Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
sylwek23111    330

przy tych cenach fasoli i rzepaku, to na rzepaku są owiele lepsze pieniądze praktycznie bez roboty, jeśli się porównuje do fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

W moich stronach już co niektórzy zaczeli ścinać i w kopki stawiać.  Ale mi się nie widzi w kopki stawiać, bo ile to będzie kosztować robocizny. A mój półtyczny miejscami jeszcze kwitnąć nie przestaje. Jedynie tu gdzie we wodzie stał to już się zasuszył:)

Edytowano przez sylwek23111
edycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
9 minut temu, skywalker89 napisał:

Dlatego te ceny z którymi wychodzą to jakaś kpina.. czemu sprzedajecie? Moim zdaniem będzie 6-7zl

Tym bardziej ,że plon nie powala na kolana w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Ja chyba ostatni rok fasole zasiałem bo to bardzo stresująca uprawa do tego rzepak nie zasiany jeszcze a z fasolą trzeba się będzie pier**lić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Przy dzisiejszych kosztach to po 6 - 7 zł to powinna być norma , wszystko drożeje to dlaczego nasze ma nie drożeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Jak się sprawdzą prognozy które przewidują 3 tygodnie deszczu to jaś będzie po 10 a nie 4

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Może aż tak źle nie będzie z pogoda, nie potrafią przewidzieć pogody na 3-4dni a o 3 tygodniach to już nie wspominając 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Byłem dziś na polu, gdzie nie siadła mi łoboda. Pare tygodni temu ledwo było widać fasole, tak wielkie urosły zielska, a dziś fasola wyskoczyła na łobodę, tak wybujała. Dziwny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

powyżej 18% koniecznie dosuszać bo szybko nabierze zapachu stęchlizny zwłaszcza w wyższych temperaturach
Ja w ub r czerwoną dosuszyłem z coś w okolicy 20% na foliach "pod gołym niebem" ale trafiłem na bezchmurną pogodę o wilgotności względnej powietrza rzędu 50% i mniej
teraz taki myk nie przejdzie i konieczne aktywne dosuszenie a przynajmniej rozsypanie warstwą ok 5cm gdzieś w przewiewnym miejscu lub ew przedmuchiwanie pryzmy powietrzem najlepiej podgrzanym na przemian z niepodgrzanym (w czasie stygnięcia traci najwięcej wody gdy ziarno cieplejsze od przepływającego powietrza.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Witam :) sprawa niby prosta ale potrzebuje praktyków:) 

Bizon zo56 co przerabiacie do młócenia fasoli czerwonej ?

Koło na wytrzasaczach mniejsze założyć? 

Obroty ?

Klepisko od kukurydzy czy nie potrzeba ?

Zaślepić powrót ( wyjąć dolne sito ) ?

Ziarno do zbiornik czy zamontować skrzynkę pod ślimakiem ziarnowym ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Jak chcesz mam gotową skrzynie po bizonie... 

Koło na wytrzasaczach na pewno, nie wiem czy od wiatru też nie? 

Obroty mlocarni zmniejszyć do minimum, coś niektórzy próbują przerabiać żeby zejść poniżej 200obr ale jak będzie wilgotna to nie powinno tłuc..  jak do skrzyni to możesz otworzyć dwa ślimaki żeby się do niej sypalo i tyle, więcej strączków niedomloconych będzie, a jak chcesz mniej to wiadomo. Klepisko jak masz do kuku to dobrze jest zmienić. Przeróbka bizona na fasole to już niektórzy by pewnie książkę mogli napisać..  jak chcesz tą skrzynie to pisz bo leży pod ścianą w stodole, za jakichś grosz mogę oddać 😄

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Kolo na wialni zmienia sie na mniejsze, ale i wtedy pasek trzeba dobrac, w kukurydzianym ida inaczej plaskowniki, ale co drugi drut wycinalem, ale nie pamoetam czy w zwyklym czy kukurydzianym, ostry przecinak na drucie i ogien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84

Może ktoś ma sita do fasoli do bizona do sprzedania ? Bo orginalne sita po jakimś czasie lubi zapychać

Edytowano przez Michciubar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mtoczek    3

Witam.

Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.

Szukam miejsca na UPRAWIE FASOLI dla swoich pszczół na rok 2022

Mogę postawić ok. 40 szt uli.
Oferuję za to PYSZNY MIOD oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.

Szukam miejsc w województwach:MAŁOPOLSKIM,PODKARPACKIM, ŚLĄSKIM,ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.

Wiadomość prywatna , telefonicznie lub sms 511 225 2.5.8 oraz  mail: mtoczek59@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480

W rzepaku zapylenie poprawia wydajność nawet o 1/3 w fasola poradzi sobie sama .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Zastanawiam się czy jest sens przewracać fasole jak jutro ma padać leży na pokosach bo jakby w wale to mus bo by zgniła a co robicie ze swoimi ściętymi fasolami? Wygrali ci co jeszcze fasoli nie wycięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj