rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek72511    81

A powie mi ktoś czy prowadzenie równoległe zamontowane w ciągniku jest dodatkowo punktowane? i jeśli tak to jak jest liczone, np kupuje ciagnik który w wyposażeniu ma wpisane prowadzenie równoległe, i wtedy punkty są liczone od całej wartości ciągnika, czy to musi być oddzielnie rozpisane i wtedy doadatkowe pkt są liczone tylko od kwoty prowadzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubulek    0
9 godzin temu, czareczek85 napisał:

dzisiaj opublikowana lista jestem w trzeciej setce czyli się załapałem na dofinansowanie a więc bedzie obora nowa

Tylko teraz ciekawe jak dlugo do umowy he he. Ja 10*. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Powiedzcie mi jak to jest z tym wzrostem GVA o min 10%. Trzeba go osiągnąć od razu po zrealizowaniu działań i utrzymywać przez 5 lat czy 5 lat to czas na dojście do tych 10 % wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Powie mi ktoś o co chodzi z tą aktualizacją list? otóż byłem na miejscu około 820 a teraz po aktualizacji z 1500 chętnych zrobiło się 850 no ale mnie tam nie ma może mi ktoś to wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okamil94    16
2 godziny temu, martin0000 napisał:

Powie mi ktoś o co chodzi z tą aktualizacją list? otóż byłem na miejscu około 820 a teraz po aktualizacji z 1500 chętnych zrobiło się 850 no ale mnie tam nie ma może mi ktoś to wyjaśnić?

Być może jest to ostateczna lista osób którym zostało przyznane dofinansowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
3 godziny temu, martin0000 napisał:

Pewnie tak tylko czemu mnie w niej nie ma skoro się w niej mieściłem?

a podpisałeś umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Mam takie pytanie. W biznesplanie podawalo sie jakieś tam kwoty na śor, paliwo i inne w celu obliczania Gva. O ile te kwoty mogą się różnić bo przecież nikt nie jest w stanie przewidziec co do złotówki tego? Mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
1 godzinę temu, dirk41 napisał:

a podpisałeś umowę?

Nie ale dostałem odmowe ale patrząc na tą liste to bym się załapał skoro 850 dostało a ja przed odmową byłem 820.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mam pytanie. Czy jak ktos mi przyjedzie z ofertami to mam mu wystawic jakies pismo ze dostarczyl oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okamil94    16
5 godzin temu, martin0000 napisał:

Nie ale dostałem odmowe ale patrząc na tą liste to bym się załapał skoro 850 dostało a ja przed odmową byłem 820.

Po prostu przed odmowa lista nie była aktualizowana. Najlepiej zadzwonić do bwi i zapytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prymus    0
22 godziny temu, waldek91 napisał:

Mam takie pytanie. W biznesplanie podawalo sie jakieś tam kwoty na śor, paliwo i inne w celu obliczania Gva. O ile te kwoty mogą się różnić bo przecież nikt nie jest w stanie przewidziec co do złotówki tego? Mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat.

wypowie się ktoś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

przepisujesz kwoty z roku bazowego na rok docelowy, chyba że wykazales wzrost np. gruntów wtedy trzeba doliczyć do śor, paliwa, podatku itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

no w biznesplanie to poprostu przepisuję i tyle. Ale chodzi mi o to czy w tej całej ewidencji będą sprawdzać te dane. Np. na paliwo miałem wpisane 15 tys a wydałem więcej, na śor 4 tys a wydałem 5. I co wtedy? Czy są jakieś widełki o ile % te kwoty mogą być inne, przecież nikt nie jest w stanie co do złotówki tego trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

pytam jeszcze raz 

umowę mam podpisaną i teraz tak w  biznesplanie rzeczoznawczym-finansowym mam tabele maszyn jakie kupuje i jest wpisane agregat uprawowy 4-5 m a dałem im moje oferty bo chcieli i dałem ofertę agregat półzawieszany 4 metrowy dwa rzędy dziabek itd. i na co oni będą zwracać uwagę na moje oferty jakie dałem czy co jest wpisane biznesplanie agregat uprawowy 4-5 m nieważne czy będzie zawieszany czy półzawieszany czy będzie więcej rzędów dziabek czy mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

jeżeli masz napisane w zestawieniu rzeczowo-finansowym agregat 4 do 5 m to tak ma być, a to czy będzie zawieszany czy nie ustalasz pisząc zapytanie ofertowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Panowie czy ktos moze mial do czynienia z firma WOJ BUD z Ostrowi mazowieckiej? Planuje budowac obore a ta firma ma najniższą cene w okolicy .ciekaw jestem czy to nie przekłada sie na jakosc wykonania.jesli ktos cos wie bardzo prosze o info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

czy ktoś w zapytaniu ofertowym napisał jedną formę składania ofert? ja tak zrobiłam i teraz chcą abym to uzasadniła. bardzo serdecznie proszę o odpowiedz jeżeli ktoś też miał taką sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

jak u ciebie to przejdzie to masz szczęście w mazowieckim jedna forma to całkowicie od nowa trzeba przeprowadzić postępowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj