Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
fasola
Gość   
Gość

 zgadzam się 3-4 tony będzie  przy wilgotności fasoli 25%  kto ma sucho fasole to nie będzie sprzedawał teraz poczeka do wiosny a od 16 pażdziernika będą zaliczki dopłat bezpośrednich  2020 wypłacany rolnikom to nie będą wypychać tylko ci co mają mokro fasole będą się pozbywać

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    997
2 minuty temu, a-zA-Z0-9 napisał:

kto ma sucho fasole to nie będzie sprzedawał teraz poczeka do wiosny a od 16 pażdziernika będą zaliczki dopłat bezpośrednich  2020 wypłacany rolnikom to nie będą wypychać tylko ci co mają mokro fasole będą się pozbywać

 To tych zaliczek ma starczyć do wiosny . Ciekawe myślenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    122

Zaliczki będą płacić do 30 listopada, 

Życzę koledze szczęścia aby dostał w pierwszej kolejności. Ja zwykle dostaję pod koniec listopada i brakuję do tych deklarowanych 70%.

Dla porównania powiem w Irlandii zaliczki  do końca października, reszta do pierwszego tygodnia stycznia. Mozna? Można... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ludzi zmądrzeli pszenica w żniwa 60-63zl na skupach pustka w tuczapach ani jednego ciągnika pszenica zaczęła teraz drożyć a z fasolo będzie inaczej mokro wszyscy wozili od 2 w nocy stali w łaszczowie  u pana ć. aby się pozbyć mokrej z zagranicy nie mają jak sciągnąć  aby było więcej zachorowań na  koronawirusa będą znowu obostrzenia

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    81
46 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Fasola jaś na przyczepie  4,5 t   jak jest równo z burtami jak by ściągnąć  listwą   to fasoli czystej nie będzie więcej jak 3t  pszenicy zaś w granicach 4 /4,2 t  

Jeszcze kilka takich wpisów i jaś za tydzień  dwa  będzie po 2 zł choć przy takim plonie 🤔 to i tak bardzo dobra cena będzie

Ten plon ''zdarzył'' się jeden raz na dobrej ziemi,na której nigdy fasola nie była uprawiana a warunki  sprzyjały. Podobna sytuacja w jednym z obsługiwanych gospodarstw ok. 800 ha,gdzie kontra siana w odstępach jasia dała 4 tony (po sprzedaży na brudno). Na nasienie zostawili 20 ton....

Większość ludzi z którymi mam do czynienia zwiększa areał uprawy i wielu nowych dużych będzie zaczynać. Parcie jest na wynalazki w strachu o przyszłą cenę jasia,czyli półtyczki,drobne.

Piszę to ku zastanowieniu bo są i tacy którzy wszystko w gospodarstwie chcą zostawić pod fasolę.

Ok. dwadzieścia masterów znów zamówione :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    997
1 minutę temu, halna napisał:

Witam panowie jaka cena jaska.

 W Niedzielę nie biorą a jutro któż to wie  jak  handlarze jeszcze nie wywożą fasoli a cena co dnia inna😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Niech zostawiają. Cena walnie albo nie będzie co zrobić z towarem i tak to się skończy. Pełna mechanizacja tej uprawy przyciągnęła dużych co jest bardzo złym znakiem. Opłacalność tej uprawy w normalnym roku będzie na granicy 0. Tyle, że pole przesiane. Jak duzi zejdą z jaśka i pójdą w drobne/kolory to cały rynek szlak trafi. 

Chociaż pogoda potrafiła robić różne niespodzianki. Jeden przymrozek w maju, deszcze w żniwa i szał pał z cenami... Ile już lat miało być źle i po 1zł, a fasola dalej w okolicach 3 zł. Tylko czy wartość tych 3 zł co roku nie spada... nie wiem. 

Co do tych rekordów to widziałem takie omłoty. Woda ściekała z burt, a ziarenka napęczniałe. Handlarz kupił z policzonym ogromnym odpadem i na suszarnie. jeszcze pracownicy nie domyli z placu tej śliny co z pyska utoczył bo ktoś zgodził się oddać za darmo byleby się pozbyć. 

Jeden farmer już chyba 3 raz z tymi samymi przyczepami lata do handlarza i do domu. Nie wiem może to taki patent na dosuszanie? No ale pan co masterem przyjechał wydusił. Bo skoro da się wydusić to sucha... tylko dalej problem.

U mnie plon ok. 7.5t z h. Jak wjechałem na wagę to tyle w końcu pokazała... czyli to prawda :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

Pan Ć z Łaszczowa miał błyskawicznie płacić a sąsiad już 3 tygodnie czeka 

Mi tak 2 lata temu miał zapłacić i z tej blyskawicznosci wyszło pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    20

Myślę, że już ok. 25-30% fasoli poszło do handlarzy ta o największej wilgotności. Część suszy we własnym zakresie, a małej reszcie udało się wymłócić suchą. W tym roku był tydzień, półtora tygodnia na wymłócenie suchej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    798
Zbyszek3939 napisał:

Fasola jaś na przyczepie  4,5 t   jak jest równo z burtami jak by ściągnąć  listwą   to fasoli czystej nie będzie więcej jak 3t  pszenicy zaś w granicach 4 /4,2 t  

I to jest najprawdziwsza prawda, przyczepa 3 z burtami wysokości 75cm nasypane z górą jasia to jest 2,5t. A co do tych baorów czy cwaniaków którzy nie mieli wcześniej fasoli to niech nie myślą że jak jeden rok urodzaju to że zawsze tak będzie. Były lata co ludzie po 800kg/ha zbierali i co wtedy taki interes będzie? A jeszcze jest takie powiedzenie jak się dba tak się ma, nawet w roku urodzajnym na fasole (2020) znam przypadek gdzie ponad 5ha fasoli (mam po sąsiedzku pole) przepadło w chwastach(szkoda że nie zrobiłem fotki) i zostało wykoszone kosiarką bijakową. Tylko teraz łobody kupe nasieje się na moje pole. Ale tak to jest myślą sobie że nasieją i wielki biznes na tym zrobią. Inny to nasiał chyba czerwonej i nie wiem co za przyczyna ale była rzadka jak półtyczka no i oczywiście w miejscu gdzie fasoli nie było to to też chwast. I teraz ilu takich jest co ręce w kieszeniach mają i czekają na mannę z nieba. Człowieka aż ściska w środku, jak widzi takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

Większe firmy i paczkarnie nie biorą jasia. Zapasu nikt nie robi, bo cena jest niepewna i wilgotność nie pozwala im zmagazynować większych ilości. Miejscówka się posrała z gnojami które każdy wypychał aby pozbyć się problemu z podwórka. Cena za mokry po 4 zł albo i lepiej musi się teraz odbić w drugą stronę, poczekajmy jeszcze ze dwa tygodnie, jaś będzie po 2.5 i nic tego nie powstrzyma dopóki większe firmy nie zaczną odbierać towaru od handlarzy. 
 

 

1 godzinę temu, BADYL16 napisał:

Mi tak 2 lata temu miał zapłacić i z tej blyskawicznosci wyszło pół roku

Kasa na mercedesy, helikoptery i nowe hotele musi się jakoś znaleźć. Najlepiej naciągać prostych ludzi..  przelew na drugi dzień, ale na drugi dzień po pół roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    260
1 godzinę temu, BADYL16 napisał:

Mi tak 2 lata temu miał zapłacić i z tej blyskawicznosci wyszło pół roku

 

3 godziny temu, matek89121 napisał:

Pan Ć z Łaszczowa miał błyskawicznie płacić a sąsiad już 3 tygodnie czeka 

Sytuacja się powtarza co roku. Moje pytanie, po jakiego grzyba sprzedawać takiemu gościowi co smród ciągnie się za nim od ładnych lat. Jest wiele innych firm które są na rynku od lat, są wiarygodne i robią przelewy w terminach. Takie moje zdanie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
8 minut temu, mano napisał:

 

Sytuacja się powtarza co roku. Moje pytanie, po jakiego grzyba sprzedawać takiemu gościowi co smród ciągnie się za nim od ładnych lat. Jest wiele innych firm które są na rynku od lat, są wiarygodne i robią przelewy w terminach. Takie moje zdanie.

Ludzie do tej pory są przekonani do niego i nic nie zrobisz. Ja od kilku lat sprzedaje chłopakom od Janowa i złego słowa nie mogę powiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

On brał wszystko jak leci w tym roku. Mój znajomy tam sprzedał bo tylko on chciał zabrać. Chciał się pozbyć bo strasznie "suche" było. Muszę do niego przydzwonić czy ma przelew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    44

Każdy się chwali ile to nie ma, fakt, ja przez całą swoją przygodę z fasolą dwa razy miałem rekordowe plony. No i co z tego skoro nie sprzedałem w kulminacyjnym punkcie. Znam ludzi co panikowali jak usłyszeli że lokalny baor bedzie miał 120 ha jaska, i co z tego jak zebrał max tonę z hektara. Przy dzisiejszej uprawie 4 gospodarzy co zadbają będą mieli więcej plony niż ten ze 120 hektarów. Nie od wielkości zasiewów zależy cena, lecz od wielkości zbioru suchej fasoli. Znam przypadki ze ludzie wymlucili na samym początku żniw fasolowych mokra, odrazu sprzedali i wzięli lepsze pieniądze niz tacy jak ja co czekali na suchy zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
Dnia 26.09.2020 o 17:36, Adam86 napisał:

Młuciłem w Honiatyczkach fasolę która oddała ponad 4t. A takich ponad 3t też było kilka. A najsłabszą ok 800kg.

Proszę zwrócić uwagę co napisał Adam86 że tych z wynikiem 3t było kilku, Jak to się ma do tego areału który wymłócił a widziałem Go na polu w akcji to nie mistrz a Wirtuoz,  więc na pewno nie  jeden hektar wymłócił !!! Oznacz to że z wynikami powyżej 3-ki nie było dużo ,tylko jak zwykle ludziska chcą się dowartościować 🤓  Jeśli chodzi o cenę JAŚKA to radziłbym spokój i opanowanie;) jest tak duże zapotrzebowanie w Polsce i na Świecie że pójdzie wszystko to tylko kwestia czasu . Na początku tygodnia dawali 3 a w piątek-sobota już 3,6 i śpiewka ta sama jak co roku tylko nikomu ni mów !!! Rynek to wszystko połknie bo globalnie nasz rejon to tylko pyłek w skali świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    44
Czyli teraz przez dobry miesiąc kupcy będą chcieli kupić jak najtaniej, ale będą się wychylać z ceną aby kupić towar, kto miał ciśnienie to sprzedał, teraz będzie cykanie a nie handel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    867

Przecież napisał że nie może powiedzieć...

🤣

Nie wiem Pany, ale na przyszły rok będzie posiane więcej, jeden obszarowiec co nie sial posial w tym roku, wyszło mu bardzo dobrze to na przyszły rok już 20-30ha, drugi co nie sial z 15lat fasoli w przyszłym 10ha... inne jeszcze większe baory już zapowiadają po 100-200ha... 

Może i rynek wchłonie tylko za jakie pieniądze? Będę miał o czym myśleć przez zimę, ile czego posiać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    798

W tym roku rzepak wyszedł chu..wo, ziemniak nie ma ceny i nie ma kupca, burak ponoć mało cukru, tylko fasola nie licząc nerwówki związanej z deszczami wychodzi jakotako. Za rok może być odwrotnie, jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5647
6 godzin temu, skywalker89 napisał:

Przecież napisał że nie może powiedzieć...

🤣

Nie wiem Pany, ale na przyszły rok będzie posiane więcej, jeden obszarowiec co nie sial posial w tym roku, wyszło mu bardzo dobrze to na przyszły rok już 20-30ha, drugi co nie sial z 15lat fasoli w przyszłym 10ha... inne jeszcze większe baory już zapowiadają po 100-200ha... 

Może i rynek wchłonie tylko za jakie pieniądze? Będę miał o czym myśleć przez zimę, ile czego posiać....

Na wiosnę fasola może być po 2,5 pln i sporo osób oprzytomnieje.  Nawet gdy dużo nasieją to może się okazać że plony średnie 2 tony/ha i też nie bedzie  rewelacji.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    997

 CENY fasoli na dziś    na konto   jaś 3.21    drobna  4,80  czerwona   5,35  zł  ceny z 7 procentowym watem.  Innych cen nie ma w  Gminie Mircze .   No chyba że mokra to jeszcze taniej  

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    997

 Sława Tomaszów    fasola jaś    3.20/3.30 na konto w zależności od jakości wilgotność do 16  procent   kolejka na tydzień trzeba czekać  drobna 440  na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj