ten i ten spali podobnie.

 

Moje zdanie jest takie: Perkis do lekkiej pracy a JD do ciężkiej. Na temat innych silników się nie wypowiadam bo nie pasiadam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@robertbara Ale porównujesz mały silnik perkinsa z 2x silniejszym JD

 

Ja w MF mam inne wrażenie on właśnie najmocniejszy jest na wolnych obrotach a pod obciążeniem szybko schodzi z obrotów tylko że spokojnie można go do 1000-1200 obr zdusić bez redukowania biegu na ale taka specyfika wolnossącej 6

 

Niedaleko ma JD 6520 (ten sam rocznik ) spalanie też takie jak mój MF nic na powietrze nie chodzi :lol:

 

A DF ma 14 kM mniej a silnik całkiem inna ma charakterystyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
I co mu da dosatkowy pierścień? Będzie trzymał ciśnienie czy co bo to jakiś śmieszny pomysł.

Nie dokładnie, dodatkowy pierścień to pierścień olejowy(zgarniający), ogranicza on zużycie oleju w silniku z dużym przebiegiem. Z tego co wiem to Leyland też to praktykował, także śmieszne to nie jest, mądrzejśi od nas to wymyślili :lol:

 

Co do porównania JD z Perkinsem to trochę źle dobrane silniki, Perkins w 3512 pochodzi z lat 60-70? JD jest na common railu, a to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11
Silnik Zetor w 912 w lekkich pracach nie pali dużo ale w cięzkiej to i ponad 12 zdoi.

Miałem Zetora 8045 (ten sam silnik) i przy orce obracakiem 3x48 na średnich glebach palił mi 8-9 litrów na godzinę zegarową, a na hektar 13 - 14 litrów. Jeżeli podajesz spalanie na godzinę, to wydaje mi się trochę duże, ale może to cięższe ziemie i poślizg przy braku przedniego napędu?


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Panowie spokojnie porównałem takie bo tylko takie mam :lol:

 

To jest tak: każdy ma inne wymagania, wszystko zależy jak się dba, jak użytkuje itd.

Miałem Poloneza którego sprzedałem jak miał 200 tys i lata do tej pory, także nie ma reguły :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A DF ma 14 kM mniej a silnik całkiem inna ma charakterystyke

...i nie wynika to z marki tylko konstrukcji :lol: podejżewam że mój MF ma bardzo podobną charakterystyke jak Twój DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ja stawiam pod wzgledem wytrzymałości na Cumminsa poprostu nie do zajechania nie to ze mam takiego ale w wiosce jest taki sam po 16 tys mth 5130 bez naprawy !!! I mało tego.. miał dziesiątki użytkowników bo robił w niemczech !! Skrzynia ORYGINAŁ!! Gdy sam to usłyszałem byłem pod podziwem !! A co do spalania , Jak jest co robic to myle ze duzo nie odstaje od JD , zsiadając z 912 na 5150 roznica jest ok 50 koni mechanicznych a jestem zachwycony Spalaniem :lol: Kazdy wybiera silnik DO WŁASNYCH WARUNKÓW I POTRZEB!! Wszystkie mają SWOJE ZALET I WADY!! taka jest prawda!! ale jesli ktos stawia na Wytrzymałość polecam Cumminsa (taka moja własna opinia z doświadczeń) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Silniki JD miały i mają nadal opinie paliwożernych, więc raczej nie są najoszczędniejszymi jednostkami. Fendt`y też raczej nie są najoszczędniejsze, ale skoro mają takie same silniki Deutz-a jak DF-y to nie powinno być między nimi różnicy. Obecnie opinie oszczędnych mają silniki z fabryki Sisu Power. Zawsze taką opinie miały Perkinsy, ale te silniki mają tak wielu producentów, że nie wiadomo jak to będzie z trwałością np. tych z indii, które montowane są w Farmtrac-ach.

Nie wiem skąd wziąłeś taką informację,że w Farmtracach są silniki z Indii.Ja mam Farmtraca z silnikiem Perkins i na tabliczce jest napisane ,że składany w Anglii.U mojego kolegi jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

A co powiecie o silnikach KUBOTY? Z tego co wiem to KUBOTA zrobiła najwięcej silników przemysłowych na świecie.Robią podobno najtrwalsze disle w przedziale 60-100 km.

A co do ivec'a to TIR'owcy mają takie powiedzenie: od Renówki i Iveca to z daleka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

moim zdaniem najlepsze silniki to perkins,sisu, silniki jd też są dobre , i inne też ale z tymi miałem najwięcej doczynienia


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

odpowiedz sobie na zaj...e wazne pytanie czy silnik w renault premium jest silnikiem montowanym w traktorach - patrz tytul tematu??

do tych wymieniles doloze jeszcze iveco, cumminsa, jamza, andorie i nawet V8 ziła czy to cos zmieni w tym temacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że trudno określić który silnik jest najlepszy. Z żywotnością przykładowo porównajmy dwa takie same silniki

np: w ciągniku jeden wytrzyma mniej a drugi więcej i na to chyba nie ma reguły. Coś pewnie w tym że trafi się lepszy

albo gorszy. Każdy jest dobry na swój sposób a z żywotnością bywa różnie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Sorki za fałszywe informacje. Chyba masz rację, że to oryginały z Anglii. Czasami nie warto wierzyć deelerom, którzy próbują zniechęcić do kupienia innego ciągnika wymyślając na temat np. Farmtracka to, że silniki są z Indii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do światowej czołówki napewno też można zaliczyć silniki deutz khd. Bardzo dużo maszyn przemysłowych ma te silniki i mają opinie bardzo trwałych. Tak naprawdę wszystkie silniki są trwałe jeśli dobrze się o nie dba. Serwis MANa twierdzi, że silniki ich ciężarówek wytrzymają 4mln km, jest tylko warunek żeby przez te 4mln km nie były gaszone :) Jak wiadomo silniki najbardziej zużywają się w momencie rozruchu i w trakcie osiągania optymalnej temperatury.

 

Dajmy np. dwa takie same silniki. Jeden pracujący 365dni w roku po 1mth na dzień. Drugi pracujący 100 dni po 12mth.

Kto zgadnie który będzie bardziej zużyty po 10000mth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj