Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
androproteam    23
1 godzinę temu, mirro napisał:

Dopóki będzie Basagran i Pulsar, to zawsze jest wyjście.

Do basagramu ile dodawać pulsaru? Basagramu dajecie 1  czy 1,25l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
Dnia 18.12.2023 o 18:35, androproteam napisał:

Do basagramu ile dodawać pulsaru? Basagramu dajecie 1  czy 1,25l?

Kurcze gdzieś mam w notatkach, ale nie mam ich przy sobie. Chyba 1l bentwzonu i 0.5l pulsaru. Czy tam imazamoks.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin914    2

Witam kupię nasiona Jasia na siew najlepiej jakiś dobry towar 250kg jak coś to jestem zainteresowany i jak by co ktoś słyszał o drobnej iglomskiej bo sąsiad szuka też na siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
24 minuty temu, Kabanos napisał:

mogę ci zrobić dobry towar ale to będzie koszowało 9 PLN kg

jak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

A tak na poważnie to jak sprzedajecie komuś na siew to liczycie po cenie rynkowej czy drożej . Kupowałem w listopadzie od gościa fasole na sianie dość grubą to po 5 zł chciał a na rynku była po 4.5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149

my po cenie rynkowej ew najwyższej z okresu między zamówieniem a odbiorem jeśli kupujący zwleka z odbiorem i nigdy nie jako nasienną bo to obwarowane jest wieloma odrębnymi przepisami (i jeśli nasienną to musiała by mieć dokumentację z oceny plantacji w sezonie wegetac. jak i potwierdzenie stopnia odsiewu itp)  a jako konsumpcyjną o określonej zdolności kiełkowania.
Określenie w transakcji jako materiał siewny zbyt wiele daje praw kupującemu aby godzić się na cenę jak za konsumpcyjną a tym bardziej spełnienie wszystkich warunków aby można było określić jako

11 godzin temu, marcin914 napisał:

kwalifikat

i zmieścić się w cenie konsumpcyjnej samymi kosztami procedur a gdzie zysk?..
zaś

11 godzin temu, marcin914 napisał:

Zaprawione, od robaka od grzyba

wyklucza określenie "konsumpcyjna" no i nie można przewidzieć skutków zaprawy przy dłuższym przechowaniu a i nie ma skutecznych dopuszczonych oficjalnie zapraw insektycydowych na śmietkę w fasoli tak że można ew usługowo zaprawić ale na polecenie i środkami dostarczonymi lub zaakceptowanymi przez kupującego i na jego już odpowiedzialność.

na dziś leży u nas w stodole jakaś może z tona do zbycia ale ani toto przebrane (7% odpadów odliczył ostatni kupujący z tej partii) ani sprawdzone kiełkowanie bo jeszcze nie pora i my tym zamierzamy siać bo 3t/ha dało toto na wcale rewelacyjnym polu czyli ostatnie to nie jest ale kwalifikacji siewnej na to nie ma bo być nie może ale ze względów czysto prawnych bo nie była to plantacja z założenia nasienna i już nawet jak próba kiełkowania wyjdzie rewelacyjnie to tylko jako konsumpcyjna i w/g parametrów takowej plus owo kiełkowanie ale nie wymagane a tylko określone - nazwijmy - gratis

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
12 godzin temu, marcin914 napisał:

Zrobić tzn? Zaprawione, od robaka od grzyba i kwalifikat i faktura od tego mam rozumieć?

plus MTN i zdolność kiełkowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

Dużo fasoli siejecie jaśka , nie myślicie o sianiu drobnej teraz podobno 7.5 można było dostać. U mnie powierzchnia zmniejsza się o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
2 godziny temu, Łukaszek napisał:

A tak na poważnie to jak sprzedajecie komuś na siew to liczycie po cenie rynkowej czy drożej . Kupowałem w listopadzie od gościa fasole na sianie dość grubą to po 5 zł chciał a na rynku była po 4.5. 

Jak dla mnie to na siew powinna być możliwie jak najdrobniejsza, w zeszłym sezonie sialem co 18cm i w kg wyszlo chyba w porywach do 80kg, a plonowała normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Mi wydaje się że wręcz odwrotnie większe silniejsze nasionko ma większe szanse na wyższy plon jak i na walkę ze szkodnikami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    560
matek89121 napisał:

Dużo fasoli siejecie jaśka , nie myślicie o sianiu drobnej teraz podobno 7.5 można było dostać. U mnie powierzchnia zmniejsza się o połowę.

drobna teraz w cenie bo jej prawie nikt nie siał ja też już jej drugi rok nie sieję i sam myślę może posiać ale znaleźć dobre nasienie drobnej szabelki czyni cuda bo z kim bym nie gadał każdy ma już zmieszana czyli grube okrągłe ziarna a mają być same podłużne i równe a w centrali o nią też ciężko i cena z nug zwala, jak by sypała jak kiedyś czyli lepiej od Jasia bo tak sypała 3-4lata temu i cena się utrzyma to można śmiało siać i wcześnie ona wychodzić przed Jasiem z młolóceniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj