Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
fasola Jaś
Marian4890    0

Przecierz to nie tajemnica czym się zaprawia 

Przecierz to nie tajemnica czym się zaprawia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3227
Napisano (edytowany)
34 minuty temu, Marian4890 napisał:

Czym zaprawić żeby taki długi był korzeń fasoli

17155033148923085194585477162222.jpg

to nie od zaprawy zależy a od uprawienia i rodzaju gleby

17 godzin temu, bartekac7 napisał:

Oby to 0 było. A nie na -

Narazie jasiek jeden przymrozek chyba z poniedziałku na wtorek wytrzymał.  U mnie trafiają już się sztuki z 3 liściami. Tak zapierdziela w górę ta fasola.  Zazwyczaj w borowińsku siedzi 3 tygodnie a w tym roku jak k**wa przymrozki to wylazła momentalnie. No i też już w poniedziałek jadę pryskać 1l bentazonu plus 250ml imazamox, bo na takim kawałku małym co pierwszy raz uprawiam to komosy wyłazi jak się dobrze z lupą przejdę.  Pojechałbym dzisiaj, ale dzisiaj niestety nie mogę. 

20240511_093943.jpg

w razie koszenia rotacyjną to na tym polu podczas będzie jak na froncie podczas ostrzału amunicją kasetową xD

toż to trzeba zabierać ze dwa worki zapasowych nożyków :o

a po optycznym sortowniku fasolka wysokokredowa wychodzi jak ręcznie nie poprawi xD

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decx    1

Jak myślicie, takie żółknięcie to od zimna?

IMG_20240512_111303.jpg

IMG_20240512_111423.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6475
8 minut temu, dysydent napisał:

a po optycznym sortowniku fasolka wysokokredowa wychodzi jak ręcznie nie poprawi xD

Dlatego też nie sieje się groszku zielonego na polach z kamykami, bo ani płuczki flotacyjne, ani sortery nie są w stanie tego odebrać. A taki kamyk na talerzu to murowana tragedia.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3227
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Decx napisał:

Jak myślicie, takie żółknięcie to od zimna?

IMG_20240512_111303.jpg

IMG_20240512_111423.jpg

chlomazon i/lub coś jeszcze z systemowo kontaktowo działających doglebówek gdy deszcz między zabiegiem a wschodami się zdarzy no i dawki były "stosowne"
 

5 minut temu, mirro napisał:

Dlatego też nie sieje się groszku zielonego na polach z kamykami, bo ani płuczki flotacyjne, ani sortery nie są w stanie tego odebrać. A taki kamyk na talerzu to murowana tragedia.

no chyba że kto bezzębny a sztuczna szczęka dajmy na to w remoncie to nawet nie zauważy :P

Edytowano przez dysydent
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decx    1
7 minut temu, dysydent napisał:

chlomazon i/lub coś jeszcze z systemowo kontaktowo działających doglebówek gdy deszcz między zabiegiem a wschodami się zdarzy no i dawki były "stosowne"

Chlomazonu dałem 100ml, plus 160ml sencor i 3l activus. Było 10 l deszczu po oprysku, ale te które wschodzą później są ok, zielone. Mocna dawka oprysku na pewno nie pomogła, ale wydaje mi się że to przede wszystkim zimne noce i zimny wiatr w dzień. Jutro kupię jakieś aminokwasy albo Asashi żeby ją trochę podratować. Tylko czy tym całkiem żółtym co jeszcze pomoże... o to jest pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    175

Jak jest zimno to mozesz ja nawet i miodem smarowac i nie drgnie. Jak sie ociepli to sama wszystko zregeneruje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    87
1 godzinę temu, dysydent napisał:

to nie od zaprawy zależy a od uprawienia i rodzaju gleby

w razie koszenia rotacyjną to na tym polu podczas będzie jak na froncie podczas ostrzału amunicją kasetową xD

toż to trzeba zabierać ze dwa worki zapasowych nożyków :o

a po optycznym sortowniku fasolka wysokokredowa wychodzi jak ręcznie nie poprawi xD

Spokojnie.  Już tutaj robiłem na tym polu rotacyjną. Co prawda akurat nie w tym miejscu,  ale w innym rzeczywiście bardzo trzeba zwalniać, ale powiedzmy na 3 ha to tak dwa razy po 5m długości są takie paski. A trochę stuki wtedy są to fakt😀a noże to zawsze jakieś takie powyginane. Jak to po borowińsku gdzie kredy na wierzchu trochę. Jak sieje na borowinie a na płowiźnie to rzeczywiście na borowinie jakaś taka bardziej biała ta fasola.  Pewnie tą kredą się opyli i dlatego 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1336
8 godzin temu, Decx napisał:

Jak myślicie, takie żółknięcie to od zimna?

IMG_20240512_111303.jpg

IMG_20240512_111423.jpg

Sencore jednak swoje robi 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decx    1

Tylko na drugim polu mam 2 ha opryskane taka sama dawka i jest ok. Oprysk na pewno ma jakiś wpływ ale wydaje mi się że głównie chodzi o zimny wiatr. Zdjęcia są z pola na małym wzgórzu, a drugie pole jest w dolinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43

moje pole w dolinie też oberwało sencorem, ale druga działka na ciężkiej czarnej ziemi już wygląda dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    984
10 godzin temu, Decx napisał:

Chlomazonu dałem 100ml, plus 160ml sencor i 3l activus. Było 10 l deszczu po oprysku, ale te które wschodzą później są ok, zielone. Mocna dawka oprysku na pewno nie pomogła, ale wydaje mi się że to przede wszystkim zimne noce i zimny wiatr w dzień. Jutro kupię jakieś aminokwasy albo Asashi żeby ją trochę podratować. Tylko czy tym całkiem żółtym co jeszcze pomoże... o to jest pytanie.

Kup sobie lepiej coś na pożniejsze  chwasty  i nie zawracaj sobie głowy teraz jakimś asashi , złapała doglebówki bo deszcz poszedł  kilka dni po siewie a że wilgoć była to szybko  zeszła za kilka dni sama się  przefiltruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    49
Dnia 11.05.2024 o 10:11, kubamako66 napisał:

Fasola już prawie 2 pełne liście jechać już dziś pierwszy zabieg bo chwasty szarłaty już schodzą miejscami jest gęsto ale dopiero schodzą  czy czekać do poniedziałku mam corum kemiron dash  czy lepiej poczekać żeby wszystkie zeszły ?

IMG_20240511_070912.jpg

jechałeś juz corum + dash + etofumesat ? Jakie dawki planujesz? :D 
Czy czekasz do jutra ( poniedziałku ) następna noc z pon na wtorek niby juz cieplejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    175

Z tym etofumesatem uwazajcie jezeli chcecie np zasiac rzepak po fasoli. Ja go dalem i na zakladkach gdzie poszlo podwojnie rzepak powschodzil ale praktycznie nie rosl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    200
22 minuty temu, kamil800 napisał:

Z tym etofumesatem uwazajcie jezeli chcecie np zasiac rzepak po fasoli. Ja go dalem i na zakladkach gdzie poszlo podwojnie rzepak powschodzil ale praktycznie nie rosl. 

Jaką dawkę dałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    175
Napisano (edytowany)

Powiem ci, ze nie pamiętam 🙈 pol litra? Oblix 500. Rzepak siany bezorkowo byl na calym polu jest elegancki a na zakladkach przy poprzeczce juz nie 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5597

Ile miales mrozu? Jaka gmina?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    984
Napisano (edytowany)

Jaś powinien wytrzymać nawet do -2 stopni jeśli przymrozek trwa krótko 1-2 godziny , gorzej z czerwoną czy drobną tą ścina o wiele szybciej. chyba najzimniejszą noc mamy za sobą mają być jeszcze zimne noce ale już chyba temperatura nie spadnie poniżej 0.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    87
46 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Jaś powinien wytrzymać nawet do -2 stopni jeśli przymrozek trwa krótko 1-2 godziny , gorzej z czerwoną czy drobną tą ścina o wiele szybciej. chyba najzimniejszą noc mamy za sobą mają być jeszcze zimne noce ale już chyba temperatura nie spadnie poniżej 0.

Podobno tak Zbyszku,  tylko czy te obecne przymrozki nie położyły fasoli.  Zobaczymy w najbliższych dniach.  Oby nikomu nie. U mnie w okolicy wszystkie fasolę na wierzchu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    87

Jakby ktoś się zastanwiał jak wygląda zmarznięta fasola to tak. Znalazłem z dwie sztuki dzisiaj. 

20240513_173638.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5597

to 20 cm dalej już mrozu nie było?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    87

Nie wiem, ale jak kiedyś całe pole mi wymroziło to tak to wyglądało. 

Nie wiem, ale jak kiedyś całe pole mi wymroziło to tak to wyglądało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj