Skocz do zawartości

Polecane posty

ominowy    0

Ile trzeba odczekać po Agil'u żeby pryskać od grzyba i odżywką?

Edytowano przez ominowy

Wiadomość z agroFakt.pl

mf25    7

Panowie ile musi byc roslin ma m2 zeby sie oplacalo bo mi robak zjadl i srednio wyszlo mi 3 rosliny/m2 i nie wiem co z tym zrobic

skywalker89    39

3 rośliny na m2 to trochę za mało.. na rzepak nawet to też za mało, bo są tacy co zostawiają obsadę 10roślin na m2... no ale co z tym zrobisz, na przesianie za późno trochę..

Toru    1

Ktoś pisał o mieszance na chwasty dwuliścienne 0,9l basagranu i 0,25l chwastoxu extra? Stosował ktoś? Cenowo wychodzi przyzwoicie, szczególnie że fasola zdziesiątkowana u mnie

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

maskin    7

czekam na odpowiedz w sprawie basagranu, jak to w koncu jest przypala czy nie przypala? w jakie fazie, przy jakiej pogodzie?, tylko nie mówcie ze nie pryskacie?

daro189    12

z basagranem jest jak ze środkami w burakach - jeśli chwasty są w bardzo młodej fazie, to bassagran bedzie działał, natomiast jeśli masz już małą łąkę na polu to nawet zwiększenie dawki może nic nie dać. zależy jeszcze jaką masz ziemie, czy lekką czy zwięzłą. u nas już nie jeden mówił, że będzie pryskać basagranem i nie bedzie dotykać motyki, a na koniec musiał kosić wszystko rotacyjną i tyle miał pożytku z tego pryskania

Toru    1

Co jej dolega i czym to leczyć? Ostatnio pryskana była Tytanitem, Insol 6 i Miedzian

32b401c9abf89389m.jpg

Fasola ma 25-30cm

Edytowano przez Toru

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

skywalker89    39

na 90% to po lewej to oznaki choroby grzybowej a po prawej to po środkach. Sąsiad kilka dni temu opryskał czymś i też ma własnie tak na biało poprzebarwianą a wczesniej była normalna

kotek0    1

co do basagramu to rdesy mogą być ponad 20 cm i nie będzie problemu natomiast komosa tylko 5cm także moje zdanie jest takie że lepiej popryskać najlepiej w dwóch dawkach nie dodawać chwastoxsu wcześni była mieszanina nazywała się barox paliło fasole jak pieron i poprawić motyką przerwa między basagramem a np agilem 5 dni a nie jak pare postow wyżej 1dzień i jest zamiennik basagramu wychodzi ponad 100zł na ha taniej tylko za cholere nie moge se przypomnieć nazwy

Toru    1

Toru a pryskałeś agil'em?

Nie, 4 dni wcześniej pryskałem supero 1l/h na jednoliścienne.

ENDURAK91    1

byłem dzisiaj na fasoli i zabserwowałem że liście robią się białe ale nie suche,

dodam że tydzień wcześniej pryskałem Pilotem 1,5L + Penncozeb 2kg + Fastac 0,1L + Wapnovit 5L

Może to być poparzenie czy jakaś choroba?

Zenonim    47

kowal- ja stosuję 1kg miedzianu 50wp+ 1kg penncozeb na początku kwitnienia i po 2 tygodniach poprawka.

Ja pryskałem po siewie afalonem, póżniej basagram w dawce dzielonej na 2 zabiegi. Od ostatniego zabiegu basagranem minęło prawie tydzień, ale coś słabo działa na części działki, fasola zaczyna powoli kwitnąć-moje pytanie czy w tej fazie rozwojowej fasoli( początek kwitnienia- pąki wyraźne ale jeszcze nie otwarte) mogę jeszcze poprawić część pola kolejny raz basagranem?

bomber84    6

Kolego grzesiu09091987 jak jest duże nasilenie chwastu to musisz bo nic nie zbierzesz. Chyba że motykolem będziesz traktował. Stosując środki w czasie kwitnienia odstraszasz owady zapylające a jak środek działa na chwast to i fasola musi metabolizować co powoduje wstrzymanie wzrostu. Sam musisz podjąć decyzje.

Gieru    0

Też macie takie wrażanie, że fasola w tym roku jakoś słabo rośnie? Nie rozwija się jak powinna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo93pl
      witam posiadam oferte nasion z h.r smolice na sezon 2011
      blask,bosman,vitaras-160,65
      reduta,san,dumka-145,95
      bułat,buran,fido,glejt,niba,prosna,wiarus-135,45
      sorgo monori-210 na ha
      a teraz mam do was prośbe jak macie też oferty handlowe innych firm to prosze o podanie gdyż przyda się to nam wszystkim i porównamy sobie cene do jakości .
    • Przez MonkeyPL
      Jak uprawiacie jęczmień jary?

- uprawa przedsiewna
      - ilość na hektar/odmiana
      - dożywianie
      - ochrona

i jaki rezultat?
    • Przez crystal169
      Witam, zakupiłem , siewnik Kverneland Accord 3 m, pneumatyczny, który posiada komputer odpowiedzialny za włączanie ścieżek, i gdzie przy nowszym ciągniku działa super, ponieważ ciągnik ma gniazdo na wtyczke od komputera, to Ursus 1634 jej nie posiada, co w tej sytuacji mam zrobić?. Czy musze przerobić wtyczke od komputera na zapalniczkę, czy może są jakieś przejściówki, ?
      Proszę o pomoc.
       I z góry dziękuję.
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez jankes185
      Siemano, jak myślicie czy jeśli posieje jęczmień razem z koniczyną w tym tygodniu to nie będzie za szybko? Jeśli, np. napiszecie, że ''tak lub ''nie'' to proszę też o uzasadnienie tego  Z góry dzięki.