Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmerss34    220

jak nie ma wody to nic nie pomoże ,żadne bakterie i wynalazki ,najpewniejsze  inwestycja w studnie i deszczownie , tylko to drogi interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Jedyne co mi przychodzi do głowy to obornik duże ilości żeby zbudować próchnicę to zawsze trochę wody zatrzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2466
8 godzin temu, Verati napisał:

Powiedzcie mi co mogę zrobić by pszenżyto lepiej zanosiło susze mam zasiane na IVB i V klasie kilka dni bez deszczu i już jest spalone. Może coś mogę zrobić żeby trochę lepiej się trzymało to są plany na przyszły rok nigdy nie skracałem go bo była mi potrzebna słoma ale może ma to też jakiś wpływ A może wy macie jakieś swoje patenty czasem kilka dni ratuje plantacje 

Kiedyś czytałem o bateriach które działają na system korzeniowy zwiększając to o 30 moze to by coś pomogło albo nwm np azot w głębsze warstwy gleby żeby roślina mogła zbudować jak największy system korzeniowy 

Podejrzewam że brak wapna i obornika, ale to buduje się latami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1505    0
Wpaw napisał:

Euskatel protio nadaje się? Nie ma innego w dla roślin a chciałem zamówić na t2 Rolnicza grupa zakupowa na Facebooku ma w sprzedaży protio w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

Już zamówiony. Nie mam Facebooka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
12 godzin temu, Verati napisał:

Powiedzcie mi co mogę zrobić by pszenżyto lepiej zanosiło susze mam zasiane na IVB i V klasie kilka dni bez deszczu i już jest spalone. Może coś mogę zrobić żeby trochę lepiej się trzymało to są plany na przyszły rok nigdy nie skracałem go bo była mi potrzebna słoma ale może ma to też jakiś wpływ A może wy macie jakieś swoje patenty czasem kilka dni ratuje plantacje 

Kiedyś czytałem o bateriach które działają na system korzeniowy zwiększając to o 30 moze to by coś pomogło albo nwm np azot w głębsze warstwy gleby żeby roślina mogła zbudować jak największy system korzeniowy 

Lata pracy. Mam taki kawałek mozaikowaty 13.5 hektara pół 4a, pół 5 klasa. Przeplatana ze sobą. 5 klasa zawsze szybko wypadała ale od 10 lat słoma zostaje na polu, ewentualnie zbieram z jęczmienia ozimego bo potem idzie rzepak a pod rzepak gnojowica lub obornik. pH 6.5. wypaleniska z roku na rok mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Komposty resztki popiół z czystego drzewa czy węgiel drzewny ogólnie ile się da biomasy i pomaga bardzo na wypaleniska ale na ha to trzeba duże ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
10 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

A psieżyto po pisiąt złoty...

 

nieco lepiej właśnie walczę o cenę na resztki magazynowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2466
Dnia 5.05.2024 o 10:07, tytanowyJanusz napisał:

Poka Atletusa 

Na pierwszym zdjęciu Atletus siany 21. września, na drugim mieszanka pół na pół - Tadeus/Atletus siany 12. października po ziemniakach. Sorry za jakość zdjęć. Ogólnie Atletus mógłby być bardziej gęsty ale siałem zgodnie z zaleceniami

image000000.jpg

TadeusAtletus.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3693

Ile azotu? Duży liść w Atletusie.

W tej mieszance ciekawe jak będzie wyglądało kłoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2466

Atletus na pierwszym zdjęciu ok 120 kg N, ta mieszanka na drugim zdjęciu ok 170 kg N 🫣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

rzeczywiście atltus sporo rzadszy od tadeusa przy tej samej normie wysiewu, trzeba siać gęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    74

Robić na dniach T2 w pszenżycie? ? Była susza, dzisiaj w nocy ładnie dolało, temperatura przez najbliższy tydzień na dzień max 19 stopni a w nocy 5-8. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    74

Jest. Miejscami już widać kłosy. Poczekam pewnie i jutro lub pojutrze pojadę. Nie zaszkodzi zbożu po suszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    82

takie pytanie pszenżyto miejscami widać już kłos że wychodzi można jechać z T2 chce dać tebu + azoksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
3 minuty temu, Turok napisał:

takie pytanie pszenżyto miejscami widać już kłos że wychodzi można jechać z T2 chce dać tebu + azoksy

A wilgoć jest czy brak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    82
JarekBazydlo napisał:

3 minuty temu, Turok napisał:

takie pytanie pszenżyto miejscami widać już kłos że wychodzi można jechać z T2 chce dać tebu + azoksy

A wilgoć jest czy brak?

 

średnio


JarekBazydlo napisał:

3 minuty temu, Turok napisał:

takie pytanie pszenżyto miejscami widać już kłos że wychodzi można jechać z T2 chce dać tebu + azoksy

A wilgoć jest czy brak?

 

jak nie ma zbytnio to lepiej odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2466

Przymrozków nie nadają u Was że chcecie jechać z t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831
Napisano (edytowany)

.

 

 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15426

To alergia na tuska

Umnie też takie a szczególnie te P0 centrali. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831

To jak alergia na Tuska no to twojemu nie ma co się dziwić choć jeśli jest takie samo jak piszesz to i tak za ładnie jeszcze wygląda 🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Przymrozków nie nadają u Was że chcecie jechać z t2?

Dzisiaj atakuje liboriusa, południe świętokrzyskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj