Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
ravoj    1287

No akurat tego środka nie znalazłem, w sumie to na rzepak a z tego co widzę na fasolę trzeba dawać większą ilość wody, prawie dwukrotnie więcej bo 500 - 700 litrów na ha, nie wiem czemu, może pali fasolę. Faktycznie można było ten środek zastosować, ładnie o nim pisza  jaki to za***isty.

Amistar też ma substancję z grupy  strobiluryn  za to w większej proporcji 280mg/L. Dodałem też tebukonazol więc wyszedł  środek kompleksowy, ja coś tu ma pomóc to pomoże. Został mi jeszcze jeden zabieg a może będzie trzeci właśnie tym środkiem PICTOR , zobaczę co będzie się działo. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki ravoj ,pryskalem zaraz po siewie stompem i troche trzyma ale rzuca sie oset , skrzyp i te niebieskie kwiaty u nas sie mowi na to bławat niewiem czy to fachowa czy lokalna nazwa. teraz to moglbym opielic bo mam  czas a pozniej to przepadlbym w tym chwascie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

u nas się mówi Chaber Bławatek ale dziadki mówią "bławat" jak na mój Powój mówią "powojka" he he 


są pewne chwasty typowe dla fasoli, właśnie oset, powój, komosa, szarłat szorstki, rdest plamisty i kilka innych min. skrzyp polny. Własnie przez to, że nie działają na nie środki które stosujemy doglebowo, bo te chwasty wschodzą dopiero po miesiącu i później, kiedy środki słabną. Po to wymyślono Basagran, które bierze je we wczesnej fazie, ale tu pojawia się problem, bo kiedy komosa wschodzi to powój i rdest jest na tyle duży, że go nie biorą. Stosowanie dwa lub trzy razy Basagranu odpada, bo jest drogi i mocno hamuje fasolę, stresuje  ją.  Jak by nie robić motyka się przydaje. 

Ja wolałem pryskać opryskiwaczem ręcznym z osłonką Basagranem (w dawce 10ml/L) z Chwastoxem (w dawce 2ml/L)   , gdyż bierze te cholerstwa a jak  oprysk spadnie na fasolę to ona sobie poradzi. Z glifosatem trzeba bardzo uważać. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

U mnie też sa te motylki wszędzie, na fasoli na burakach itp... obserwuję je ale nie zauwazyłem szkody z ich strony...

Ten owad nazywa się skoczek i jest niegrozny ;-)

doglebowy odpada, bo dostanie się do korzenia z deszczem a glifosat nie działa doglebowo, więc możesz z osłonką pryskać, przecież my tak robimy na zwykłej fasoli. Tylko trzeba uważać żeby nie prysnąć po liściach.

 

A jeśli chodzi o zgniliznę twardzikową to wczoraj popryskałem pierwszą dawką Amistar280SC plus tebukonazol, druga dawka będzie tak jak na etykiecie czyli w pełni kwitnienia. Zobaczymy czy pomoże, bo ciągle widzę nowe chore krzaki.

 

Nigdzie nie mieli Signum od ręki niestety, ale myślę że jak ma pomóc to Amistar też pomoże.

Jakie dawki dawales amistaru i tebu?

Ja wczoraj dopiero pierwszy raz miedzianem nie było potrzeby wcześniej. Ale zaczyna być coraz więcej czarnych kropek i nie wiem właśnie czy przed kwitnieniem nie dać jeszcze amistaru np z tebu.

W trakcie kwitnienia się pryska czy nie pryska? Ja bym chyba odpuścił w trakcie kwitnienia.

post-189515-0-64581900-1465888514_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Własnie wszystkie środki są od fazy pełni kwitnienia, nie wiem czemu, bo nigdzie tego nie można doczytać. Napisane jest "stosować w przypadku pojawienia się pierwszych objawów choroby od fazy pełni kwitnienia" :( Tego nie kumam, bo albo od objawów albo od fazy pełni kwitnienia. Dlatego wczoraj dałem połowę dawki  i połowę mniej wody. Amistaru daje się 115ml na 100 litrów wody, czyli 700L  wody na  ha

Ja dałem wczoraj 400 litrów na hektar, 250ml Amistar  i 250 ml Tebu (już więcej wody na hektar nie wyleję pryskając drobnokroliście, jechałem tak powoli, że pole było mokre) 

To pierwszy zabieg przed kwitnieniem, nie chcę żeby ten środek coś zepsuł zwłaszcza z Tebu. 

Jak fasola będzie kwitnąć dam kolejną dawkę, ale już taką jaka ma być czyli 115 ml Amistaru na 100 litrów wody plus Tebu. 

Ale z tego co mówią mi znajomi, to śmiało można pryskać normalną dawką przed kwitnieniem. Ja wolałem nie ryzykować, zwłaszcza że czekam na deszcz a po deszczu patogeny ruszą i wtedy poprawię. 

Taki plan wymądrowałem. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam
Nie patrz na cenę że signum jest drogie , jak masz na liściu widoczne zmiany to zaraza jest tam już około 10 dni.Niema co czekać
Signum po signum kurzajt 72.5 a potem w trakcie kwitnienia można pryskać tlenkami miedzi (ne zrzuci kwiatu)Nordox.
Powodzenia czas ucieka talerzówka czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Z całym szacunkiem, ale nie wyobrażam sobie talerzowania fasoli, z resztą nigdy nie słyszałem żeby ktoś talerzował fasolę. Środki powinny pomóc a coś zawsze zebrać się uda, przynajmniej koszty się zwrócą. 

 

Ja pryskając drug raz w kwiat dam do zbiornika Geomar BM 86 i mam nadzieję, że to będzie już ostatni zabieg ŚOR, 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

no i takie są ceny, przecież oni współpracują i ustalają ceny między sobą, co ty nie w temacie? czy oglądasz TVN? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Panowie co dolega fasoli czerwonej pryskana od grzyba miedzianem I kaptanem zawiesinowym Z góry dzięki pozdrawiam
Co to jest za choroba?

post-191922-0-81799300-1465903675_thumb.jpg

post-191922-0-11780000-1465904112_thumb.jpg

Edytowano przez daaamiaaaan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Grzybek kocha wilgoć,  ale fasoli brakowało deszczu, u nas minęło właśnie dwa tygodnie od opadów (przewidywałem taką suszę, to nazwali mnie prorokiem). Jak dużo pada to można dać Fito Doctor firmy Agrarius, Pryska się nim w deszcz i fajnie jak po oprysku kilka dni pada, bakterie się namnożą i zabiją te złe, ale kogo na to stać. Jak będzie padać to będę musiał go użyć, gdyż chemia nie podziała. 

 

Mam jeszcze pytanie, które było poruszane wcześniej. Mam właśnie drugi zabieg Agilem a fasola ma pąki kwiatowe, jeszcze nie kwitnie, ale pąki już są, więc za dwa dni będzie kwitnąć, Jaki może mieć wpływ oprysk Agilem w tym czasie? czy ktoś praktykował, nie chodzi mi o teorię, tylko praktykę. 


A no i najważniejsze, czy można mieszać fungicydy z herbicydami? to ten nieszczęsny dojazd mi odejdzie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

 (przewidywałem taką suszę, to nazwali mnie prorokiem)

 

2 cm ziemia przysechła i ty to nazywasz suszą? Chyba suszy nie widziałeś. Wczoraj podsypywałem fasole i odziwo ziemia mokra pod warstwą suchej. Po ruszeniu ziemi w fasoli i fasola ruszyła do tego deszcz od godzin przedpołudniowych i zrobiłio sie fajnie w fasoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Damian to w Twoich stronach mokra ziemia bo wiem że padało w Twoich okolicach u mnie od początku maja nie było deszczu. Dopiero dzisiaj ziemię dość dobrze przemoczyło, wszystko odżyje. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W piątek nie padało prawie nic, tyszowce, ulhówek popadało solidnie. No teraz odżyje wszystko do tego ocieplenie zapowiadają  :) Fasolka już zaczęła kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

W tamtym roku było gorzej, przynajmniej wg mnie. W okolicy Zamościa pada ciągle od rana. W tym roku pod warstwą suchej ziemi tak jak Damian piszę jest wilgoć, wiec z tą suszą bym nie przesadzał, oczywiście zobaczymy również co będzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

Dzisiaj ładnie pada już spadło 15 l na m ^2  okolice Hrubieszowa :)  Więc jest dobrze a fasola u mnie dopiero zaczyna tworzyć pąki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojciechBaj    0

Jeżeli jest wilgoć to dlaczego fasola nie rośnie?to niestety wpływ niskich temperatur,fasola nie lubi długotrwałych spadków temperatury poniżej 16 stopni.zimne noce robią swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Panowie pomożecie zdiagnozować co mojej fasoli dolega ? bardzo bym prosil jezeli ktos mial z takim przypadkiem doczynienia Pozdrawiam

post-191922-0-14405900-1465932841_thumb.jpg

post-191922-0-80691100-1465932891_thumb.jpg

post-191922-0-29509100-1465932927_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Fajne sandały. Wyglada na bakterioze. Ale nie martw sie bierz motykę dziob powój daj  miedzian i odzywki. Kontroluj sytuacje i postęp choroby masz do dyspozycji jeszcze dithane amistar i rózne tebu srebu switch score signum i talerzówke jak szkola AF twierdzi.

Edytowano przez NowyRolnik2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Fajne sandały. Wyglada na bakterioze. Ale nie martw sie bierz motykę dziob powój daj  miedzian i odzywki. Kontroluj sytuacje i postęp choroby masz do dyspozycji jeszcze dithane amistar i rózne tebu srebu switch score signum i talerzówke jak szkola AF twierdzi.

Ci co twierdzą że talerzówka pomoże to chyba za dużo tych oprysków się nawąchali  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

NowyRolnik2 dziękuję za odpowiedź jutro jadę z miedzianem i odżywka a powoju jest taki mały plac to nie problem go wyciąć :).

Edytowano przez daaamiaaaan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj