rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Macius    60

No właśnie nie wiem jak zrobić i co wprowadzić bo tego biznesplanu nie moge otworzyć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wybierz że strony wersję zgodna z twoim excelem. 2007 i nowszy lub 2003 i starszy.

Następnie musisz włączyć makra. Przy pierwszym odpaleniu wyświetli się czerowono-zolta instrukcja. Jak dla debila :P

Później musisz wypełnić pierwszą strone. Każda krateczke. 

Najlepiej ściągnij najpierw instrukcje i tam jest opisane jak makra włączyć. 

Jak wypełnisz pierwszą stronę zapisz wyłącz i włącz ponownie. 

Gotowe. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

19. zaświadczenie wystawione przez powiatowego lekarza weterynarii potwierdzające spełnianie wymagań w zakresie higieny i warunków utrzymania zwierząt – w przypadku gdy operacja jest związana z produkcją zwierzęcą;

Czy jest mi to potrzebne do wniosku jeśli biorę ciągnik i maszyny do produkcji roślinnej - opryskiwacz i zestaw upr-siew ?  Dodam że mam bydło mięsne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romkos96    0

Witam.  Składając teraz wniosek na modernizację jaki jest czas na odpowiedź z agencji..? Po decyzji zakupujemy maszyny i wtedy występuje o zwrot kasy czy jak mam to rozumieć? Bo kredyt trzeba wziąć na całość bądź wkład własny? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
32 minuty temu, the1mati1 napisał:

@mickas092

Nie potrzebne, gdybyś brał coś do wyposażenia budynku lub nawet śrutownik z mieszalnikiem to wtedy tak

A czy jeżeli nie mam produkcji zwierzęcej a dopiero będę miał to kiedy to zrobic?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
11 minut temu, darsonspire napisał:

Orientujecie się czy Małopolska ma jakieś dodatkowe punkty za młodego rolnika? 

bana masz na gogole? czlowieku takie informacje znajduje sie w kilka minut bez zasmiecania forum

  • Like 1
  • Haha 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie za wejście w grupę jest jeden punkt chce wejść w roślinna co wy na to? Jest to jakies trudne zobowiązanie czy wystarczy sprzedawać zboże? 

 

I jeszcze jedmo pytanie jeżeli w poprzednim naborze brałem prasę a teraz chce wziąć przyczepę zbierająca to dostane ją? Bo w punktacji jest pod tym samym podpunktem. 

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Mam jeszcze wolne moce przerobowe przy robieniu wniosków na modernizację, jestem z łódzkiego. Zainteresowanych proszę o kontakt.

 

Odnośnie zaświadczenia od PLW w łódzkim jest potrzebne przy produkcji zwierzęcej, nie ważne, że kupuje się tylko maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Matey  cwaniaczku wyskakujesz mi z wujkiem Google to jak jesteś taki cwany to mi pokaż czarno na białym gdzie to jest napisane czy w Małopolsce są dodatkowe punkty za uczestnictwo w młodym rolniku bo tylko o to mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@darsonspire cwaniaczku leniwy we wniosku jest czarno na białym.

Poza tym w rozporządzeniu też są wymienione województwa. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
I jak składał ktoś w dolnośląskim na obszar D ile punktów mieliście? Myślicie że w tym roku będzie większy nakład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
2 godziny temu, romkos96 napisał:

Witam.  Składając teraz wniosek na modernizację jaki jest czas na odpowiedź z agencji..? Po decyzji zakupujemy maszyny i wtedy występuje o zwrot kasy czy jak mam to rozumieć? Bo kredyt trzeba wziąć na całość bądź wkład własny? Pozdrawiam 

Wystarczy poczytać po zakończeniu naboru agencja ma 90 dni na rozpatrzenie wniosku potem zależy od twojej pozycji na liście są  wysyłane poprawki jeśli podpiszesz umowę to najpierw musisz zrobić przetarg na maszyny jak zatwierdza dopiero kupujesz i składasz o zwrot , czas na wszystko trzeba liczyć ok roku

Edytowano przez Damian1994rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie przejdzie opryskiwacz 1200 ciagany i plug 4 skibowy obrotowy na 18 ha. Ciągnik mam jeden jd100km. Wszystko grunty orne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ktoś wie na temat tej grupy producenckiej czy jak wejdę w zbożowe tu wyciągnę ten jeden punkt łódzkie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
34 minuty temu, ukaszProcho napisał:

Ktoś wie na temat tej grupy producenckiej czy jak wejdę w zbożowe tu wyciągnę ten jeden punkt łódzkie.  

a w grupie producenckiej nie trzeba czasami byc juz jakis czas a nie tak z dnia na dzien sobie wejsc do grupy i zdobyc pkt, mysle ze chyba tak sie nie da wejsc do grupy i za kilka dni zlozyc wniosek.

1 godzinę temu, michal_xs napisał:

Panowie przejdzie opryskiwacz 1200 ciagany i plug 4 skibowy obrotowy na 18 ha. Ciągnik mam jeden jd100km. Wszystko grunty orne

na pług to powiem szczerze ze watpie w to ze ci dadza na tyle ha i na ciagnik 100 km , ja mam 46 ha i wedlug doboru maszyn w tabeli ledwo sie łapie na pług 4 skibowy szer. robocza 2 metry , opryskiwacz to nie wiem ale tez uwazam ze moze braknac ha na taka pojemnosc beczki opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No właśnie mógłby mi ktoś powiedzieć kto tak robił w grupie producenkiej a może się da tak zrobić bo chyba tylko łódzkie ma punkt za wojewodztwo które jest w grupie. Dla porównania świętokrzyskie wystarczy mieć umowę na zbycie towarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na dzień składania musisz być członkiem takiej grupy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I cytowanie widzę z mojej strony :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
1 minutę temu, ukaszProcho napisał:

Ja sie tak tym dokladnie nie interesowalem jezeli bedziesz mogl gdzies byc w tej grupie byc to sie zapisz i moze ci to przejdzie. ciekawe jakie potem sa warunki bycia w tej grupie. najlepiej jakbys znal wszystkie strony medalu a nie tylko szedl do grupy dla 1 pkt do wniosku a potem mial problemy. poprostu warto bylo by sie tym tematem zainteresowac po kazdym kątem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Są też organizacje producentów. Nie tylko za grupę dostanie się punkt. @ukaszProcho nie wstawiałem ale widzę, że Gazeta Pomorska skopiowała mój cały wpis z mojej strony i wrzuciła do siebie.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj