Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
melon10641    1218

0.2 za przebieranie to chyba standard. Wujek mi mówił że jeździ jakiś gość że na samochodzie ma sortownik i na miejsce Ci przyjeżdża tylko wagi nie ma to waży na oko. No chyba że masz swoją. 

Nie widzę nic złego w tym jak ktoś powie, ile to duże ilości. Sam jestem ciekaw ale nie to że zazdroszczę ;)

Jak jedna jaskółka wiosny nie czyni tak 30ton u jednego gospodarza ceny nie obniży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
28 minut temu, Grzechooo napisał:

To jaś szaleje a drobna stoi, było ją popchnąć wcześniej byłby problem z głowy.

Popchnąć wcześniej i kupić jasia  jak był po 3 z hakiem😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19
3 godziny temu, kamyxxx napisał:

W 2013 10 grudnia sprzedawałem po 5,8zł zobaczymy jak będzie w tym roku. Orientuje się ktoś jakie są ceny za przebieranie fasoli tym sortownikiem? Bo dzwoniłem w dwa miejsca i wołają 0,20gr za kg.

W 2013 była mokra jesien fasola zgnila na polu a owym grudniu zostało jej na rynku max 15%  . Teraz jest chyba trochę więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz3321    3

Może wiencej może mniej  w tym roku ludzie przez tydzien wiezli jak zboże   fasole   a kolejki bardzo długie   przybyło nam koledzy dużo  skupujących fasole i każdy  gdziesz to upycha po swiecie i bardzo dobrze   przy tylu kupujacych  jest im się trudniej dogadać  i ustawić cenę ...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
3 godziny temu, kamyxxx napisał:

W 2013 10 grudnia sprzedawałem po 5,8zł zobaczymy jak będzie w tym roku. Orientuje się ktoś jakie są ceny za przebieranie fasoli tym sortownikiem? Bo dzwoniłem w dwa miejsca i wołają 0,20gr za kg.

W moich stronach trzech handlarzy "brali" 15 groszy za przebieranie, nie wiem jak teraz sytuacja się przedstawia.  Ponoć nic teraz nie potrącają za przebieranie, może być towar prosto z pola a cena taka sama jak za przebrany. Oczywiście w rozliczeniu końcowym, minus za bród z fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Zgadza się Nowosad nic nie bierze za przebieranie odpad twój natomiast Badyla odpad jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Zbyszek3939 napisał:

Popchnąć wcześniej i kupić jasia  jak był po 3 z hakiem😜

Aż takim hazardzistą to nie jestem😉


mano napisał:

W moich stronach trzech handlarzy "brali" 15 groszy za przebieranie, nie wiem jak teraz sytuacja się przedstawia.  Ponoć nic teraz nie potrącają za przebieranie, może być towar prosto z pola a cena taka sama jak za przebrany. Oczywiście w rozliczeniu końcowym, minus za bród z fasoli.

A jakie to Twoje strony? w ubiegłym roku tak sprzedałem do wolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

mam na przyczepie nieprzebieraną drobną 4% zanieczyszczenia i mam nadzieję ją popchnąć prosto z przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
4 minuty temu, Grzechooo napisał:

mam na przyczepie nieprzebieraną drobną 4% zanieczyszczenia i mam nadzieję ją popchnąć prosto z przyczepy.

igołomska czy aura poszukuję igołomskiej na nasienie  

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Oferta z wczoraj 5-ka, płatność  2-tygodnie za Jasika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
szot napisał:

Oferta z wczoraj 5-ka, płatność  2-tygodnie za Jasika. Czyli za dwa tygodnie będzie 5 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
6 godzin temu, melepeta napisał:

Panowie, co lepsze łatwiejsze w uprawie aura czy igołomska?

Igołomska
mniejsze wymagania glebowe i większa elastyczność na odchyłki od optimum w nawożeniu. Niewiele bardziej wymagająca od jaśka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

a qwa od neta rzeczywiście odcięty ale brakiem czasu bo w akcji kartofel u znajomych co trzeba było pomóc aby przed przymrozkami parę hektarów uciekli
no i uciekli... śmy B|
tylko mnie trochę połamało bo i nocami... teraz tylko pola pod fasolę poradzić przygotowania muszę u Nich i ew nasiona odmian swoich podrzucić
ale czy relacja na przyszły rok z Ich plantacji...? raczej niewielka o ile bo daleko i pewnie mało będzie okazji ale tam zamierzam połtyczki przenieść bo w zasięgu usług żniwnych masterów i podobnych maszyn co tylko tymi warto półtyczki młócić aby strat jak najmniej było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

kontra jest jedną z odmian zaliczanych do półtyczek czyli fasoli półkarłowych wielokwiatowych o grubych nasionach (mniej niż 80-85szt/100g a im mniej tym lepiej, droższe) Eryka Riposta i jeszcze jakieś ale na teraz zapomniałem

kwestie wyłącznie umowne w nazewnictwie i nawet nie wiem czy ujęte w jakieś ściślejsze ramy - nazwijmy - naukowe

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj