Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

GRZES1545    9053
52 minuty temu, Pstrąg napisał:

Odmiana borowik. Jutro t1+regulacja

606CD0C8-B9A2-483F-B8B0-09E5C75B0DE4.jpeg

8A4E6D3A-B3BE-4FEB-86F1-07C60309163A.jpeg

Co na t1 dajesz ?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3291

Z jednej strony poco ta regulacja,mi tam i bez regulacji nie wylega, ale każdy ma inne pola .

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
32 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Co na t1 dajesz ?

Budżetowo prochloraz+ fenpropidyna

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    89
43 minuty temu, Strongman napisał:

Z jednej strony poco ta regulacja,mi tam i bez regulacji nie wylega, ale każdy ma inne pola .

Niby tak ale czasami taki rok że po jednej dawce saletry potrafi położyć. Tamten rok był spokojny bez większych burz, wichur ale bywało że pod koniec maja plackiem wszystko leżało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
Agrest napisał:

Zrobione T1 na Tadeusie.

Najdalsze pole, przedplon Rotondo. Słomy przyorane w ciul. Od początku coś mi w nim nie pasowało bo nie równy start. Dziś przyjrzałem się i znam przyczynę - śmietka.

Masakryczne porażenie. Łan rzadki, miejscami bardzo rzadki . Rośliny pokrzewione i obecnie odrzucają rozkrzewienia. Zostaje 1-2 pędy wysokie na 30-35cm, reszta poziom mchu. Te ze śmietką grubość 1cm. Gdzie roślina zdrowa 5-6.

Podane 140N , w kabinie Windsar na ewentualność skracania, ale podjęta decyzja by nie skracać, bo obsada na oko od 300 do 500 pędów. O dobrym plonie można zapomnieć, bo i na kłos z chorych roślin nie ma co liczyć😕

Kurcze, u mnie to samo w Tadeusie. Siedzi przy ziemi, powypuszczało po 1-3 pędy, normalnie tragedia. Od ziemi jakby miało chęć wypuszczać nowe pędy. Jakiś oprysk tu jeszcze pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969

Nie, już zredukowane.

 Na innym kawałku Tadeus jest super. Różnica odległości pól 12km.  Ale odmiana bardzo wczesna,  goni niesamowicie, już lekko grubieje kłosek na najsilniejszych roślinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3291

I u mnie ten tadeus,wziołem na próbę to nie bardzo,jakoś po ziemi się pnie a nic do góry nie idzie,jakiś zadki się zrobił przebarwienia a z jesieni był ładny. A azotu dostał dużo ,bo to jak co ,miało być na rozmnożenie że jak co pójdzie jako główne pszenżyto.

No fakt w pszenicy euforia była fatalna rok temu a już 10km dalej w tym roku petarda 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969

Nie ma opcji że Tadeus idzie po ziemi.  Rotondo tak,. Jeśli idzie po ziemi to nie Tadeus. Ogólnie odmiana za***ista. Wczesna i lekka w omłocie.

Tadeus na dziś  powyżej 30cm, pędy grube sztywne.

Ja przegapiłem po wschodach śmietkę i mam przerzedzony łan, choć nie po całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    68

A co siarczanu to ja wiadro ciepłej wody i wiertarka z mieszadłem, w sicie mi się nie rozpuści bo wale z mauzera wodę żeby szybciej opryskiwacz nalać. Z kranu pół godziny z mauzera 3 min

 

Nigdy nie robiłem regulacji ale mam nadzieję że przy 120-130n Ustoi ewentualnie dodać coś dla spokoju ? Tylko co i ile bo nigdy tych faz kolanka nie sprawdzałem i musiałbym trochę w tym temacie się zagłębić

Edytowano przez Janeczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3291

Ja podchodzę tak do tego,ze każdy ma inne gleby, ja swoje uprawiam z 18lat i je juz znam i wiem czy mi się połozy czy nie, zresztą skracanie ma tez minusy ze jak przyjdzie susza to skracane robi się gorsze.Zresztą każdy wie ile daje azotu i przy jakich dawkach jak u kogo ustoi.Ja daje tyle aby ustało,porostu wyleganie reguluje azotem i odmianą.A nie jakimś medax czy modusem.

Edytowano przez Strongman
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    89

Dokładnie kolego masz rację z tym że każdy ma inne gleby i jakoś się nauczył jak to na nich robić. Byłem na polu 5ha pszenicy i miejscami już jest drugie kolanko, a gdzie glina na górach to jeszcze ziemię widać z drogi i tam jeszcze się krzewi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Panowie, stosował ktoś Mustang Forte, a w odstępstwie kilku godzin Pumę ? Mam do skończenia hektar pszenżyta, opryskam Mustangiem, ale ze względu na pogodę chciałem dzisiaj opryskać ten sam kawałek Pumą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3291

Puma na jednoliścienne a mustang na dwu,takie opryski powinno się mieszać,ja nie mieszałem tej pumy z mustangiem ale raczej powinno być ok na raz ,a jak nie to pryskaj dwa razy to dwie oddzielne grupy więc nie zmniejszaj dawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Tadeus super odmiana (choć pole nie miarodajne bo moje najlepsze) za to liborus na słabszych nędzny.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, Gromi napisał:

Panowie, stosował ktoś Mustang Forte, a w odstępstwie kilku godzin Pumę ? Mam do skończenia hektar pszenżyta, opryskam Mustangiem, ale ze względu na pogodę chciałem dzisiaj opryskać ten sam kawałek Pumą. 

Ja kiedyś  chciałem razem pryskać ,ale w końcu zadzwoniłem do przedstawiciela Pumy i odradzał i mieszanie i zabieg w krótkim czasie ,wg. niego minimum 3 dni odstępu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4280

Bo pewnie nie mają na to żadnych kwitów, że to spraktykowane i nie szkodzi. A jak nie mają kwitów, to Ci nie powie, że możesz, bo w razie jakby coś nie poszło, to byś przyleciał do nich, że mówili, że można. Tak przynajmniej kminie sobie.

Ja w tamtym roku pryskalem puma+mustang i nie było żadnych zauważalnych negatywnych skutkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14
16 godzin temu, Agrest napisał:

Nie ma opcji że Tadeus idzie po ziemi.  Rotondo tak,. Jeśli idzie po ziemi to nie Tadeus. Ogólnie odmiana za***ista. Wczesna i lekka w omłocie.

Tadeus na dziś  powyżej 30cm, pędy grube sztywne.

Ja przegapiłem po wschodach śmietkę i mam przerzedzony łan, choć nie po całości.

Tadeus , foto z czwartku 

IMG_20230420_171327.jpg

IMG_20230420_171338.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
36 minut temu, Agrest napisał:

Ja  mieszałem mustang forte z zamiennikiem pumy. Wszystko ok.

Dziekuję za odpowiedź🙂

W takim razie wieczorem pojadę pryskać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
43 minuty temu, Gimmeshelter napisał:

Śmiało, co rok tak pryskam. Pamiętaj tylko że puma lubi ciepło 

 

Jak patrze na prognozy to u mnie obecnie jest najlepszy moment, 5 dni ciepła. Później ochłodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie ile czasu z jaką temperatura by podziałał axial komplett pak i nie zrobił fito i przebrwien na zbożu ? 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj