rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Lebioda    4

W dużym uproszczeniu można przyjąć, że ponad 10-15% ludzi rezygnuje z udziału w programie. Moim zdaniem wszyscy chętni się załapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Czyli  z 13500 niech zrezygnuje 2000 to wciaz zostaje 11500 a pieniedzy,  zalezy jaki kurs zastosuja do wymiany euro,sle I tak będzie ponizej 1,5 miliarda Czyli srednie dofinansowanie misialoby sie zawierac w okolicy 130-140 tys a raczej jest to ponad 180 tys. 

Rzecza pewna jest ze musza rozliczyc I zamknac ten program do konca czerwca 2025roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, macius11157 napisał:

Coś nie pokazuje mi pliku z listą, wam też ? Czy może usuneli?

11 godzin temu, macius11157 napisał:

 

 

11 godzin temu, macius11157 napisał:

 

 

Edytowano przez MarekDFagrofarm410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    8
Pilar    0
Napisano (edytowany)

1) Takie pytanko, przy składaniu wniosku miałem 20ha i przysługiwał mi rozsiewacz 700l, doszły mi 24ha i teraz czy jest  jakaś szansa żeby zmienić na większy rozsiewacz? I jeśli by to przeszło to zwrócą koszty za tego co był w ofercie przy składaniu wniosku czy tego większego?

2) Mam również przyczepę 8t i czy w tym przypadku mógłbym zmienić na 10t? W ofercie mam jedną przyczepę a czy dałoby radę zamienić we wniosku na dwie?

Edytowano przez Pilar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lebioda    4
10 godzin temu, Pilar napisał:

1) Takie pytanko, przy składaniu wniosku miałem 20ha i przysługiwał mi rozsiewacz 700l, doszły mi 24ha i teraz czy jest  jakaś szansa żeby zmienić na większy rozsiewacz? I jeśli by to przeszło to zwrócą koszty za tego co był w ofercie przy składaniu wniosku czy tego większego?

2) Mam również przyczepę 8t i czy w tym przypadku mógłbym zmienić na 10t? W ofercie mam jedną przyczepę a czy dałoby radę zamienić we wniosku na dwie?

Próbować zmieniać możesz, ale jak wnioskowałes o pomoc np. 100k  to możesz i maszyny kupić za milion a zwrotu i tak dostaniesz docelowo 100k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25
2 godziny temu, Lebioda napisał:

Próbować zmieniać możesz, ale jak wnioskowałes o pomoc np. 100k  to możesz i maszyny kupić za milion a zwrotu i tak dostaniesz docelowo 100k.

Zwrot nie może być mniejszy niż 30 % wartości netto maszyny. Czyli jak ktoś wnioskował o 100k zwrotu to maszyna nie może być droższa niż 333 tysie netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lebioda    4
11 godzin temu, Ropsonok napisał:

Zwrot nie może być mniejszy niż 30 % wartości netto maszyny. Czyli jak ktoś wnioskował o 100k zwrotu to maszyna nie może być droższa niż 333 tysie netto

Tego nie wiedziałem. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Pytanie z innej strony zupełnie. Jak to jest z zobowiązaniem utrzymania wartości ekonomicznej gospodarstwa i zakupionych środków trwałych w przypadku śmierci beneficjenta? Osoby, które odziedzicza gospodarstwo muszą dotrzymać tych zobowiązań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    556

Czy umowę podpisuje się osobiście w oddziale regionalnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    8
2 godziny temu, jan88 napisał:

Czy umowę podpisuje się osobiście w oddziale regionalnym ?

Tak, osobiście razem żoną/mężem, sprawdzają dane z dowodów osobistych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1846
6 godzin temu, Capitan58 napisał:

Tak, osobiście razem żoną/mężem, sprawdzają dane z dowodów osobistych 

A jak żona się nie zgodzi bo pokłócona akurat? Jest drugi termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    556
16 godzin temu, Capitan58 napisał:

Tak, osobiście razem żoną/mężem, sprawdzają dane z dowodów osobistych 

Czyli wystarczy zabrać tą umowę co przyszła i jechać do agencji czy trzeba dzwonić że jedzie się podpisać umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Trzeba się umówić, ta umowa którą otrzymałeś jest abyś przeczytał co w ARiMR dostaniesz do podpisania.

  • Thanks 2

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    8
8 godzin temu, jan88 napisał:

Czyli wystarczy zabrać tą umowę co przyszła i jechać do agencji czy trzeba dzwonić że jedzie się podpisać umowę ?

Musisz umówić sie na podpisanie umowy, na konkretny dzień i godzinę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Witam, poprawki i 14 dniowy termin, jak to wygląda przy świętach, dostałem 24.04 poprawki, odlicza się dni wolne ustawowo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gary02    0

a możesz podać jaki nr na liście miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, gary02 napisał:

a możesz podać jaki nr na liście miałeś?

Ja 42xx i dzisiaj przyszły poprawki, lubelskie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180

Ja 38XX lubelskie i cisza 🫣

  • Thanks 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usos22    0
4 godziny temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Ja 42xx i dzisiaj przyszły poprawki, lubelskie 

A wiesz gdzie masz wniosek rozpatrywany ? Bo też lubelskie i cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lebioda    4
2 godziny temu, DiamomdEdition napisał:

U mnie 13XX miejsce poprawka na początku grudnia i do teraz cisza . . 

Wielkopolska 

Znajomy z podobnego miejsca w styczniu miał podpisaną umowę. Ja jestem dużo przed kilkoma co mają umowy podpisane, a zero odzewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj