Skocz do zawartości
AdrianFanDeutz

Obciążniki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    261

Taki obciążnik to sobie najlepiej zrobić samemu- odlać z betonu, bo jakbyć chciał kupić to conajmniej kilka tysiaków cię to wyniesie :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Były kiedyś na allegro 600, 800, 1000 kg i inne, betonowe, 800 kosztował chyba 2200.

Znalazłem jeden.

Wiadomość z agroFakt.pl

Landwirt    0

Kupowanie takiego obciążnika jest wg mnie nieporozumieniem (to tylko i wyłącznie moje zdanie!!) taki obciążnik można bez problemu zrobić samemu wystarczy tylko trochę inwencji twórczej, trochę betonu, jakiegoś żelastwa i formy i tyle...

Adik_ziel    3

Dokładnie wystarczy w jakąś skrzynkę betonem zalać i już sie ma piękny obciążnik taki jak np ma Tomek http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image37296.html i założyć na TUZ-a

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

toniekmf255    6

Chyba Ci się linki pomyliły <_<

Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

zetor5321    1

w zetorze to są samemu robione a w c 330 to są oryginały.

Edytowano przez tommy66692
ortografia,literówka

prezesmax    1

ja to bym podjechał na złom i na złomie są stare wirniku od silnikó kumpel ma tuz to pojechał i kupił i warzy ponad 650 kilo i zapłacił 650 zł i w zupełności wystarczy

Zetor i tylko Zetor

piootr    3

Ja będe robił z 2 matryc od prasy każda waży po 200 kg (wcześniej dociążałem nimi przód w 1014 bo z wicherem zrywało go <_< ) troche złomu jeszcze dojdzie na rame także z 450- 500 kg będzie do 90 paro konnego ciagnika styknie

Adik_ziel    3
Chyba Ci się linki pomyliły <_<

Nie pomyliły pokazałem obciążniki

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

misiael7745    3

prosiłbym o fotki bądź linki do stron gdzie takowe wynalazki się znajdują na af udało mi się znaleźć tylko 4 a wiem że jest więcej piszcie o swoich recepturach na skład masy oraz jak się to sprawuje i czy nie pęka ja za około 10 dni wrzuce fotke mojego bo jak narazie ładnie schnie zobaczymy co z tego wyjdzie licze na waszą odpowiedź pozdro:):(:(:(:(:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaki duży zrobiłeś?

misiael7745    3

powiem proporcje jakich użyłem na 50L bańke po oprysku która posłużyła jako forma

37 kg cementu 12 kg kleju do glazury kubeł 15 litrowy mokrego żwiru 17 litrów wody=27 zł miejmy nadzieje że nie popęka od wibracji coś koło stówki będzie ważył chciałem zrobić większy ale nie miałem większej formy a z desek to lipa:(:(

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My przy C-330 mamy zalaną betonę skrzynkę przeciwwagi do tura. Już jest dwa lata i nic się nie dzieje....

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My zrobiliśmy do MFa obciążnik na TUZ, można powiedzieć, że betonowy. Zespawaliśmy solidną ramę z w której ułożone są krawężniki betonowe (20 cm grubości), przełożone są gumą, całość waży ok 800 kg. W planach jest też obciążnik odlany z betonu ok 400 kg(jak się znajdzie odpowiednia forma).

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
naljepszą formą bedzie beczka po ropie albo jakaś bańka 120l po wodzie

Na 1 litr formy można przyjąć ok 2 kg betonu, także baczka po ropie będzie ważyć ~350-400 kg, w zależności ile się naleje. Byłoby dobrze tylko taki walec nieciekawie wygląda, dlatego celuję w jakiś zbiornik paliwa od ciężarówki, żeby kształt był podobny do obciążników z Fendta (podłużne i nie za wysokie). Najłatwiej byłoby kupić obciążnik od Korbanka, tylko ta cena... obciążnik byłby warty tyle co 1/4 ciągnika :P .

mirasek    8

Ja mam obciążnik wykonany z alu beczki 400 litrów, w środku kamienie i beton + wyspawana i zabetonowana rama do zawieszania na TUZ, całość ponad 1 t.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez roqwor5
      Witam. Kupiłem niedawno prasę Sipma Z 279/1. Mam problem ponieważ nie wiem jak założyć siatkę. Szukałem czegoś na internecie niestety nie znalazłem. Może ktoś opisze jak powinno to wyglądać lub najlepiej zrobił zdj już z założoną siatką. 
      Druga sprawa to dobór siatki. Jak odpowiednio dobrać wielkość siatki do tej prasy? Jakich producentów siatki unikać, a kogo polecacie? 
      Dzięki z góry za odzew ;] 
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez yacenty
      Witam
      mam fotel pneumatyczny - comfort.
      Niestety nie jestem pewien ale wydaje mi się ze ma usterkę.
      Jeśli wsiadam do ciągnika i go napompuje do swojej wagi to wszystko jest OK, jednak jeśli wsiadam do ciągnika za 3-4 dni to fotel jest bez powietrza.
      Powiedzcie mi proszę czy jest to jakiś problem z jego nie szczelnością czy po prostu on ma tak działać?
      Jak to jest u was?
      Gdzie ewentualnie szukać usterki? co najszybciej się tutaj zużywa?
    • Przez lernik
      Witam
      Otóż niedawno kupilem ciagnik z przednim napedem i nie wiem jak mam go uzytkowac ;/ chodzi mi o to czy na polu podczas zawracania mam go wylaczac czy nie jest to konieczne??na asfalt wylaczam to na pewno>
      prosze o pomoc
      pozdro
    • Przez majes
      Mam szybkozłącza jak na rysunku.
      2 szt nie mogę w ogóle ruszyć, wcisnąć. 2 szt udało mi się na sile młotkiem rozruszać. Macie jakis sposob na nie?
      Inne z kolei przy wkladaniu wtyczki strzyka olejem na końcu gniazda tam gdzie jest nakretka do jego przykrecenia do rozdzielacza (na zdj w miejscu tego czerwonego plastiku, u mnie tego nie ma), da sie to jakos rozebrac i naprawic?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.