goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Gość   
Gość
16 godzin temu, zetorlublin7341 napisał:

ja całego roku nie stoję, kończę wiosennego kwiatka to dorabiam ziemniakami mam 1 ha przykrytego i podaje swoim ludziom, aktualnie po 1,5 do 2 zł kolego koło mnie stoją mają z hurtu i nie zarabiają 1zl na kilku bo kupi po 80gr podaje maks 1,5 więc gdzie ty masz ten 1zl bo ja nie widzę. dwa jak masz naprawdę dobrego ziemniaka podajesz, do oporu sam szukam czegoś szybszego od denara ale w miarę dobrego. jak panowie z riviera czy cassania jak jest ze smakiem?

 

U nas w lubelskim to mniej niż 80gr na kilu to handlarz nie kupi ci ziemniaka, zazwyczaj to złotówa. do sklepu to może i za mniej.

dzisiaj na giełdzie był 0,80-1zł, targ 2-2,5. u nas nikt się nie bawi w worki po 15kg. są po 30kg, 25kg

to twoje roznoszenie worków handlarzom to nie jest żaden detal

Ile u was sprzeda taki handlarz przez dzień ?

 

15 minut temu, KiQ napisał:

W przyszlym sezonie. Nasadzen duzo i zagranicznego jeszcze wiecej. Dzisiaj do lokalnej firmy wjechalo 30 aut z ziemniakiem zagranicznym... 

to nic nowego zawsze wjezdzał przed naszym krajowym

w tym roku u nas była ciepła wiosna i polski niemal dorównał zagranicznemu

U mnie  na lubelszczyżnie denar bez przykrycia w połowie kwietnia sadzony intensywnie kwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
50 minut temu, KiQ napisał:

W przyszlym sezonie. Nasadzen duzo i zagranicznego jeszcze wiecej. Dzisiaj do lokalnej firmy wjechalo 30 aut z ziemniakiem zagranicznym... 

Ale tam wjeżdża stary ziemniak który nie ma wpływu na sprzedaż waszego młodego. Gdyby ktoś miał teraz starego nadającego się do mycia bez siatki na skórce w większej ilości to bez problemu można pogonić po 80 groszy luzem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, mikad napisał:

Ale tam wjeżdża stary ziemniak który nie ma wpływu na sprzedaż waszego młodego. Gdyby ktoś miał teraz starego nadającego się do mycia bez siatki na skórce w większej ilości to bez problemu można pogonić po 80 groszy luzem.

 

w poprzednich latach tak było że jeszcze szukali starego i po kilka telefonów.

w tym roku miałem ogłoszenia po 0,60 jeszcze do początku czerwca i nie było telefonów jak np w 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ile pod się na detalu około 500kg to maks dlatego sądzę maks 1ha pod przykryciem ale w tym roku szału nie ma pod krzakiem sucho i ciepło i się slabo zawiązało takze szału nie ma ale cóż Sieradz nas gniecie i detal też po jajach dostał ostatnio. mają swoje markety to sprzedają swoje produkty nie dziwię im się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"piszes swoje markety" ziemniak czy pomidor który jest marketach to wyglada jakby go ktoś nie dorobił a te głupie ludziska to kupują.

Nie wiem  jak ze smakiem ale sam widok odstrasza. Kiedyś jak robili majowe promocje w tesco z zagranicznego to przynajmniej miał wygląd i smakował

Ciekawe skąd biorą pomidory czy ziemniaki do biedronek, nie tylko wiosna ?.

Sam widok odstrasza juz nie wspominając o smaku. Wywalą na środek, pozielenieje to a ludzie i tak w tym grzebią. Nic dziwnego że potem spożycie ziemniaka spada.

 

Mówicie że markety psują nam opinie o polskim ziemniaku ale ten towar jakiś Polak musiał wyprodukować i wstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego jak to kto ten co ma z 30ha podkielkowany i przykrytego i trzepie dupa bo sprzedać nie może. Sieradz 5zl za worek kupisz bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Ja byłem dwa dni na giełdzie poniedziałek 1.7 wtorek 1.2kg w środę sam na miasto wywiozlem po 1.8 a na giełdę mam 50km i nie widzę sensu tam jeździć przy ilości jaka wyprodukuje. Mam 0,5ha jeszcze tydzień i kończę kopanie i sadzimy brokuły 😉 dodam jeszcze że ten ziemniak za 1.2zl o 7 na targu u handlarza kosztował 4zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, Toru napisał:

Ja byłem dwa dni na giełdzie poniedziałek 1.7 wtorek 1.2kg w środę sam na miasto wywiozlem po 1.8 a na giełdę mam 50km i nie widzę sensu tam jeździć przy ilości jaka wyprodukuje. Mam 0,5ha jeszcze tydzień i kończę kopanie i sadzimy brokuły 😉 dodam jeszcze że ten ziemniak za 1.2zl o 7 na targu u handlarza kosztował 4zl

 

kiedy to było 4zł na targu xD

taka cena to może w warszawie

 @Toru    gdzie miałes taka cene ?

 

@zetorlublin7341 w zagłębiu danej uprawy nie oduczysz ludzi tego co sadzili od zawsze .

Oni to umieją,  lubią i będą to sadzić

To tak jakbyś oduczył sadzenia truskawek w okolicy czerwińska

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.06.2018 o 15:31, Szczepanitoo napisał:

Masz rację zetorlublin734. Ale jest jedno ale, gdyby w marketach był polski ziemniak, a na te chwilę nie ma praktycznie nigdzie, to uwierz mi, że na giełdzie byłyby braki a cena byłaby bardzo dobra. Każdy wolałby wrzucić towar na market i nie pieprzyć się z giełdami.

 

markety sobie zastrzegają że jak nie sprzedadzą to zwroty trafiają do ciebie z powrotem .

owszem ilość większą biorą ale robią zwroty. tesco ma taką politykę

Tego zagranicznego jak nakupią to już nie zwracają i leży taki do skutku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego nie oducze tylko sami się oducza bo liczy się rachunek ekonomiczny i w końcu albo dołoza do biznesu albo padną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to się zgadza, tylko że cena już nie pierwszego roku padła i dalej to samo robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

racyl napisał:

30 minut temu, Toru napisał: Ja byłem dwa dni na giełdzie poniedziałek 1.7 wtorek 1.2kg w środę sam na miasto wywiozlem po 1.8 a na giełdę mam 50km i nie widzę sensu tam jeździć przy ilości jaka wyprodukuje. Mam 0,5ha jeszcze tydzień i kończę kopanie i sadzimy brokuły 😉 dodam jeszcze że ten ziemniak za 1.2zl o 7 na targu u handlarza kosztował 4zl   kiedy to było 4zł na targu  taka cena to może w warszawie  @Toru    gdzie miałes taka cene ?

We wtorek na targu w Hrubieszowie. Jak zobaczyłem po ile handlarz sprzedaje który kupił od rolnika po 1.2 to dzisiaj sam pojechalem i zaraz obok wystawiłem po 2.5. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Toru napisał:

 

We wtorek na targu w Hrubieszowie. Jak zobaczyłem po ile handlarz sprzedaje który kupił od rolnika po 1.2 to dzisiaj sam pojechalem i zaraz obok wystawiłem po 2.5. :-)

 

pod granicą to możliwe, jak mało jest producentów a do giełdy daleko.

u nas na targowisku w lublinie  już kilka dni 2,5zł a na targu na ruskiej  to pewnie i za 2zł znajdzie

3zł to było już dłużej niż cały poprzedni tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
u nas już po 1zl detal idzie
handlarz mówi koniec handlu ziemniakiem także i rybitwy zaraz zesraja się z nadmuaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
Dnia 8.06.2018 o 09:18, Toru napisał:

 

We wtorek na targu w Hrubieszowie. Jak zobaczyłem po ile handlarz sprzedaje który kupił od rolnika po 1.2 to dzisiaj sam pojechalem i zaraz obok wystawiłem po 2.5. :-)

Trzeba byc j**nietym w glowe, żeby jak ktoś sprzedaje po 4zł zdupic mu cene na 2,5... typowe zagranie polaczkowego rolnika

  • Like 1

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, piotr2691 napisał:

Trzeba byc j**nietym w glowe, żeby jak ktoś sprzedaje po 4zł zdupic mu cene na 2,5... typowe zagranie polaczkowego rolnika

trzeba trochę pochandlować to byś zobaczył co handlarze potrafią robić. wystarczy że na gieldzie jest zawalone danym towarem to zaraz u nich pierwsza cen a zjeżdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Troche sie juz na giełdzie nastalem, i nie jestem nowy w tym temacie... znam sie na handlu trochę, jak cos jest tańsze toyslicie ze ludzie nakupia tego 100% wiecej?? Mylicie się...

  • Like 1

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na targu zrób 0,20 gr taniej ziemniaka to ludzie przez cały targ gonią za te 20gr

Cena zawsze ma znaczenie oczywiście towar też musi wyglądać porządnie

 

koleś pisał akurat o targowisku a nie o giełdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Piotr2691 Handlarze w dwa dni zbili cenę na giełdzie z 2zl na 1.2 a w piątek jak pojechałem na targ to podobno już kupowali po 0.80 a cena u nich spadła 50gr. Chcą się dorobić na rolniku? Nie w moim mieście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbili na giełdzie a to dobre xD

Najechało się mnóstwo producentów sprzedających, postali trochę i ceny pospuszczali

Nawieżli więcej niż kupiących było i cena chlapła 

 

Jak nie detalujesz to bez handlarza się nie obejdziesz

to prawda że byl po 0,80

Stań przed giełdą i nie wpuszczaj wjeżdzających sprzedających i cena będzie na jednym poziomie

To nie pierwszyzna że na elizówce cena wzrasta jak widzą że tylko kilka samochodów a jak do cholery to spada

Producenci tak samo mają świadomość ze na innych giełdach jest jeszcze taniej i dla nich 0,80 gr to jest luksus bo jak na innych 0,30-033zł i wypychają co mają byle zarobić i te 0,80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
detal aktualnie 1 zł a rybitwy do 8 maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Coś zaniżacie te ceny detalowcy :D


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

No wiadomo, ze jak nie ma zbytu to dygaja i wala cene na dół, ale to też trzeba mieć jakies granice...

Sam wiem jak rycza mieszczuchy, ze tam jest taniej tam taniej... a idź se kup, raz kupisz vinete, raz jakies carrery i za kazdym razem inaczej gotujesz, a u tego samego sprawdOzonegozonego dostawcy masz zawsze to samo, ale niektórzy patrzą tylko na cene

  • Like 1

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj