Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
szot    109
7 minut temu, ahten napisał:

pytanie nie o uprawie ale dotczace fasoli a mianowicie:

kupilem jakis czas fasole jas przez internet z lubelskiego,

Teraz dopiero ja przyrzadzilem i po godzinie od zalania woda, cala sie pomarszczyla, czesc zaczyna sie otwierac oraz z 5% plywa na wierzchu, wczesniej nie mialem takiej sytuacji. czym to moze bys spowodowane?

Kolego ta co się pomarszczyła musiała mieć operację plastyczna i po zetknięciu z  wodą ponownie się postarzała .:D to oczywiście żart . Fasola  tak się zachowuje na początku moczenia idź spokojnie spać rano będzie gruba i piękna ;) Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

No i coś na "gazy" W razie spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

dobra
namówiliście mnie
jutro ugotuję sobie fasolkę
z półtyczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

O taką na boczku i mięsie mniaaam i dobrze przyprawiona... 

A na gazy to profilaktycznie browarek, nie pomoże ale i nie zaszkodzi :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
Napisano (edytowany)

Hmmm.. Jakby Chiny "włączyły " ssanie na fasole z Polski tak jak obecnie innych towarów na świecie to może byłoby dosyć fajnie z opłacalnością..

http://piorin.gov.pl/gi-aktualnosci/tajwan-eksport-jablek-w-sezonie-handlowym-20202021-bedzie-kontynuowany,408.html

Ktoś próbował szczepic fasolę bakteriami którymi szczepią soje?? Ktoś coś??

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Nitragina wiem co to no.kiedys próbowałem stosować, czy to te same bakterie czy nie.. niby na tym środku jednym jak czytalem jest napisane żeby nie stosować w innych roślinach jak soja, no ale pisać tak mogą z różnych względów.. chodzi mi o te dwie Turbosoy (SAATBAU) + Hi Stick (BASF)

Może kolega dysydent ma coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Nitragina jest dostosowana do różnych roślin i zawiera bakterie brodawkowe rhizobium ale np. do soi jest wysegrowana bakteria japonicum  ale dla fasoli już inna , dla koniczyny jeszcze inna . Należy dobierać rodzaj bakterii do danej rośliny . Jeśli jednak na danym polu była uprawiana np. fasola w okresie do pięciu lat wstecz to bakterie powinny być w glebie i nie ma potrzeby szczepienia . Najlepsze efekty szczepienia są właśnie w soi ale i z tym trzeba uważać bo plon może i większy ale i roślina wydłuży wegetacje i soja jest bardziej wilgotna .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
13 godzin temu, melon10641 napisał:

O taką na boczku i mięsie mniaaam i dobrze przyprawiona... 

A na gazy to profilaktycznie browarek, nie pomoże ale i nie zaszkodzi :D

 

Ja na gazy kminek dodaje. Dziś namoczę i jutro też fasolka na obiad będzie:)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
7 godzin temu, marks50 napisał:

Nitragina jest dostosowana do różnych roślin i zawiera bakterie brodawkowe rhizobium ale np. do soi jest wysegrowana bakteria japonicum  ale dla fasoli już inna , dla koniczyny jeszcze inna . Należy dobierać rodzaj bakterii do danej rośliny . Jeśli jednak na danym polu była uprawiana np. fasola w okresie do pięciu lat wstecz to bakterie powinny być w glebie i nie ma potrzeby szczepienia . Najlepsze efekty szczepienia są właśnie w soi ale i z tym trzeba uważać bo plon może i większy ale i roślina wydłuży wegetacje i soja jest bardziej wilgotna .

O to to kolega dobrze wytłumaczył. Trzeba szukać bakterii pod dana roślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Jak tam ceny pany bo hgw co robić czy zostawiać na tą zupę czy sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
Napisano (edytowany)

Agrol Szymański 5 zlotych brutto 

Edytowano przez 80marcin
Literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
85Tomekkk napisał:

Ja dziś kupiłem na siew,po 5 zł

Coś mi się wydaje że jednego roku pisałeś że więcej Jasia siał nie będziesz, co to za zmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)
59 minut temu, 85Tomekkk napisał:

Nie śmiejcie się,ale zapytam,co te bakterie dają?

najczęściej niewiele pomimo że - teoretycznie - powinny
Przyczyn jest kilka a pierwsza to że często w glebie już są jakieś tego typu bakterie a bywa że sam preparat jest felerny bo jest to organizm żywy i może nie przeżyć całej dystrybucji a nawet samej aplikacji bo np jakiś świeży chlor w glebie siarka czy miedź lub nawet kaptan w zaprawie czy chemia z przedplonu a nawet z nalistnego miedziana i porządny deszcz po.
Często bywa tak że nasiona niedostatecznie odpylone mają w kurzu dość rhizobium aby ... czasem coś to daje ale rzadziej niż promują w zaleceniach

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Do każdego gatunku jest inna szczepionka. Jeżeli na polu co jakiś czas pojawiają się strączkowe nie jest konieczna. Jak nie było raczej w ostatnich latach to dobrze jest dać. Zaprawiać krótko przed siewem raczej. Dwa jeżeli nie masz dobrego odczynu to i tak nie wiele da bo większość zdechnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)

odczyn to dla fasoli warunek kluczowy i na zbt kwaśnym nie ma mowy o tej plantacji no chyba że tylko dla "dopłatowych statystyk" jakimi odpadami aby do fotki co powschodziło dopóki wystarcza zapasu z nasion aby bodaj pierwszy potrojny się pojawił jako takiej wielkości
chociaż na skrajnie kwaśnych może nawet nie powschodzić i z pełnowartościowych nasion

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
35 minut temu, kamyxxx napisał:

Na rynku w Dołhobyczowie 4.9 polgreen.

byleś u niego dużo fasoli skupił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474
1 godzinę temu, 85Tomekkk napisał:

Nie śmiejcie się,ale zapytam,co te bakterie dają?

Wiążą lepiej azot przez to niby ma wzrastać wydajność ale różnie to bywa , jak nie zadziała to stracone pieniądze jak zadziała to przedłuży wegetacje i będzie wiązać azot nawet jak już trzeba by ściąć a się nadal zieleni . W soi widać od razu gdzie nitragina zadziałała bo dłużej liść się trzyma . W fasoli to raczej ciężko ustalić czy działa bo w plonie to nie za bardzo widać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Coś mi się wydaje że jednego roku pisałeś że więcej Jasia siał nie będziesz, co to za zmiana?

Nie tylko pisałem,ale mówiłem Ci u Ciebie w warsztacie :D

 

Edytowano przez 85Tomekkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj