Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Grzechooo    789

No jak jedyna uprawa co przyniosła dochód? przecież co większy to przenica lepiej sypie, który z baorów powie że pszenica mu sypała mniej jak 12t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Kurde umyłem i zakonserwowalem siewnik a to może jeszcze trzeba siać pszenicę po burakach? 20ha fasoli w kilku odmianach trochę się boję z doswiadczenia mimo wszystko, ale kto nie pije szampana ten nie ryzykuje 😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Zaraz będą rady panie randapem mozna fasole pryskac do fazy dwóch lisci :D to polska tu się sami wszyscy wykanczają


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
6 minut temu, skywalker89 napisał:

Kurde umyłem i zakonserwowalem siewnik a to może jeszcze trzeba siać pszenicę po burakach? 20ha fasoli w kilku odmianach trochę się boję z doswiadczenia mimo wszystko, ale kto nie pije szampana ten nie ryzykuje 😁

 

Coś nie tak z tym przysłowiem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Umyślnie tak to skonstruowałem bo na trzeźwo ciężko jakoś podjąć będzie taką decyzję.. ścinarke może bym miał, przewracarka jakoś przewraca, tylko z tym omłotem.. Jak będzie pogoda to spoko, gorzej jak w kratke z tymi ich przyjazdami.. chodzi mi myśl po głowie że na taki areał to lepiej mieć coś swojego, możeby sprzedał swojego zbozowego i kupił rotora do wszystkiego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    557
3 minuty temu, skywalker89 napisał:

Umyślnie tak to skonstruowałem bo na trzeźwo ciężko jakoś podjąć będzie taką decyzję.. ścinarke może bym miał, przewracarka jakoś przewraca, tylko z tym omłotem.. Jak będzie pogoda to spoko, gorzej jak w kratke z tymi ich przyjazdami.. chodzi mi myśl po głowie że na taki areał to lepiej mieć coś swojego, możeby sprzedał swojego zbozowego i kupił rotora do wszystkiego

 

i w rotorze np case przerobić zbiornik na kiprowany lub specjalny wysyp do fasoli żeby nie rysowało (Drobnej nie rysuje tylko jasia),  u nas jeden przerobił case na zbiornik kiprowany jak w masterze  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

https://www.olx.pl/oferta/case-ih-1660-axial-flow-kombajn-zbozowy-CID757-IDuT3OT.html masz case za 5dyszek i 9miesiecy na przeróbkę


a kiedyś w draganach widziałem starego internationala z workownicą tylko nie wiem czy był na rotorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

W sumie wstawienie kipra nie jest chyba takie skomplikowane, rozebrać zbiornik i zrobić w to miejsce skrzynie na kiper..

Wydaje mi się takie rozwiązanie lepsze od zakupów tych solmaxów i tym podobnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

W cenie solmaxsa  brutto można kupić  już niezły kombajn do zboża i  przerabiać też do fasoli   nie wspomnę już o wydajności  pracy . Powiem tak ten solmax  dla siebie za drogi  a na zarobek nie ma czym jechać

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyxxx    9
52 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

W cenie solmaxsa  brutto można kupić  już niezły kombajn do zboża i  przerabiać też do fasoli   nie wspomnę już o wydajności  pracy . Powiem tak ten solmax  dla siebie za drogi  a na zarobek nie ma czym jechać

No dobrze piszesz bo tak właśnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43

Kilka dokładniejszych zdjęć mastera i przez zimę nie jeden by w stodole z nas wylepil jego poprawioną wersję, za kasę kilka razy mniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

A propo masterów,  ciekawe czy znowu trochę dojdzie maszyn na przyszły sezon. W tym roku kiepsko było kogoś złapać, a jak już to o przestrzeganiu kolejki można zapomnieć - jechali do tego co ma więcej albo do znajomków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
31 minut temu, king12 napisał:

Jak tam ceny rusza się coś 

 Oficjalnie jaś 4.6/4,8 pod stołem można dostać do 5 zł ale to duże słowo

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
20 godzin temu, melepeta napisał:

A propo masterów,  ciekawe czy znowu trochę dojdzie maszyn na przyszły sezon. W tym roku kiepsko było kogoś złapać, a jak już to o przestrzeganiu kolejki można zapomnieć - jechali do tego co ma więcej albo do znajomków..

Mastera lub maszynę podobnej wielkości ciężej będzie zrobić ale w dobie CNC wszystko jest do zrobienia. Kolega desydent mówił, o przerobieniu sipmy kostkującej na solmaxa :D  jak najbardziej do zrobienia. 

Co to znaczy pod stołem? Tzn. dam Ci tyle ale broń Ci Panie Boże komukolwiek powiedzieć bo więcej od Ciebie nie kupie? :D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprzedawał ktoś do skupu z tyszowiec proponuje po 5zł tel,603752378

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 minutę temu, a-zA-Z0-9 napisał:

sprzedawał ktoś do skupu z tyszowiec proponuje po 5zł tel,603752378

a tam jest skup?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
15 minut temu, melon10641 napisał:

Mastera lub maszynę podobnej wielkości ciężej będzie zrobić ale w dobie CNC wszystko jest do zrobienia. Kolega desydent mówił, o przerobieniu sipmy kostkującej na solmaxa :D  jak najbardziej do zrobienia. 

Co to znaczy pod stołem? Tzn. dam Ci tyle ale broń Ci Panie Boże komukolwiek powiedzieć bo więcej od Ciebie nie kupie? :D 

A rotory to wstawić 2 betoniarki😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz3321    3

Jakim stołem dzis oficjalnie już paru gosci płaci 5 zł za Jaska  a kto sie da wydymać  może i sprzedać po 4.5zł  jak tak woli.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
35 minut temu, tomasz3321 napisał:

Jakim stołem dzis oficjalnie już paru gosci płaci 5 zł za Jaska  a kto sie da wydymać  może i sprzedać po 4.5zł  jak tak woli.................

To  widzę że  staniała  bo pisali w tamtym tygodniu że 5,20  dawali niektórzy goście🤔

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj