Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
ravoj    1287
Napisano (edytowany)
Dnia 9.05.2019 o 23:49, DTaras napisał:

To Ci się tam nie zapali razem? metrybuzyna, chlomazon, pendimetalina, glifosat, mekoptop,mcpa, dikamba. To gdzieś tam się nie zneutralizuje?

Właśnie wróciłem z tej fasoli. Dla rośliny zero toksyczności i wygląda dość ładnie, chociaż gdzieniegdzie kolorowo. Żadna nie została zdekasykowana.

Problem jednak w tym że chyba Eureka lubi wilgoć do kiełkowania bo zaraz miesiąc a dopiero cześć wschodzi, gdzie reszta już ma dwa liście. 

Tamte chwasty wyczyściło dobrze, ale po deszczu są już nowe i po niedzieli trzeba zabieg powtórzyć ale już tylko 0.7 Basagran z 0.1 Butoxonem i olejan. spacer.png

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Kurcze jak usunąć załączniki, bo nie mam tej opcji w załącznikach. Mogę sobie tylko przeglądać, pomoże ktoś? Cos? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)

byle nie na wzeszłą fasolę i na dzien przed wschodami można a dawki? Jeśli to Pendigan 330 EC to 2,5 do 3,0l + command 480 EC jakieś 100 do 150ml  na hektar. Takie dawki nigdy mi nie uszkodziły fasoli nawet jak były ulewy po oprysku
Commanda można i nieco więcej ale im później po siewie tym niższe dawki nie mniej 150ml nie jest grożne nawet tuż przed wschodami (byle nie po liściach).
Kilka lat temu ziemia już nad fasolami pękała a ja dałem 250ml/ha i było dobrze nawet nie pobieliło ale był sam command i nic więcej z doglebowych ale poźniej na pszenicy białawe pasemka się trafiały.
i tak basagranem z raz warto poźniej przejechać małą dawką w dziesięć dni po doglebówce nawet jeśli pole we wschody fasoli wydaje się czyste.

a kiedyście tyle napisali? bo ja odpowiadałem dla Mateusza :) 

a usuwanie załączników to wyedytować posta i na którymś z dolnych rogów miniatury zdjęcia ukryta opcja - usuń.
oczywiście na komputerze/laptopie bo w mobilnej aplikacji nie wiem.

Ravoj a co to za pole że tyle chwastów wyłazi? tam chyba nasion z dziesięć procent wagowo w stosunku do gleby. :) 
Jednak linuronu brak widać ale pocieszający widok bo FASOLA NIE ZMARZŁA
Ja mam taki kawałek pola gdzie plaga chwastów pewna i nieco mi te fotografie do myślenia dały.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Ale jak pryskalem 3 tygodnie przed siewem roundapem to dawać odrazu 10 dni po doglebowcr basagram czy zaczekać z nim dłużej i jaka dawka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Nie kupię u mnie panidy jest jakiś activus 400sc podobno daje się tego 4l na 1ha co myślicie o tym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)

nie cztery a dwa litry activusa góra dwa i pół zwłaszcza jesli w mieszance z commandem, po za tym to samo co ta panida  .... czy nie da
Rounadapa przedsiewnego dawno juz w polu nie ma bo do tej pory sie wszystek rozłozył i na niego uwagi nie zwracać

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Co moze w fasoli lisciach robic dziurki, tak jakby igla przebic lisc? Jest tego bardzo malo ale trafia sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

Jest prawdopodobne ze to śmietka się "poczęstowała" jak jeszcze fasola była w glebie a jeśli ta fasola była "właściwie" zaprawiona to był  tej śmietki "poczęstunek" ostatni ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)

a to już loteria burza nie czyta programów ochrony i przychodzi kiedy jej pasuje.
najgorszy jest ten command . jeśli zawieje bodaj mgiełka na sasiada zboze a nie daj Bóg buraki czy maliny to bielutkie się zrobią w ciągu tygodnia i wtedy to burza morze być fraszką jeśli sąsiad nerwowy :D 
Na dzisiaj na lubelszczyźnie burze miały być do południa a później dopiero jutro
O wlaśnie jedna taka przyszła i pada akurat u mnie a nawet i grzmi ale pora niby południowa to nie śmiem reklamacji za prognozy składać.
Tylko kontra nie dosiana i pewnie po niedzieli bo leje i być może już dziś w pole nie wjedzie, no może z opryskami po deszczu na inne fasole bo też jaszcze nie pryskane doglebowkami.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartex    2

@a-zA-Z0-9 Nie tylko tobie nie płaci. Znam kilka osób co też im nie płaci. U mnie już jest prawie 3 miesiące po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)

wiem  i jednocześnie nie wiem czy temperatury mają znaczenie przy doglebówkach?
Przy tym activusie raczej mniej istotna temperatura no command jeśli by potrafił nieco parować to z wiatrem może pobielić sąsiednie uprawy a wieczorem dany przez noc nieco wlezie w glebę
no tak. Pryskałem ja plecakiem raniutko czerwoną dawno temu i wiatr był od malin. W dzień był upał i wiatr odwrócił się na te maliny no i pobielały.
Pisalem 2,5 l activusa ale Ty masz kontrę i jeśli posiana nie płycej niż 3cm to można go dać i do 3l/ha nawet w mieszance z commandem. 
Ja właśnie składam dawki na czerwoną a ta wrażliwsza od jaśków na te różne żółte panidy, stompy czy activusy  stąd mi takie dawki do głowy na szybko ..
Wlaśnie idę przeczepiać ciągnik z siewnika do opryskiwacza i wieczorem na mokrą po deszczu glebę.... ideał.
poł godziny później
i po ideałach. tak wlało że nie wiem czy w poniedziałek wjedzie (dziś sobota) i pół centymetra gradu do kompletu spadło wielkości pestek  wiśni.
Weekend na całego.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Zaktualizował em album. Podejrzewam, że jutro czy w poniedziałek mogę to prysnąć. Mam glifosat, mcpa, metrybuzynę i chlomazon do dyspozycji. Ewentualnie pendimetalinę jeszcze. Pszczoły dzisiaj złe. Rano zapowiadało się super a teraz deszczem je goni. Posmyrało tylko. Tak się zastanawiam gdyby sadzonki fasoli robić w marcu, na koniec lub w kwietniu i sądzić to do gruntu w maju.. Dysydent - pisałeś pendimetalina plus chlomazon a czy jest sens jeszcze dawać metrybuzynę do tego? Ta komosa to wtedy chyba w dół już zaczyna rosnąć... Myślałem zrobić glifosat z mcpa i opryskać potem odczekać dwie godzinki i pojechać fohlebową mieszanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Będę miał problem z rzepakiem który był na polu 2 lata temu bo po deszczach pojawili się nowe siewki. To cholerstwo rośnie przez cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, DTaras napisał:

Zaktualizował em album. Podejrzewam, że jutro czy w poniedziałek mogę to prysnąć. Mam glifosat, mcpa, metrybuzynę i chlomazon do dyspozycji. Ewentualnie pendimetalinę jeszcze. Pszczoły dzisiaj złe. Rano zapowiadało się super a teraz deszczem je goni. Posmyrało tylko. Tak się zastanawiam gdyby sadzonki fasoli robić w marcu, na koniec lub w kwietniu i sądzić to do gruntu w maju.. Dysydent - pisałeś pendimetalina plus chlomazon a czy jest sens jeszcze dawać metrybuzynę do tego? Ta komosa to wtedy chyba w dół już zaczyna rosnąć... Myślałem zrobić glifosat z mcpa i opryskać potem odczekać dwie godzinki i pojechać fohlebową mieszanką.

no jeszcze muszę albuma szukać :) no dobra, ale na razie - nie tylko komosa na polach i ja metrybuzynę głównie na żółtlice daję i na fiołki chociaż na fiołki to już któryś z tych nowych oprysków nie pamiętam który.
Może bym i nie dawał metrybuzyny ale zawsze z ziemniaków zostaje a najczęściej obok fasoli sadzone bo i termin sadzenia podobny a pryskania doglebowego ten sam co fasoli. 
O na przykład przed chwilą płukałem opryskiwacz z ziemniaków po tymże sencorze a że nieco cieczy zostało to dolałem wody glifosatu i pojechałem na czerwoną z tymi popłuczynami czy raczej rozcieńczoną ok dziesięciokrotnie dawką pół litra /ha sencora plus glifosat profilaktycznie po pierwszej z sianych czerwonej której do wschodów ze trzy dni to jeden basagran mam w kieszeni,
Slady były po pierwszym pryskaniu to tylko przednie błotniki muszę z błota wydłubać  i nawet głębokich rowów nie powyrywało.

fasola z rozsady tylko doniczkowana  bo nie potrafi uszkodzonych korzeni odbudować i bardzo trudno się przyjmuje no i sens co najwyżej hobbystyczny doniczkować tak mało opłacalną roślinę jak na plon z jednego egzemplarza. tak jak kukurydzę.
Bawią się szparagówkami w ten sposób pod folię ale tacy co mają dużo czasu i dodatkowe dochody bo z fasoli pikowanej na sól wystarczy ale na pieprz i resztę zupy raczej już nie. Ile tego można dziennie... ? nielegalne stawki wyjdą godzinowe :D



co do rzepaku w cebuli to ktoś Bandur polecał a czy on w fasoli to jeszcze nie wielu lub nikt nie sprawdzał a jeśli fasola powschodziła to Basagran bierze i rzepak ale tylko siewki do czwartego liścia i najlepiej ze wspomagaczem lub po większym deszczu gdy rzepak ma słabą otoczkę woskową

dobra, gdzie te "albuma"?.. o ten chodziło? https://photos.app.goo.gl/K8zDQu1nwKAH4Pjc7 tam jakaś prognoza tylko  i to nie dla moich okolic :) 
o. i jeszcze przeterminowana dziś już sobota jedenastego
lpdTySH4i8Y2Aj-o4YyihahCl7KWbK3LBkOc7Tnm

a to żółte to co oznacza bo chyba nie rozlaną pendimetalinę? 
ee . zaraz, co to za dysk/album co "kopiuj adres obrazu" i póżniej "wklej" w edytorze af ten obraz linkuje?
DTaras, jeśli usuniesz ten obrazek to i zniknie z tego posta a jeśli inny o identycznej nazwie pliku i rozszerzenia w tym albumie umieścisz to ten inny się tu wyświetli
(przynajmniej powinien a to jest sposób na obejście limitu plików na af)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Tomku pole mam w dzierżawie pierwszy rok po jęczmieniu a wcześniej rzepak a rolnik partacz. Stąd mam tam niezłą mozaikę i boje się o plon tej fasoli. W razie czego pójdzie pelnik na trzy rządki.

A w tej pogodzie te żółte to piękne słońce, trochę bladsze to pochmurno, siwe to chmury itd. 

Używam tej pogody tylko jako radar opadów do oprysków. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)

Nie wiem o smartfonach bo nie używam po tym jak mi wirus samodzielnie dzwonił na płatne numery gdzieś w Chinach i teraz telefon najprostszy aby do dzwonienia i mało co na nim było zdolne zadziałać 
wirusa znalazłem dopiero po trzecim doładowaniu konta w dwa dni i sobie teraz w pliku iso zapuszkowany jako ciekawostka na dysku rezyduje przenośnym a ja głównie z laptopa po necie. 
Wprawdzie tamten telefon to na mobilnym windowsie i na androidzie ten wirus nie zadziała ale kto się raz sparzy... 

A rolnika tak brzydko od razu. można inaczej - zwolennik rolnictwa ekstensywnego.. xD
Jeśli tak jak piszesz to basagran nieuchronny jeszcze ze dwa razy a strach ziemię ruszyć jeśli tyle tego tałatajstwa tam siedzi.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
11 minut temu, ravoj napisał:

Tomku pole mam w dzierżawie pierwszy rok po jęczmieniu a wcześniej rzepak a rolnik partacz. Stąd mam tam niezłą mozaikę i boje się o plon tej fasoli. W razie czego pójdzie pelnik na trzy rządki.

A w tej pogodzie te żółte to piękne słońce, trochę bladsze to pochmurno, siwe to chmury itd. 

Używam tej pogody tylko jako radar opadów do oprysków. 

Widziałem Twoją fasolkę wracając a Zamościa po słupie ją poznałem. Moja zaczyna się przebijać i rzepak też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

O ten album. O: https://photos.app.goo.gl/GuRmEaTJnwYAbjLA8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)

to jakim cudem...? 
a to to co rdest jaki powojowy  czy co bo jak fasola to w jakim cieniu rosła czy z wirusem
tJajuP3cG7ZrfcvDPqB21G8CUYPkmprOCRMihoON
na pozostałych zdjęciach to już pod glifosat a doglebówka jak się fasola przebija? przecież doglebówka nalistnie i fasolę spali.

zaraz . to ta doniczkowana? znaczy z próby kiełkowania.

a nie to Andriu napisal że fasola się przebija. :) 

już mi ten link nie działa bo jakiś "dynamic links" jednorazówka jaka czy co?

https://photos.app.goo.gl/GuRmEaTJnwYAbjLA8
a z af działa na klik.
Podoba mi się ten edytor na af B|
tam na jednym zdjęciu jakiś szczaw czy chrzan biały .. znaczy command już tam był ? (już nie chcę kolejnym linkowaniem posta "zachrzaniać")
no tu też tych chwastów zatrzęsienie i nie ma co się "szczypac" z opryskami tylko spore dawki bo jak tego nie załatwi to fasola nie do wyplewienia ręcznie z takiej ilości dziadostwa.
Glifosat i litra trzysta sześćdziesiątki pewnie tym malenstwom poradzi ale bez doglebowych za tydzień kolejne powyłażą i pewnie razem z fasolą i basagran już niektóre może zostawić bo nigdy 100% żaden oprysk nawet wrażliwych nie załatwi.
Teraz ma być już ciepło i pendimetalina mniej groźna to i nieco dawki można podnieść np do 3- 3,25 l 330 EC a może i jeszcze wyżej bo co z tego że nie spali fasoli jeśli ona w chwascie przepadnie?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Tam gdzie dałem 3 l. glifosatu + doglebówka to rdesty pali i samosiewy pszenicy też a tam gdzie 2,5l glfosatu z doglebówką to słabo bierze pryskane we wtorek ale myślę że da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

glifosat po tygodniu w zasadzie daje pierwsze objawy to i tak ekspresowo jeśli w cztery dni po zabiegu cokolwiek już widać pewnie pospołu z doglebówką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Przytulę wzięło super i owsik też tylko rzepak mnie martwi ale mam zapas basagranu po taniości za Buga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Tak. Okno od zachodu i pięła się po wszystkim co tam złapała. Jest tam jedna z pokręconymi liśćmi. Córa wsadziła do koszyczka "parasiolkę". Czym oni to święcą? Posadziłem - jakoś szkoda było wywalić. Ten chrzan tak jak piszesz tylko kalif plus stomp aqua. Jutro na wieczór mam okno pogodowe. Tego glifosatu 3 litry aż? Chyba recepturę ravoja zmałpuję jeno mam chwastox extra a nie trio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj