Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Gość   
Gość
3 minuty temu, Bolek128 napisał:

Nowosad zazwyczaj płaci równo z innymi, czasem lepiej jak ma zbyt. Mój znajomy u niego jeździ to woza swoimi autami na Polskę, a teraz mówi ze robi flotę tirów na międzynarodówkę specjalnie pod fasole.

Pan Nowosad się rozkręcił i dobrze im więcej handlarzy to większą cenę może zarzuca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    963

Już kiedyś rozkręcony  był  a póżniej się skręcił tak że  z tym handlem   to też różnie jest dobrze się handluje jak cały czas drożeje gorzej  jak się nakupi i za długo przytrzyma a cena póżniej spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ogólnie cena się waha 4.40/4.50 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

No w tej granicy. Do swojego stałego pewnego odbiorcy zadzwoniłem - najpierw cena 4,5 zł, więc potargowałem, że po sortowniku, że sucha, czysta etc. i zgodził się na 4,6.  

Dowiedziałem się,  że jak dali cenę 5 to kolejki się ustawiły po kilka zestawów dziennie i trzeba było schodzić z ceny. Sporo wtedy zostało skupione, muszą zwolnić miejsce i zrealizować zeszłoroczne kontrakty a dodatkowo  teraz kupcy wiedzą, że ludziska mają towar pod strzechą gotowy do sprzedaży, tylko trzeba ich zmotywować.

Są dwa motywatory - obniżka ceny - tylko cierpliwy trzyma fasolę do następnych żniw i dobra cena na wiosnę.  Ciekawe co wybiorą, bo za wiele fasoli nie ma, jak nigdy w żniwa schodziła na pniu i obniżka wydaję się nielogiczna.  Ale wiadomo.... 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
7 godzin temu, Qwer01 napisał:

Wy naprawdę myślicie że jak handlarze obniżają cenę to na zagranicy jest taka sama i jak od nas kupią po 3zl to puszczają ja dalej po 5 czy 6? 

Jak cena spada to wszędzie jest zamówienie na samochód po 4zl to handlarze kupują poniżej 4zl nie ma że jest zamówienie po 10zl a kupi po 2zl i 8 zł na czysto zostaje. Nie siać paniki dzwonić codziennie do handlarzy i wszystko wiadomo ja jestem z jednym cały czas w kontakcie i mam wszystko na tacy. Wiem co się dzieje na rynku na bieżąco i jak wiem że cena spadnie to jadę do niego i wypisujemy fakturę proste 

Jakiś ty k.... mądry. Co Ty myślisz że każdy ma takiego znajomego handlarza który mu mówi kiedy będzie drożeć a kiedy taniec.. Dużo może myśli że handlują cały czas z jednym to już praktycznie znajomy to zawsze coś tam powie czy przychylnie popatrzy. A guzik prawda.. Jakby tak handlarz z każdym miał to nic by nie zarobił jak w koło sami znajomi by byli.. Bez przesady... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

I TU MASZ RACJĘ zero kupli ze strony handlarzy bo by ześli na psy i g... zarobili

Dziś po 5 zł na konto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Bolek128 napisał:

 

Jakoś nie narzekam i sprzedałem po 4.90 a wiedziałem że od poniedziałku poleci w dół. I tak sprzedało jeszcze wiele wiele rolników do innych handlarzy z obawy że potanieje i co ? Piątek 4.90 dzisiaj 4.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
38 minut temu, traktor11 napisał:

I TU MASZ RACJĘ zero kupli ze strony handlarzy bo by ześli na psy i g... zarobili

Dziś po 5 zł na konto 

No otóż właśnie  przez skok do 5 sporo się w skupach pozmieniało i nie trzeba być jakimś znawcą a tylko obserwatorem żeby zobaczyć ruch przy skupach. Osobiście widziałem ciągniki u Marcina Hojdy i przy skupie Kulińskich w Hostynnym. Teraz już ciągników ani przyczep nie ma, pusto. 5zł to punkt oporu. Sam po 5 bym wszystko pogonił i nie zaglądał na forum do wiosny. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

eee tam, "gadasz"
ja po 5,2 "pogoniłem" i nadal bez przerwy zaglądam bo piszą że jest po 6,2. Oczywiście czerwona
a zaglądam czy nie "pogonić" i reszty którą na siew zostawiłem bo taki poziom cen musi zaowocować zwiększeniem areału a kto miał odemnie się rozchodować to już w tym roku rozchodował i drugi raz nie... zwlaszcza że kto by ryzykował jakieś 900zł/ha na nasiona gdy plon potrafi ceną oscylować między 3 a tymi 6,2 i do tego jeszcze odmiana ryzykowna bo lubi się obsypać byle jeden błąd

a co to? tylko na fasoli można na polu sobie pograć w loterię? są inne uprawy o jeszcze większej amplitudzie ryzyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    963

Mądry Polak po szkodzie jak była po 5 to wszyscy czekali na 10🤭 jak teraz spadła to  większość  by sprzedała po  5   choć są jeszcze tacy zawiędlacy🤔 co nie sprzedadzą  za żadną cenę  puki co

1 minutę temu, dysydent napisał:

eee tam, "gadasz"
ja po 5,2 "pogoniłem" i nadal bez przerwy zaglądam bo piszą że jest po 6,2. Oczywiście czerwona
a zaglądam czy nie "pogonić" i reszty którą na siew zostawiłem bo taki poziom cen musi zaowocować zwiększeniem areału a kto miał odemnie się rozchodować to już w tym roku rozchodował i drugi raz nie... zwlaszcza że kto by ryzykował jakieś 900zł/ha na nasiona gdy plon potrafi ceną oscylować między 3 a tymi 6,2 i do tego jeszcze odmiana ryzykowna bo lubi się obsypać byle jeden błąd

a co to? tylko na fasoli można na polu sobie pograć w loterię? są inne uprawy o jeszcze większej amplitudzie ryzyka :P

Czerwona na konto bez problemu 6.35 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

Mądry Polak po szkodzie jak była po 5 to wszyscy czekali na 10🤭 jak teraz spadła to  większość  by sprzedała po  5   choć są jeszcze tacy zawiędlacy🤔 co nie sprzedadzą  za żadną cenę  puki co

Czerwona na konto bez problemu 6.35 zł

A drobna ? Kto tak płaci ? Mam trochę jeszcze czerwonej i drobnej ale słyszałem że drobna max 5zl i czerwona 6zl masz namiar kto płaci trochę więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133
15 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

....

Czerwona na konto bez problemu 6.35 zł

no weź mnie już nie "pocieszaj" bo przecież piszę że już sprzedałem :)
i to po ile?
ale nic to
i tak siejąc nie liczyłem na taki przychód z tej plantacji, może co najwyżej na pół tego co mi summa summarum wyszlo bo jeszcze plon był jeden z wyższych w skali wieloletniej tak że i kupujący pewnie zarobił nieźle i ja nie narzekam i... tak ma być.
Ważne że rzetelny kupiec i na czas a nawet przed czasem umownym kasa i rzetelnie wyceniona i zważona. czego chcieć więcej?
i tak była zasiana na dzierżawie zamiast/jako poplon
jeszcze bym sobie to pole za jednosezonowy "poplon" zechciał wykupić? :P

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    963
4 minuty temu, Qwer01 napisał:

A drobna ? Kto tak płaci ? Mam trochę jeszcze czerwonej i drobnej ale słyszałem że drobna max 5zl i czerwona 6zl masz namiar kto płaci trochę więcej ?

A   ten twój znajomy handlarz ci nie powiedział żeby drobnej nie sprzedawać 🤔 na razie  bo większość handlarzy mówi że drobna jeszcze podrożeje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
18 minut temu, ravoj napisał:

No otóż właśnie  przez skok do 5 sporo się w skupach pozmieniało i nie trzeba być jakimś znawcą a tylko obserwatorem żeby zobaczyć ruch przy skupach. Osobiście widziałem ciągniki u Marcina Hojdy i przy skupie Kulińskich w Hostynnym. Teraz już ciągników ani przyczep nie ma, pusto. 5zł to punkt oporu. Sam po 5 bym wszystko pogonił i nie zaglądał na forum do wiosny. 

Będziesz miał okazje sprzedać po te 5 :P Obstawiam że nawet w przeciągu 2-tygodni bo rynek prawie zamarł a towaru potrzebują 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

nie wiem, umówiłem się na 4,6 ale jutro o 13 przyjeżdża samochód po 4,7 po starej znajomości więc o cenę jestem raczej spokojny, ustabilizowało się. Ten dziadek  z OLX też do mnie teraz wydzwania i d*pę zawraca, chce ode mnie kupić fasolę tylko nie może uwierzyć w to, że ja nie chcę mu sprzedać po 4,5zł. 

Ale mniejsza o to, ponoć Morawiecki ogłosił, że nie tylko ferie w kraju będą w tym samym czasie - sylwester też  ma być jednego dnia w całej Polsce!! Pogięło go już całkiem ¬¬ 

Edytowano przez ravoj
  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Do mnie też dzwonił dzis. Proponował 4.6 . Brak mu 4ton do tira 😄😄😄 ja mu na to aby zadzwonił za tydzień jak już będzie po 5 (netto) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131
1 godzinę temu, tomjur2008 napisał:

Jak tam ceny fasoli na koniec tygodnia????

po 5 zł na konto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Nie no bez jaj, ja Ci na priv napisze komu sprzedałem po 4.7 ale Ty chyba kontaktu do swojego kupca nie dasz 🙄


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Faktura na 14 dni jak minie to napiszę czy wpłynęło  czy nie 

na razie czekam 

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj