AdrianFanDeutz

Obciążniki

Polecane posty

lukas120    4
powiem proporcje jakich użyłem na 50L bańke po oprysku która posłużyła jako forma

37 kg cementu 12 kg kleju do glazury kubeł 15 litrowy mokrego żwiru 17 litrów wody=27 zł miejmy nadzieje że nie popęka od wibracji coś koło stówki będzie ważył chciałem zrobić większy ale nie miałem większej formy a z desek to lipa:(:P

 

dobrze pomyślałeś z tym klejem do glazury jeszcze bym zaproponował od podłóg podgrzewanych jeszcze elastyczniejsza lub jakiś plastyfikatr no i troche drutu zbrojeniowego beton ważu 2kg/dm3 więc gabaryty do masy nie sa duże a cena też rozsądna a nie to co u dilerów 100-1500zł za co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

owszem zbrojenie w środku jest z żebrówki 12mm ok 5 m coś w ksztacie sześcianu i w miejscu gdzie będzie mocowanie dodatkowo wzmocniłem:):)jakbym miał TUZ w zetorze napewno bym zrobił wiekszy o masie ok 800-900kg ale po dodaniu tego co robie masa skrzynki i tego betonu będzie wynosić 660 kg.musiałem też mieć na uwadze że ten dodatkowy będzie w odległości ok 70 cm od przodu ciągnika a to zmienia postać rzeczy.Przydałyby się jeszcze na tył:P:P:(:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A ja mam taki pomysł taniego obciążnika na przedni lub tylni TUZ.

Cztery używane opony 195/65x15 jedna na dugą wypełnione powoli mocnym betonem. W środek pręt stalowy 25. Mam balast 600kg z zabezpieczeniem gumowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak by ktoś chciał sobie wyliczyć obciążnik z betonu to 1m3 betonu waży 2000-2500kg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Jest to mój pierwszy temat,więc proszę o wyrozumiałośc,a w razie potrzeby poprawcie mnie.

 

Ja mam(tzn mój tata) Ursusa C-385A ,są one na przodzie w komplecie(13 sztuk) i ważą ponad 400 kg.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

orginalny Fendta prosto z odlewni 900kg tak na marginesie ciekawe ile korbanki się cenią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Fajne misie podoba pomysł Pawła93 wyglada naprawde nieżle

Ja mam beczke 200l po ropie zalana Cementem ale niewiem ile wazy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Moja receptura na wykonanie tych obciążników to: 25kg kleju do glazury ,25kg cementu i solidne zbrojenie z drutu"8"Waga takiego odlanego obciążnika to 30kg a oryginalnego 50kg ale mi to wystarcza to co zrobiłem.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ja mam beczke 200l po ropie zalana Cementem ale niewiem ile wazy.....

Około 400-500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja mam prostokątną skrzynie matalową o wymiarach 35cm-45cm-100cm. a do środka napakowałem byle jakie stare żelastwo, dwie sztaby ołowiane ok.80kg jedna i to wszystko zasypane piachem :D waga ok.400kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

ja chce zrobic coś ale nie mam koncepcji na wykonanie i mase obciążnika

 

myśle czy z desek jak by wyszolowałó i zalał betonem bdzie dobrze czy morze jakomś folią cza by to wyścielać aby nie było nierówności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Ja do swojej Proximy plus zrobiłem obciążniki na wzór oryginalnych tyle tylko, że moje są wykonane z betonu, które ważą 30kg a oryginalne 50 kg sztuka. A mi to chodziło głównie o wygląd zewnętrzny, bo brakowało temu ciągnikowi tego czegoś...!


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

W 3P są na przodzie i tyle orginalne kupione razem z ursusem.......

 

 

 

 

P.S To mój 100 post:)B)


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja w jednej c360 mam dospawaną ramę i dołożone jest kilka oryginalnych obciążników a do 3512 czasami zakładam na przód obciążniki od T25 B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

ja mam orginalne obciążniki od 60 i siedzą w mojej 60 na tylnich kołach . na jednym kole jest coś ze 200kg więc 400kg na tylnich kołach co zwiększa wydajnośc pracy ciągnika B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Przy wszystkich ciągnikach mam oryginalne. Przy C 4011 mam w przednich kołach, ale planuje coś dorobić, ponieważ jak pracuje z rozsiewaczem Brzeg MX850 to max. mogę naładować ok. 600-650kg i już lekko podrywa przód B).

Ja tez mam oryginalne w traktorach, w C-360 jest potrzeba dociązyc przód to mam takie 1 takie 2 cos

kładę na to 4obciązniki po 16kg (te co powinny być w kołach) tj. około 35kg i trylinkę tez blisko 30kg, czyli mam dodatkowe ponad 60kg i mogę je zdjąć w każdej chwili i sie lekko kierownicą kreci, np raz pryskam, raz z pielnikiem jeżdżę to trochę nie teges byłoby mieć na stałe takie obciążenie...

 

 

W rozsiewacz ponad 900kg sypię + masa rozsiewacza 310kg i C-360 pomyka :)

 

tak do 800kg nawozu w rozsiewaczu jeszcze uniesie, ale więcej nie...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Marcin, nie mogę otworzyć Twoich linków, bo chciałem zobaczyć Twoje rozwiązanie.

Sorry juz poprawiłem, zapodałem tylko dwie ale w mjej galerii jest więcej tego, komuś a AF nawet podsyłałem dokładne foty tego B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj