Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Switlana    0

Co myslicie o wyninarkach pchanych na przod na 6 nozy do mtz ta?  Czy to dobry pomysl? Poradzi sobie na gorkach,  sklonach, czy to tylko do rownych pol? Niektorzy mowia ze na 6 sa zle bo ciagnik nie daje rady i lepsze na 3 rzadki. Ziemie mam dosc lekka gliniasta, macie jakies patenty w tych wycinarkach oraz kto takie robi w rozsadnych pieniadzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak myślicie czy cena jaś w tym roku osiągnie 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
14 minut temu, Switlana napisał:

Co myslicie o wyninarkach pchanych na przod na 6 nozy do mtz ta?  Czy to dobry pomysl? Poradzi sobie na gorkach,  sklonach, czy to tylko do rownych pol? Niektorzy mowia ze na 6 sa zle bo ciagnik nie daje rady i lepsze na 3 rzadki. Ziemie mam dosc lekka gliniasta, macie jakies patenty w tych wycinarkach oraz kto takie robi w rozsadnych pieniadzach?

Większośc chyba ma pchane.jak masz górki i skłony to mtz będzie bardzo dobry a rozsądne pieniądze tzn ile?2 -2.5 tys? koło 5 tys trzeba dac za nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

Do MTZ to raczej musi być na 6 bo się inaczej w rządki nie zmieści na 3 . Na trzy to raczej mniejsze traktorki . Ja 3 rzędową samoróbką  MF255 potrafił nawet ciąć szosową trójką ale wtedy fasolę zasypuje ziemia ,raczej 2 bieg a w tym roku z racji wilgotnej ziemi (deszcze) piłowałem jedynką na obrotach . Wszystko zależy jaką ktoś ma glebę i ustawienia noży . Ja osobiście preferuję bardziej płaskie ustawienie noży i nie rycie w ziemi ale jednocześnie licząc się z tym że może nie wyciąć w koleinach i zaniżeniach . Plus to że tam potrzeba tyle siły do cięcia ile w trzech ręcznych ścinaczach . U innych widziałem noże ustawione pod kątem  prawie jak lemiesz w pługu i solidne koła podporowe by się nie topiło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 godzinę temu, a-zA-Z0-9 napisał:

jak myślicie czy cena jaś w tym roku osiągnie 6zł

W ubiegłym sezonie po 6,5 zł. sprzedawałem ale w kwietniu więc trzeba poczekać to sie zobaczy po ile bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NEEWS11    0
20 godzin temu, Switlana napisał:

Co myslicie o wyninarkach pchanych na przod na 6 nozy do mtz ta?  Czy to dobry pomysl? Poradzi sobie na gorkach,  sklonach, czy to tylko do rownych pol? Niektorzy mowia ze na 6 sa zle bo ciagnik nie daje rady i lepsze na 3 rzadki. Ziemie mam dosc lekka gliniasta, macie jakies patenty w tych wycinarkach oraz kto takie robi w rozsadnych pieniadzach?

Witam Sam posiadam 6 chodzi z tuzem w c360 ,nie widzę problemu z  pagorkowatymi polami jedyne co to przy ścinaniu z góry trzeba wolniej i wszystko ładnie tnie ,a odnosnie kątów noży to u mnie są właśnie takie są oraz koła podporowe ,a co do obciążenia to tyle co nic żadnego oporu dużego taka wycinanka nie stawia ,tnę 4 a po pagórkach 2 , w czerniczynie jakiś kowal robi ponoć cena chyba 4500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

Pytanie jakie tarcze do fasoli drobnej igołomskiej 4.5mm czy 5mm dziura  ? Pan z tuczap mówił że 5 mm ale z tego co słyszałem to mogą być deczko przy duże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
39 minut temu, marian7k napisał:

Dzięki za linka . Okolice Sandomierza TSA , TOP

Mam taki za 4 tyś na Podkarpaciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
1 godzinę temu, kubamako66 napisał:

Pytanie jakie tarcze do fasoli drobnej igołomskiej 4.5mm czy 5mm dziura  ? Pan z tuczap mówił że 5 mm ale z tego co słyszałem to mogą być deczko przy duże ?

Bardziej bym się skupił nad ilością otworów w tarczy niż różnicą pół milimetra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555
6 minut temu, mano napisał:

Bardziej bym się skupił nad ilością otworów w tarczy niż różnicą pół milimetra.

otworów będzie 40 bo tak pasuje żeby siać co 6.7cm w rzędzie bo zawsze na większe można rozwiercić a już później nie zmniejszy się jak coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Swoje tarcze mam z otworem 5mm i drobną siałem. Więc będzie ok.  Jak 40 to masz możliwość w ustawieniu większej lub mniejszej odległości ziarna, ale bardziej mniejszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Ja sieje kongskilde drobną fasolę na oryginalnych tarczach do kukurydzy 30x5

Edytowano przez nobeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

mi właśnie trzeba do kongskilde tarczę do drobnej żeby siać ok 6.5-7 cm w rzędzie i wychodzi że trzeba 40 dziór i pytam bo w okolicy niektórzy mają 5mm i niektórzy 4.5i 4.7mm i każdy mówi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Nie wiem jakich tarczach sialem w tamtym roku ale wiem na pewno że na dorabianym trybiku i wychodzilo co te ok 7cm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

W kongskilde przy tarczy 40 otworów i zębatce 20 zasiejesz najgęściej co 7cm. Jak chcesz gęściej to musisz zrobić 45 albo 50 otworów. A średnica otworu czy to 4,5 czy 5 do drobnej fasoli i tak będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bart12345    1

Czytałem że ktoś z was pytał o wyrywaczkę do fasoli. W Łaszczowie sprzedają i wyrywaczki i kombajny.

IMG-20210219-WA0014.jpg

Edytowano przez Bart12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Bart12345 napisał:

Czytałem że ktoś z was pytał o wyrywaczkę do fasoli. W Łaszczowie sprzedają i wyrywaczki i kombajny.

Licz się z tym że taka wyrywaczka nawali Ci jeden wał z paru rządków i ta fasola będzie schła i schła. Wycinarki pchane na 6 rządków robią 3 walki po 2 rządki i to sobie ładnie, szybko dosycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

tylko ze wyrywaczka możesz wjechać w praktycznie sucha fasole i podobno nie młóci 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balejaz    5

Wystarczy trochę wilgotnej ziemi oraz trochę chwastu typu ogrodówka i ta maszyna ma problem bo przestaje wyrywać fasolę.

U mnie był taki problem w poprzednim sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj