rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Darek8787    91

Czy kosiarka bijakowa w jakikolwiek sposób jest do przepchnięcia przez obszar D modernizacji przy produkcji tylko roślinnej? jakieś mulczowanie poplonów czy ścierniska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    91

no tak właśnie myślałem, pytam Was bo mój doradca od wniosku mówi że marne szanse. Czy ktoś brał bijakową pod PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
1 godzinę temu, Darek8787 napisał:

no tak właśnie myślałem, pytam Was bo mój doradca od wniosku mówi że marne szanse. Czy ktoś brał bijakową pod PROW?

znajomy brak ale trochę zachodu miał z tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Myślę że to by poszło pod poplony, uprawa bezorkowa, resztki pozniwne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ja brałem dwa nabory temu. Brałem wtedy kombinacje uprawowo siewną  pozwalająca siać „bez orkowo” ( Amazone KG z siewnikiem talerzowym AD miało tak w broszurze) a mulczer argumentowałem właśnie resztkami pożniwnymi (rzepak) przy siewie bezpośrednim i poplonami (przy orce pod buraki). 
A z innej beczki - jak argumentowaliście przyczepy skorupowe? W biznesplanie jakieś korzyści z faktu ich zakupów wykazywaliście?

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Ja w tym naborze mam mulczer wpisany, przeszedł bez problemu a mam tylko produkcje roślinną, argumentowałem że dzięki niemu zmulczuje poplony które ochronią glebę przed erozją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Dokładnie wziąłem Talexa Leoparda 2,8m na młotkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Chyba nie ma, przynajmniej ja nie widziałem nigdzie tego, wpisałem we wniosek z myślą że jak nie przejdzie to go wykreślę, mulczer jest też dodatkowo punktowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Wiadomo może już coś z tymi 50 dodatkowymi bo niby pisma zaczęły przychodzić a co do czego to i tak aneksu złożyć nie można bo podobno nie jest to zatwierdzone i oczywiście cisza 


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    5
45 minut temu, proximaplus napisał:

Wiadomo może już coś z tymi 50 dodatkowymi bo niby pisma zaczęły przychodzić a co do czego to i tak aneksu złożyć nie można bo podobno nie jest to zatwierdzone i oczywiście cisza 

W tamtym tyg rozmawiałem z osoba prowadząca wniosek, mówiła czekać, No wszyscy, ktorzy złożyli podanie/wniosek o zwiększenie pomocy dostają odmiana decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199

Nie mają pieniędzy to wstrzymuja. Może czekają aż im unia odblokuje KPO. Kasa jest już tak pusta, że zaczęło się zonglowanie jak tu podstawowe rzeczy z budżetu zapłacić. Od sierpnia nic się nie ruszyło w rozporządzeniu. Moim zdaniem to celowe działanie z racji braku środków. Jak firma lub państwo ma problem z cash flow, to pierwsza rzeczą jaką się robi to przesuwanie tych płatności, które się tylko da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    91
36 minut temu, Capitan58 napisał:

No wszyscy, ktorzy złożyli podanie/wniosek o zwiększenie pomocy dostają odmiana decyzje

w sensie odmowną decyzje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Szkoda że nie wezmą się za oprocentowanie kredytów bo dostałem dziś ofertę na 9,3 procent , a diler już nie chce czekać, chce jak najszybciej wypchać a  nie bulić za postój ciągnika na placu a tu niewiadomo , powiedzieliby że nie będzie i już a tutaj tworzą sztuczne nadzieje.

Niemcy raczej nie odblokują środków z KPO aż do wyborów i robią to celowo a człowiek się wk***ia bo liczy a niewie na co...


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, odrion napisał:

Nie mają pieniędzy to wstrzymuja. Może czekają aż im unia odblokuje KPO. Kasa jest już tak pusta, że zaczęło się zonglowanie jak tu podstawowe rzeczy z budżetu zapłacić. Od sierpnia nic się nie ruszyło w rozporządzeniu. Moim zdaniem to celowe działanie z racji braku środków. Jak firma lub państwo ma problem z cash flow, to pierwsza rzeczą jaką się robi to przesuwanie tych płatności, które się tylko da. 

Ale co ma KPO do tego? Przecież to kasa która ma iść na konkretne bzdury a nie na rolników.

 

Ktoś coś rzucił w świat i teraz wielki lament bo może dodadzą coś do kupki, a może wyjść tak że guzik dostaniecie prócz droższych kredytów.

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

No właśnie czy te dodatkowe 50 tysięcy to nie miało iść przypadkiem z tych puli niewykorzystanych środków z innych działań 🤔


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
1 godzinę temu, dzikidaniel napisał:

Ale co ma KPO do tego? Przecież to kasa która ma iść na konkretne bzdury a nie na rolników.

 

Ktoś coś rzucił w świat i teraz wielki lament bo może dodadzą coś do kupki, a może wyjść tak że guzik dostaniecie prócz droższych kredytów.

Chyba nie rozumiesz co to jest budżet. Z KPO miała być np finansowana tranformacja energii. Jak nie ma środków z KPO, to rząd płaci z budżetu np za wymianę starych piecy. Tak to działa w każdym obszarze. A co do kupki to jak 35 miliardów euro dotacji to dla Ciebie kupka, to proponuję sprawdzić ile Polska np wydaje na szkolnictwo. Jeżeli chodzi o pożyczki, to lepiej płacić 1% za takie pożyczki, czy 9% za emitowane obligacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek333    5

A ktos dostał odmowne pismo na zwiększenie pomocy do 250 tys . Mi teraz kazali takie oświadczenie złożyć żeby podnieśli pomoc do 250 tys , i kazali czekać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
10 godzin temu, odrion napisał:

Chyba nie rozumiesz co to jest budżet. Z KPO miała być np finansowana tranformacja energii. Jak nie ma środków z KPO, to rząd płaci z budżetu np za wymianę starych piecy. Tak to działa w każdym obszarze. A co do kupki to jak 35 miliardów euro dotacji to dla Ciebie kupka, to proponuję sprawdzić ile Polska np wydaje na szkolnictwo. Jeżeli chodzi o pożyczki, to lepiej płacić 1% za takie pożyczki, czy 9% za emitowane obligacje?

Kupka była odnośnie 50 tysięcy do MGR a nie do KPO (bo to nie temat o KPO). Z kolei w KPO to nie dostaniemy pieniędzy, tylko dostaniemy pieniądze z kredytem do spłacenia i na gorszych warunkach niż jak by sama Polska o ten kredyt się postarała i jeszcze dostanie tylko na jakieś bzdury na jakie unia się zgodzi. To nie 35 MLD dotacji, to 35 MLD kredytu do spłacenia.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj