rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

JD serii M coś około 115 km z naboru 2011 z przebiegiem 370mth pracował na 6,5 ha gość chce 180tyś netto Lub NH 5050 tak samo rok 2011 przebieg 660 mth pracował na około 9 ha facet ceni 140 netto Wytłumacz proszę jak to inaczej wytłumaczyć jak nie wyłudzanie kasy na prow. Dodam że jest multum takich "Panów" co niezłą kaskę na tym mają..

W przypadku ciągników to jeszcze można się doszukiwać takiego czegoś ale są także takie przypadki jak np. Mój wujek, kupił rozrzutnik joskina za 80 netto, a za pół roku podjął decyzję o budowie nowej obory na rusztach, jak podjął taką decyzję to zaczął wozić spowrotem starym by było mu łatwiej sprzedać ten nowy, czy to też nazwiesz wyłudzeniem? Po drugie jak dla mnie to patrząc na cenę maszyn używanych i tych "nieużywanych" 5 letnich lub lepiej to wcale ta modernizacja zysku nie robi jeśli policzylisz inflację. Trzeci aspekt i to bardzo ważny jest taki że jak ktoś ma kupić używkę to chce zapłacić mniej niż 50% wartości, a jak kogoś stać na coś lepszego i ma zapłacić 75% ceny to woli dorzucić 25% i mieć nówkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 

No ale co z tego? Jakie wyłudzenie? Wiele niemieckich gospodarstw też wymienia sprzęt co 5-7 lat. To co nie jest zabronione jest dozwolone, a co jest dozwolone nie jest karalne. Nikt nie każe tych ciągników kupować.

Zresztą sam dwa lata temu wymieniłem D-F z 2008r na JD czyli co, też jestem chachment?

 

Tak zgadza się niemiec wymienia ciągnik co 5-7 lat ale z przebiegiem 8 tyś mth a nie 300..

Druga sprawa  Ja piszę o poprzednim prowie gdzie ludzie brali na umór ciągnik 120 konii na 6 ha i przeszło to bo przecież ochrona środowiska a teraz ze śmiesznym przebiegami machlują je za dobrą kasę....

 

 

W przypadku ciągników to jeszcze można się doszukiwać takiego czegoś ale są także takie przypadki jak np. Mój wujek, kupił rozrzutnik joskina za 80 netto, a za pół roku podjął decyzję o budowie nowej obory na rusztach, jak podjął taką decyzję to zaczął wozić spowrotem starym by było mu łatwiej sprzedać ten nowy, czy to też nazwiesz wyłudzeniem? Po drugie jak dla mnie to patrząc na cenę maszyn używanych i tych "nieużywanych" 5 letnich lub lepiej to wcale ta modernizacja zysku nie robi jeśli policzylisz inflację. Trzeci aspekt i to bardzo ważny jest taki że jak ktoś ma kupić używkę to chce zapłacić mniej niż 50% wartości, a jak kogoś stać na coś lepszego i ma zapłacić 75% ceny to woli dorzucić 25% i mieć nówkę..

 

 Ja piszę cały czas o PROW I MGR Jak wujek kupił rozrzutnik za swoją kasę to co kogo to obchodzi że se sprzedał? Bo chyba jeżeli by na prow kupił to by sprzedać przez 5 lat nie mógł no nie? A jak po tych 5 latach ktoś sprzedaje nowy rozrzutnik który miał wpłynąć na produkcję i miał wozić po 500 ton czy więcej rocznie to raczej coś jest nie halo skoro ktoś ma do sprzedania maszyny które miały być ratunkiem wsi a są z foliami. Druga sprawa co ty chcesz liczyć? Prosty rachunek daj 230 netto z finansowania 50% oddadzą ci 115  w sumie choćby z rejestracją i oc.ac ciągnik wyszedł 130 netto za 5 lat z 300 mth czyli 0 serwisu sprzedajesz  za 190 netto i nie zarabiasz? 60 tyś na + to nie zarobek? to co to jest przypadek,szczęście? A nie wspomnę o kombajnach......Otóż właśnie  ja bym wolał kupić za 75% wartości  ciągnik z foliami i 400 mth niż identyczny nowy za 60tyś zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No ale do czego zmierzasz? Robi Ci to coś, że ludzie po minięciu tych 5 lat sprzedają maszyny? Tyklko trzeba się cieszyć, bo jak sam napisałeś ktoś kupi "prawie"Nowy ciągnik za 75% wartości.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

A do czego mam zmierzać? Sam cytowałeś mnie że cię oskarżam tak jak tych ludzi  a teraz zmieniasz zdanie więc zbędne to było. Dla twojej dociekliwości odpowiedziałem na wcześniejszej stronie koledze że są takie przypadki i tyle. Oczywiście każdy chce kupić dobre i tanio więc jest tego jak najbardziej pozytywna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Gdzie zmieniłem zdanie?

Napisałeś, że ludzie wyłudzają kasę, a ja w dalszym ciągu tego wyłudzenia nie widzę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 To co nie jest zabronione jest dozwolone, a co jest dozwolone nie jest karalne. Nikt nie każe tych ciągników kupować.

 

 

Dobra kończę to dyskusję, bo po pierwsze nie o tym temat a po drugie i tak nie zrozumiesz  sensu prowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Możliwe,pewnie dlatego że mam wymieniony prawie cały park maszynowy w większości z PROW.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Mam mnóstwo wiedzy w przeciwieństwie do ciebie gdzie pusto jak po świętach w portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

 

 

 

 

Tak zgadza się niemiec wymienia ciągnik co 5-7 lat ale z przebiegiem 8 tyś mth a nie 300..

Druga sprawa Ja piszę o poprzednim prowie gdzie ludzie brali na umór ciągnik 120 konii na 6 ha i przeszło to bo przecież ochrona środowiska a teraz ze śmiesznym przebiegami machlują je za dobrą kasę....

 

 

 

Ja piszę cały czas o PROW I MGR Jak wujek kupił rozrzutnik za swoją kasę to co kogo to obchodzi że se sprzedał? Bo chyba jeżeli by na prow kupił to by sprzedać przez 5 lat nie mógł no nie? A jak po tych 5 latach ktoś sprzedaje nowy rozrzutnik który miał wpłynąć na produkcję i miał wozić po 500 ton czy więcej rocznie to raczej coś jest nie halo skoro ktoś ma do sprzedania maszyny które miały być ratunkiem wsi a są z foliami. Druga sprawa co ty chcesz liczyć? Prosty rachunek daj 230 netto z finansowania 50% oddadzą ci 115 w sumie choćby z rejestracją i oc.ac ciągnik wyszedł 130 netto za 5 lat z 300 mth czyli 0 serwisu sprzedajesz za 190 netto i nie zarabiasz? 60 tyś na + to nie zarobek? to co to jest przypadek,szczęście? A nie wspomnę o kombajnach......Otóż właśnie ja bym wolał kupić za 75% wartości ciągnik z foliami i 400 mth niż identyczny nowy za 60tyś zł więcej.

Dlatego mówię że w ciągniku to wygląda inaczej bo są inne sumy ale np. Jak w tym rozrzutniku, wujek brał na prow, teraz minęło mu 5 lat i tak, używki z zachodu po 25-30 tysięcy, nówka 80 netto, wujka wyniósł 40 po zwrocie, i za tyle go by teraz sprzedał ale czy ktoś mu da za ten rozrzutnik 60 tysięcy jak może dołożyć 20 i mieć nówkę 5 lat młodszą i nie używaną? Jak dla mnie to nie a bynajmniej ja kupiłbym nowy i 5 lat młodszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jak ten cały wujek za swoje kupił to się zgodze że zarobił na tym ale jeżeli wziął jeszcze kreche na niego to napewno tyle nie zarobił bo odsetki kupe zrzerają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Mam mnóstwo wiedzy w przeciwieństwie do ciebie gdzie pusto jak po świętach w portfelu.

Wszyscy są źli, kto by Ci nie odp to źle, tylko Ty jesteś mądry i piszesz żeby nie komentować Twojego zdania. Znam takiego gościa. Od gadki Ci nie przybędzie zorganizuj protest, idź na wiejską z taczką, startuj w wyborach. Przeszkadza Ci, ze ktoś robi "interes" na prow pogratulować ze taki ogarnięty. Pretensje do całego świata, ze nie dostaniesz dofinansowania. Ja oprócz mr i preferencyjnego nie wyciągnąłem nic jeszcze i daje radę wszystkie maszyny mam co prawda nie wszystkie nowe i przyda się jak dadzą.

Kombinowanie może jest niesprawiedliwe, ale nikt Ci nie broni, jeśli zgodnie z prawem to pretensje tylko do tego kto zostawił taką furtkę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Czytając Wasze posty, mając kilkunastoletnie doświadczenie w rolnictwie zarówno przed UE i teraz to powiem ze jesten za GB - rozwalić ue i wtedy każdy rolnik będzie równy bo będzie musiał zarobić na to co chce kupić czy na życie. A tak jest niestety gro kombinatorów - nie wyłudzaczy - co wiedzą jak wykorzystać luki prawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Mysle ze kazdy kombinuje zeby miec lepiej. Myslisz tacy politycy czy osoby wyzej postawione np. prezesi społek nie kombinują? Nawet taki Pan Żul pod sklepem kombinuje jak uzbierac 2 zł na piwo. Kiedys ojciec opowiadał jak dawali przydziały na ciągniki. Jego ojciec moj dziadek zeby tylko chcial mogl isc do kierownika w gminie wypic flache przynieść kilbache i bylby ciagnik tyle ze dziadek sprawiedliwy to pisal podania wyjaśnienia i pisma. I kiedy wszyscy dookola mieli ciągniki dziadek dalej czekal bo chcial sprawiedliwie i po 2 latach czekania sie doczekał. GB odeszła z Uni a chce utrzymac kontrakty z firmami z UE itd. Wystarczy ze taka Francja czy Niemcy odejdą z Uni i bedzie po wszystkim tyle ze nie odejdą bo te dwa kraje z przewaga Niemiec trzęsą ta Unia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

No i się z Tobą zgadzam. W szczególności w kwestii Niemiec i Francji to my ich firmy teraz utrzymujemy. Gdybyśmy wyszli z ue to oni by sie załatwili swoimi towarami bo my bysmy kupywali tylko krajowe bo na zachodnie nie było by nas stać. A jesli chodzi o dziadków to mój z resztą ja też byl katolik i nigdy nic od komuny nie dostał. Na poczatku miał 15 ha a że do partii sie nie zapisał to mu obcieli i zostawili 7 ha.A dostał sąsiad co się dopartii zapisał a w latach 80 zbankrutował niestety musieliśmy te grunty wykupić. Niestety życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Wszyscy są źli, kto by Ci nie odp to źle, tylko Ty jesteś mądry i piszesz żeby nie komentować Twojego zdania. Znam takiego gościa. Od gadki Ci nie przybędzie zorganizuj protest, idź na wiejską z taczką, startuj w wyborach. Przeszkadza Ci, ze ktoś robi "interes" na prow pogratulować ze taki ogarnięty. Pretensje do całego świata, ze nie dostaniesz dofinansowania. Ja oprócz mr i preferencyjnego nie wyciągnąłem nic jeszcze i daje radę wszystkie maszyny mam co prawda nie wszystkie nowe i przyda się jak dadzą.

Kombinowanie może jest niesprawiedliwe, ale nikt Ci nie broni, jeśli zgodnie z prawem to pretensje tylko do tego kto zostawił taką furtkę

 

Hahaha :) dobre rozeznanie, pogratulować kreatywności hehehe Pozdro :D/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Pamiętaj ten się śmieje kto się śmieje ostatni ;)

Morfek Prawda jest taka, że każdy z nas gdzieś coś zawsze musi naciągnąć, podkoloryzować żeby coś dostać nie tylko z prow. Puenta: moralnością dzieci nie nakarmisz.

Nie wiecie czy dwie poprawki będą dalej w kolejnych naborach? Bo z założenia miała być tylko jedna


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dwie po zmianie rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

podpowie ktoś jak dobrze uzasadnić beczkowóz asenizacjny 4300l twierdzą ze jest za duży czy daleka odległość łąk też do tego by się tyczyla miało by to sens tak uzasadniać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Tylko co za cymbał da za ciągnik 5 letni 190 tysięcy jak nowy kosztował 230, w dodatku 0 gwarancji( jakaś wada fabryczne wyskakują przy przebiegach ok 500)  serwis i tak musi być robiony bo teoretycznie oleje raz do roku, teraz policz odsetki bankowe to interes żaden. Ktoś kto ma kasę na wykład nie będzie inwestował w maszyny żeby na nich zarobić, tylko kupi do siebie  bo są dużo bardziej dochodowe biznesy. Ja bym obstawiał że sprzedają bo niewyrabianą się finansowo przeinwestowanie Teraz wywalili cenę jak ich raty przycisną to zjadą  na 150 i wtedy można się zastanowić nad zakupem takiego ciągnika. Często jest tak że się bierze bo się wpisało, później okazuje się że było to nie potrzebne. 

Ja uważam ma co się podniecać tym PROW bo to nabijanie kasy firmą piszącym dilerom i producentom maszyn, i projektantką a tego to nigdzie nie napiszą tylko że rolnik dostał. Jakby nie było dofinansowania ceny były by niższe, brałbyś maszynę jaką chcesz a nie jaką ci każą. Ale i tak co niektórzy myślą że robią interes życia. Masz duży wkład kasy potrzebujesz maszyny bierz jak jest okazja, ale branie co popadnie to według mnie głupota    


 

 Ja piszę cały czas o PROW I MGR Jak wujek kupił rozrzutnik za swoją kasę to co kogo to obchodzi że se sprzedał? Bo chyba jeżeli by na prow kupił to by sprzedać przez 5 lat nie mógł no nie? A jak po tych 5 latach ktoś sprzedaje nowy rozrzutnik który miał wpłynąć na produkcję i miał wozić po 500 ton czy więcej rocznie to raczej coś jest nie halo skoro ktoś ma do sprzedania maszyny które miały być ratunkiem wsi a są z foliami. Druga sprawa co ty chcesz liczyć? Prosty rachunek daj 230 netto z finansowania 50% oddadzą ci 115  w sumie choćby z rejestracją i oc.ac ciągnik wyszedł 130 netto za 5 lat z 300 mth czyli 0 serwisu sprzedajesz  za 190 netto i nie zarabiasz? 60 tyś na + to nie zarobek? to co to jest przypadek,szczęście? A nie wspomnę o kombajnach......Otóż właśnie  ja bym wolał kupić za 75% wartości  ciągnik z foliami i 400 mth niż identyczny nowy za 60tyś zł więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Słuchajcie jak to w końcu jest bo sie pogubiłem...
Dostałem kilka miesięcy temu pismo ze jak coś sie zresztkuje to może coś dostanę.
Ale jak sie nie odezwa w ciagu 10 mięs od opublikownia wyników to kicha...
Z tego co pamietam to pierwsze publikacje były we wrześniu albo coś pokielbasilem...
Czyli szansa jest do lipca niby....??
Z wcześniejszych postów czytałem, że ktoś już dostał poprawki co dostał takie samo pismo co ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Wiem, ze jest dwie. Pytanie było czy zostaną dwie w nowych naborach.
Freetaxi masz jakieś info co do tego portalu przetargowego? Powiedzmy paszowoz 3 oferty parametry wsztstko takie same A kosztuje 45 tys, B 55 tys, C 65 tys to jak to będzie rozwiazane wlepią ten najtańszy pomimo tego, ze badziew produkcji garażowej? Skoro nie pozwalają wpisywać marki nawet


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ten koleś ewidentnie ma coś pod deklem

 

Oj, nie denerwujcie się na kolegę @Marco82. Ja pytałem o szczegóły jak ten proceder wygląda.

Kto miał możliwość korzystał z PROW, duże moce ciągników jak na takie małe gospodarstwa.

U mnie w świętokrzyskim to w tamtych latach na 9 ha krzywili się dać 80 KM.

W obecnym PROW nie mamy możłiwości zakupu maszyn o tej samej nazwie lub przeznaczeniu więc skutecznie ukrucono proceder.

Problem w tym, ze niektórzy jednak się rozwinęli i pasowało by coś większego ( niekoniecznie traktor ) a tu się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj