Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Czy opłaca sie iść w ochronę fungicydową w pszenzycie jeżeli ph jest nieuregulowane.Zasiałem 3ha psznezyta na ph 4,7 poszło oczywiście wapno na sciernisko i pk przedsiewnie klasa 4a i 4b gliniasta, można uzyskać dobry plon na takiej ziemi, opłaca sie chornić od grzyba czy jednak za duże koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ktos tu sie chwalil, ze na ph 3,7 mial ladne rotondo wiec na 4,7 to juz bedzie baja  

:)

na serio to na 4,7 mozna miec niezle wyniki wiem o tym z doswiadczenia gdy jeszcze nie bylem swiadom na jakiej glebie gospodaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysztofsb napisał:

Daj na T1-plochloraz a na T2-T3 azoksystrobine+tebukonazol dwa zabiegi a koszt nie taki duzy 

Dzięki za radę ,a jakie środki zawieraja te substancje co wymieniłeś?

35 minut temu, cieplym3 napisał:

Ktos tu sie chwalil, ze na ph 3,7 mial ladne rotondo wiec na 4,7 to juz bedzie baja  

:)

na serio to na 4,7 mozna miec niezle wyniki wiem o tym z doswiadczenia gdy jeszcze nie bylem swiadom na jakiej glebie gospodaruje.

to mnie przynajmniej pocieszyleś bo byłem zmartwiony że nic z tego nie będzie, a jaki plon jest realny na takiej ziemi da radę z 5-6 ton wyciągnąc bo nie wiem jakie nawożenie ustalić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, node3mer napisał:

jak pogoda trochę pomoże to 5 ton bez problemu

Mówisz że 5 ton bez problemu a przy jakim nawozeniu i ochronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
5 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

Czy opłaca sie iść w ochronę fungicydową w pszenzycie jeżeli ph jest nieuregulowane.Zasiałem 3ha psznezyta na ph 4,7 poszło oczywiście wapno na sciernisko i pk przedsiewnie klasa 4a i 4b gliniasta, można uzyskać dobry plon na takiej ziemi, opłaca sie chornić od grzyba czy jednak za duże koszty.

4,7 i się zastanawiasz? Ja siałem na gorszych i wydało uczciwy plon

Pszenżyto siane 5.11 szpilkujexD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

W tym (dobrym raczej) roku, jeden zabieg fungicydowy, N na poziomie ok. 90kg, pod korzeń po 150 kg polifoski na średniej do slabej glebie i ph napewno poniżej 4,5 dało bite ponad 5 ton. 

Masz obawy jak by to była pszenica u Ciebie posiana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, soltys48 napisał:

4,7 i się zastanawiasz? Ja siałem na gorszych i wydało uczciwy plon

Pszenżyto siane 5.11 szpilkujexD

Uczciwy plon to znaczy ile, ja w tym roku na kawałku o ph 4,6 pk 100kg 80N i brak ochorny fungicydowej wydało tylko 3,5-4tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To bardzo dobry plon jak na takie stanowisko i taką biedną agrotechniką. Czego się spodziewałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Słaby te plony my w tym roku na 5 6 klasie bite 8ton stanowisko po rzepaku 2 zabiegi fungicydowe i około 100N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Na agrofoto wszystko  możliwe przecie tu tylko wodę leją

Edytowano przez Anetka1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Papier przyjmie wszystko, nawet największą głupotę. W realu już tak nie ma. Jak to mówią: "Maczo w necie, pi...da w świecie". :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Jak się ma ziemie w kulturze to przy opadach rzędu 700 litrów w tym roku jest to możliwe a na piaski się niedaje 200N bo by spalilo tylko się odżywia i daję jedną konkretną dawkę i na kłos a piz*a jesteś bo my osiągamy dobre wyniki w polu napisałem 5,6 klasa a nie całkiem 6 czytajcie ze zrozumieniem

Edytowano przez piotr4255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

To i ja dołożę do pieca. Z piasków 3 lata pod rząd mam plony 13-16t, bo mam idealne warunki. Azotu tylko 25kg i jest git. :D A co - ktoś przebije?!


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

No tak się przyjęło że przenżyto sypie  te 8 ton ;) nikt nikogo nie obraża.... przez 40 dni ani kropli w od połowy maja do pod koniec czerwca u mnie nie spadło.... nikt rekordów  ze znajomych nie miał powyżej 5 ton, w intensywnej uprawie

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
3 minuty temu, AleksanderXY napisał:

To i ja dołożę do pieca. Z piasków 3 lata pod rząd mam plony 13-16t, bo mam idealne warunki. Azotu tylko 25kg i jest git. :D A co - ktoś przebije?!

to tak jak z emeryturą wcześniejsza w Krus, emerytura wynosi aż 1980 zł!!! a w realu?? niestety za 3 miesiące 1980zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Panowie zakupiłem na allegro 10 l Moduss-a za 1999zł  i trochę CCC. Mam na 5 ha przenżyto po świeżo zaoranej łące, teraz sie zastanawiam jakim nawożeniem to zacząć i skracać. Jare przenżyto skracałem samym CCC dawką 1,3/ha, na 1 kolanko efekt fajny , stało nawet przy 150N +obornik 30ton, ale plon wstyd sie przyznać, grzybówka raz PROPICO, i  plon z tego wyszło 4,2-4,5 t/ha (susza też pomogła). a słomy prawie wcale bo tylko 8 bel z hektara :D  Pytanie jest następujace: ile dać tego modussa + ccc

miałem też owies na takim stanowisku po łace, to przy 50N bez skracania miał wysokosć jak żyto O.o i sie boję troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

A jakich efektów oczekujesz? Żadnych fajerwerków nie było podczas rozsiewania. To tylko NPK więc jeden z wielu czynników wpływających na plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Polifoska plon plus ma stosunek PK zbliżony do polifoski 6 i z nią można ja porównywać. Polifoska 8 ma węzszy stosunek PK, więc wszystko zależy jakie masz zasobności. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj