Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
beata12596    298

Też tak myślę i zastanawiam się nad niektórymi wpisami czy oby one są na miejscu, typu fasoli nie sprzedanej u ludzi jest jeszcze opór, hmm, strzelacie sobie sami w piętę 🤨. O spadkach mówiliśmy kilka stron wcześniej, że są nie do uniknięcia, takie to już zagrywki skupujących czy to fasoli czy pszenicy, wiedzą, że to działa i kilku na to złapią. Ciekawi mnie czym oni tłumaczą te spadki ktoś wie ? 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyxxx    9
1 minutę temu, beata12596 napisał:

Też tak myślę i zastanawiam się nad niektórymi wpisami czy oby one są na miejscu, typu fasoli nie sprzedanej u ludzi jest jeszcze opór, hmm, strzelacie sobie sami w piętę 🤨. O spadkach mówiliśmy kilka stron wcześniej, że są nie do uniknięcia, takie to już zagrywki skupujących czy to fasoli czy pszenicy, wiedzą, że to działa i kilku na to złapią. Ciekawi mnie czym oni tłumaczą te spadki ktoś wie ? 🤨

Ja słyszałem że zza granicy mają brać, dziwne ale w mojej okolicy na skupach jak były  pustki tak są dalej, także mam nadzieje że to te ich obniżenie ceny zadziała tym bardziej na ich niekorzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
27 minut temu, beata12596 napisał:

Też tak myślę i zastanawiam się nad niektórymi wpisami czy oby one są na miejscu, typu fasoli nie sprzedanej u ludzi jest jeszcze opór, hmm, strzelacie sobie sami w piętę 🤨. O spadkach mówiliśmy kilka stron wcześniej, że są nie do uniknięcia, takie to już zagrywki skupujących czy to fasoli czy pszenicy, wiedzą, że to działa i kilku na to złapią. Ciekawi mnie czym oni tłumaczą te spadki ktoś wie ? 🤨

 Większość  handlarzy a zwłaszcza  ci co mają sortowniki są lepiej zorjętowani ile kto ma fasoli  niż wam się wydaje  bo większość woziła na przebieranie  to ją widzieli ,tak że na te nasze wpisy to patrzą przez palce,   a o plonach 3,5 t to nie ja pisałem  czytaj wyżej  ja miałem w tym roku drobną i od początku pisałem że drobna a zwłaszcza aura u mnie i większości  się nie urodziła.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

 Nie wiem czy k toś coś wie ale sortowniki optyczne są podłączone z siecią internetową z serwerem , jak to sie ma  w praktyce ale..  u pana jednego widziałem i  mówił że administrator ( chinczycy) mają wgląd do ilości i jakości przebranej fasoli ... ile w tym prawdy ile bajek nie wiem..


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Czyli ludzie wozili na sortowniki, płacili za przebieranie , a potem sprzedają w tej samej cenie co nie przebierana czy drożej? Bo już zaczynam się gubić 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
1 minutę temu, beata12596 napisał:

Czyli ludzie wozili na sortowniki, płacili za przebieranie , a potem sprzedają w tej samej cenie co nie przebierana czy drożej? Bo już zaczynam się gubić 🤨

Ludzie wozili na sortowniki bo   z przebraną jest większe pole manewru i wtedy można sprzedać komu się  chce bo jak wiadomo nie wszyscy biorą nie przebieraną . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3148
9 minut temu, beata12596 napisał:

Czyli ludzie wozili na sortowniki, płacili za przebieranie , a potem sprzedają w tej samej cenie co nie przebierana czy drożej? Bo już zaczynam się gubić 🤨

cena jest za ilość po przebraniu a odpady nie liczone do wagi i ew oddawane lub nie. zależy od kupującego albo i porozumienia stron

ceny i trendy
Jeśli nawet jest duży popyt zewn. to i tak w dobie skupu niesortowanej trzeba po nakupieniu te fasole przerobić a pojemność magazynow i wydajność przerobu są przecież ograniczone i co ma robić taki kupujący jak go zasypią do pełna i nie jest w stanie kontynuować skupu z przyczyn czysto logistycznych? albo skup wstrzymuje albo... obniża cenę bo i tak nie jest w stanie "przełknąć" ilości bez względu na marżę.

taki trochę automat ze sprzężeniem zwrotnym
chociaż oczywiście rynek światowy to system naczyń połączonych i ja akurat na dzisiaj nie wiem co w fasoli dzieje się na zewn. i jakie trendy a warto by sprawdzić tylko nie dla mnie bo ja ani handlarz a swoją byłem już "opyliłem po za drobnymi resztkami al tylko półtyczki i zapasami nasiennych to po co mi obserwowanie rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
54 minuty temu, kamyxxx napisał:

Ja słyszałem że zza granicy mają brać, dziwne ale w mojej okolicy na skupach jak były  pustki tak są dalej, także mam nadzieje że to te ich obniżenie ceny zadziała tym bardziej na ich niekorzyść.

Tak bo nagle import zaczął się ch... j opłacać, bo euro spadło chwilowo 10gr 🤣

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3148

"chwilowo" powiadasz to euro
to bardziej eksport przestał się opłacać i mamy wyczekiwanie kiedy to "chwilowo" się skończy
mamy najwyższą inflację w całej ue tak że- niestety - się skończy bo matematyka jest ścisłą Nauką i nieubłaganą

tylko nie wiadomo czego nadrukowali więcej? € czy PLN ? oczywiście w proporcjach procentowych do sprzed drukowania

tylko czy ceny fasoli kształtuje euro czy dolar? chyba raczej dolar, ceny światowe
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Jak to Pan Czarek z hektar wiedzy mówi (kanał na Youtube, polecam każdemu rolnikowi): co nas to obchodzi, od tego mamy polityków aby oni się tym martwili.. skoro tak inflacja idzie do góry to ceny fasoli zostaną na poziomie min 3-4zl (bo nie wrócimy do czasów kiedy za 50zl wykupilby pół biedronki a fasola była na poziomie 1-2zł), pszenica ok 800, a rzepak 1600...

O buraku nie mówię bo żygać mi się chce po dzisiejszym spotkaniu z naszymi działaczami którzy tak mocno są za rolnikami 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3148

ceny buraka?
wprowadzają podatek od cukru tak że cukier podrożeje a burakowi to nic nie pomoże
jakości fasoli szkodzi zła pogoda, szkodniki, choroby chwasty czy słabe stanowisko. co wpływa na słabą jakośc tych polityków? może by jednak się zainteresował bo ma to bezpośredni wpływ na np relację ceny cukru i buraków  a i fasoli zapewne też chociaż odkąd przestali się wtrącać dopłatami to powoli zaczyna się rynek stabilizować fasolowy czyli ... niebawem zainteresują się i fasolą. Oni chorują jak czegoś nie spieprzą.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Bo minister rolnictwa i ludzie mu podlegający niższym szczeblem powinni być związani z rolnictwem i mieć jakieś pojęcie o tej branży  a nie pracujące klany rodzin.. Czy to PSL PiS czy inne ustrojstwo.. buraków za parę lat w Polsce może nie zobaczysz już, przynajmniej uprawianych przez polskich rolników, a fasola.. jest to niestabilna dochodowo roślina, jak władza będzie się darla ze wszystkimi i zamkną się rynki zbytu to.moze na pola jeszcze będziemy wyrzucać te fadole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Luz, na spokojnie, bez paniki. 

Albo nie - sprzedawajcie !!!! 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
5 godzin temu, king12 napisał:

Jest jeszcze kilku handlarzy co biorą cena 4.5-4.6 za nieprzebraną 

Przecież nie było podstaw do obniżki tylko vitalpol i jego ludzie w terenie  nie mogą kupić towaru bo mają wyższe koszty? albo są zbyt pazerni!!!!!! i myślą ze rok  2018 się powtórzy 😁  ,!!!! Zrobili tą zagrywką tylko przysługę innym kupcom co nie są z nimi związani a maja inne miejsca zbytu w tym export ,  Oficjalnie bądź po cichu można z nimi negocjować cenę, wiadomość potwierdzona .  W większości skupów zapasów większych nie ma a zagranica dalej potrzebuje więc radziłbym nie wpadać w panikę.

Edytowano przez szot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Vitalpol Jest zainteresowany skupem tylko po masterach bo ( bizonówek ) nie chcą  a pierw brali mech i błoto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proxdamiano    3

Sprzedane dziś ponad 12t po 4,90brutto  bez żadnych ceregieli,, pod stołem"do Marcina Polaka w Kryszynie, także są jeszcze i uczciwi handlarze a nie pasożyty 

Edytowano przez Proxdamiano
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proxdamiano    3
49 minut temu, Mlody311 napisał:

Dużo ich dzisiaj wstrzymało skup ten w kryszynie po poludniu już też nie brał 

Byłem o 16 więc brał ale fakt że z cena itd się dogadywałem rano 

Edytowano przez Proxdamiano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj