Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
fasola Jaś
Zbyszek3939    989

Z psianką czarną pendementalina  i chloromazon  w odpowiedniej dawce[ 200 mil na hektar ] w zupełności sobie radzą .

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3270

bentazon młode siewki psianki też pali, sprawdzałem i ostatnia deska ratunku jest jak by co

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon360    13
szymon360 napisał:

Mateusz0110 napisał:

Koledzy wiem ze temat wałkowany już wiele razy ale nie mogę nigdzie znaleść co dodajecie do oprysku do glebowego na fasoli. Command 0.10 + 2l stomp i co jeszcze dodajecie żeby tych chwastów nie było bo już kiedyś tu pisał ktoś że coś jeszcze dajecie. I w jakiej firmie ubezpieczenie fasolę bo mi w tamtym roku żadna firma ubezpieczeniowa nie chciała ubezpieczyć i 8ha fasoli poszło się jeb... Pod wodą 

pod spód daje command+sencor+pendifin firma co ubezpieczałem to Concordia

pomyłka prostuje command sencor i pendifin daje po wierzchu a pod spód dual gold i od robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    138
5 godzin temu, dysydent napisał:

nie wiem czy sencor dostępny i warto by ustalić, w ub roku zamiast jakiś inny na metrybuzynie dawaliśmy i to w proszku był i było ok zarówno w fasoli jak i kartoflach
Zapomniałem nazwy ale najważniejsze że substancja czynna - metrybuzyna

a, i duużo taniej od sencora wychodził

Ostatnio z różnych źródeł słyszałem, że ta metrybuzyna w proszku jest skuteczniejsza od tej w płynie. Nie wiem czemu. W tym roku mam aurelit i sencor, zobaczę czy będzie różnica.

Metrybuzyna lepiej stosować w mikro dawkach, bo mocno opóźnia roślinę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Czyli co dual golda 1.2l tydzień przed siewem i zmieszać z ziemią? 

A doglebowo na robaka pyrinex?? 

I można przez problemu zmieszać ten pyrinex i dual golda i tydzień przed siewem wystarczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

Lepiej zaprawiać fasolę od robaka jak już musisz .Pryskać teraz doglebowo środkiem wycofanym 2lata temu to trochę proszenie się o problemy tak samo jak pisanie o tym publicznie w internecie .

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3270

co rok pytasz o to samo.
Już dwa lata temu opisałem Ci po kolei wszystko o technologii fasoli która nic się od tamtego czasu nie zmieniła i ciągle te same pytania.
Co o tym myśleć?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon360    13
Mateusz0110 napisał:

Czyli co dual golda 1.2l tydzień przed siewem i zmieszać z ziemią? 

A doglebowo na robaka pyrinex?? 

I można przez problemu zmieszać ten pyrinex i dual golda i tydzień przed siewem wystarczy? 

ja tego samego dnia przed siewem pryskam, wyrabiam agregatem i od razu sieje. jak susze są to wałuje i dopiero pryskam po wierzchu command+sencor+pendifin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Wiem. Że pytam. Co roku bo co roku próbuje czegoś innego i nie wiem co wy jeszcze robocie że macie taką fasolę a u mnie zawsze takie byle co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Może trzeba zacząć od początku, zrobić badanie gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroagregat    0

Witam. Planuję zakupić "świeżej" fasoli czy eureka nada się do uprawy na polu, czy jest może jakaś lepsza odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek248    9
4 minuty temu, agroagregat napisał:

Witam. Planuję zakupić "świeżej" fasoli czy eureka nada się do uprawy na polu, czy jest może jakaś lepsza 

Jaka kl ziemi? Wsumie eureka jest tak kapitalną odmianą że wszędzie uda jej się dobrze plonować.

Edytowano przez Bartek248
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy danie 2.3l stomp 455 cs na hektar

pendimetalina skutki większej dawki czy ktoś podwysza zalecane dawki bo niby zalecają 2l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5600

W jakim celu chcesz podnieść? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby lepiej zabezpieczyć fasole od chwastów wiem że ludzi podwyszają dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi91    0

command+metrybuzyna w proszku+pendifin w jakich dawkach stosować po zasiewie przy uprawie fasoli piękny Jaś oraz fasoli czerwonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
2 godziny temu, a-zA-Z0-9 napisał:

Żeby lepiej zabezpieczyć fasole od chwastów wiem że ludzi podwyszają dawki 

Podwyższać to sobie możesz ale nie w fasoli bo możesz być zaskoczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Dopytuje bo wiem ze są tu fachowcy, a co z odżywianiem fasoli w tym roku myślę dać insol 6 jak będa już paki w dawce 2l/ha i za 10 dni przed kwitniem jeszvze raz 2l/ha insol 6 + 2l/ha insol bor +1l saletra wapniowa + 1l asashi a wcześniej jeszcze miedzian + siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    857

Mam wrażenie że im mniej ingeruje się w fasole tym lepiej, nie ma co patrzeć na innych a tym bardziej słuchać co ktoś mówi. Lepiej doglebowki dać mniej i poprawić później niż przypalić. Z odżywkami też bym nie szalał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon360    13
Mateusz0110 napisał:

Dopytuje bo wiem ze są tu fachowcy, a co z odżywianiem fasoli w tym roku myślę dać insol 6 jak będa już paki w dawce 2l/ha i za 10 dni przed kwitniem jeszvze raz 2l/ha insol 6 + 2l/ha insol bor +1l saletra wapniowa + 1l asashi a wcześniej jeszcze miedzian + siarczan magnezu

nie proponował bym aż tyle żeby nie wybujała i nie zrobił się las

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Jeszcze weź pod uwagę jakie masz gleby jak czarnoziemy mocne to można coś dawać jak glina czy piaski słabsze to jeszcze trzeba zmniejszać dawki a nie zwiększać

Edytowano przez Tomek12
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj