rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

KarolTD90    1320
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Na targach  Agrotech pracownik ARIMR  twierdził że pieniędzy starczy dla wszystkich z 3 punktami ale nie wiem jak to się ma do numeracji miejsc na liście

Ciekawe czy miał  jakąś  wiedzę  czy tylko mówił  to co ludzie chcieliby usłyszeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kampl napisał:

Czyli byliśmy obok siebie na liście, ty awansowałeś o 1000 a ja o 100. Jak? Wsadzili te tysiąc osób między nas? Trochę bez sensu . Chociaż nie ma co się nad tym specjalnie zastanawiać. Cieszy że ludziom tematy ruszyły.

Ogólnie czytałem na grupie na FB że rzekomo narazie kasy jest na 2780 pierwszych osób z listy, ktoś tam dzwonił do głównej agencji. Mi weryfikator powiedział że może w czerwcu lipcu coś się wyjaśni, na początku we wrześniu miałem 4688 a teraz mam 4480 więc trochę to się podsuwa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Te 2 nabory - obszar D i 4.0 to tylko nabita kieszeń doradców. Nie mam do nich zalu - choc raz dla nich zniwa - ale agencja sie nie popisała. Chętnych duzo, kasy mało

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Przecież sam sobie wnioski robisz wiec po co komuś żałujesz?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zarobili na tych naborach jedynie doradcy. Po 4/5 k za wniosek na modernizację brali, a jak przejdzie to kolejne 5. Zapewne za 2/3 miesiące ogłoszą że jednak brak kasy bo trzeba na Ukrainę pchać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Panowie mam dobrą informację mają być obsłużone na chwilę obecna wszystkie wnioski z 3 punktami a prawdopodonnie wszystkie co mają 1,5 punktu też się załapią

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Dadzą wszystkim , ratują dilerów, nowa tarcza

  • Like 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
masa24 napisał:

Przecież sam sobie wnioski robisz wiec po co komuś żałujesz?

Chyba wyraznie napisałem ze choc raz macie dobra kase i nie żałuje. Sam nic nie pisze bo nie umiem. Wole zapłacić. Wniosek 4.0 traktuje jako wygrana w totolotka. Najpierw trzeba było kupic los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

Panowie mam dobrą informację mają być obsłużone na chwilę obecna wszystkie wnioski z 3 punktami a prawdopodonnie wszystkie co mają 1,5 punktu też się załapią

Czy to pewne info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
5 godzin temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Dokładnie, zarobili na tych naborach jedynie doradcy. Po 4/5 k za wniosek na modernizację brali, a jak przejdzie to kolejne 5. Zapewne za 2/3 miesiące ogłoszą że jednak brak kasy bo trzeba na Ukrainę pchać 

Ktoś kto daje dyle za wniosek to rozumu nie ma . Normalny doradca bierze 2 tys za całość maks   . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1    0
Cytat
4 godziny temu, czareczek85 napisał:

Panowie mam dobrą informację mają być obsłużone na chwilę obecna wszystkie wnioski z 3 punktami a prawdopodonnie wszystkie co mają 1,5 punktu też się załapią

Póki co to nie z 3 punktami a numerami zbliżonymi do 3000 na liście i trochę ponad a to jest na chwilę obecną delikatnie ponad 4 pkt. Piszesz że wszystkie ponad 1,5 pkt się załapią to musieli by dołożyć 4-5 razy tyle kasy. Przecież to NIEREALNE   Czasu mało bo to przecież stary PROW i kasy też za bardzo nie ma, Za chwilę nowe nabory. Ale coż nadzieja umiera ostatnia 😀😀😀

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3
16 godzin temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Ogólnie czytałem na grupie na FB że rzekomo narazie kasy jest na 2780 pierwszych osób z listy, ktoś tam dzwonił do głównej agencji. Mi weryfikator powiedział że może w czerwcu lipcu coś się wyjaśni, na początku we wrześniu miałem 4688 a teraz mam 4480 więc trochę to się podsuwa

musi się wyjaśnić wszystko maksymalnie do czerwca  bo w następnym roku muszą już wszystko rozliczyć i zamknąć liste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329
2 godziny temu, alfa napisał:

Ktoś kto daje dyle za wniosek to rozumu nie ma . Normalny doradca bierze 2 tys za całość maks   . 

Też jestem takiego zdania. Nie wiem skąd takie stawki jak wyżej pisze. Mi sie całość zamkneła w 2,5tys. Chyba że ktoś składał na budowę za milion to co tam 5-10tys za wniosek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Aroo22 napisał:

Też jestem takiego zdania. Nie wiem skąd takie stawki jak wyżej pisze. Mi sie całość zamkneła w 2,5tys. Chyba że ktoś składał na budowę za milion to co tam 5-10tys za wniosek. 

Na ciągnik złożyłem za 500k netto, to wzieli z lubelskiego firma 4k a później chyba kolejne 4k i 500 złożenie wniosku o płatność. Za młodego rolnika też skroili bo miało być tak, doszło 500 poprawki, 500 złożenie wniosku o kasę i chyba 1000 za złożenie wniosku o drugą turę, i 500 po 5 latach ankieta 😂😂 jakbym wiedział to bym nie pisał tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
43 minuty temu, czareczek85 napisał:

info z ARiMR

 

Pożyjemy zobaczmy, już na początku miało być dla wszystkich, później okazało się że dla ok 1/3 wniosków starczy kasy. Miała być szybka akcja z tym naborem, a się ciągnie i większość osób nie dostała jeszcze żadnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329
1 godzinę temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Na ciągnik złożyłem za 500k netto, to wzieli z lubelskiego firma 4k a później chyba kolejne 4k i 500 złożenie wniosku o płatność. Za młodego rolnika też skroili bo miało być tak, doszło 500 poprawki, 500 złożenie wniosku o kasę i chyba 1000 za złożenie wniosku o drugą turę, i 500 po 5 latach ankieta 😂😂 jakbym wiedział to bym nie pisał tam

Mi robił pracownik ODRu  młodego rolnika i modernizacje. Też ciągnik ale mniejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Oprócz ceny ważna jest też jakosć usługi i kontakt doradca - wnioskodawca, czasem warto zapłacić trochę więcej i przez 5 lat mieć dobrą obsługę, zgadzam się też że 8 - 10 tys. za wniosek i biznesplan to przesada

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

No ja miałem gościa który był tak straszny że sam bym napisał lepiej niż on. Dopiero nevpro tutaj z forum na ostatni gwizdek mnie uratował. Bo tamten typek to chcial chyba z 7k a przeciętny gimnazjalista byłby bardziej rozgarnięty. I pomyśleć że gość jest dyrektorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3913
Napisano (edytowany)

Nieźle ceny. To mi babka co robi w  odr-ze ale pracuje też na swój rachunek skasowała około 1000 zł za wszystko z poprawkami its. 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
Dnia 15.03.2024 o 06:21, miwigos napisał:

Dadzą wszystkim , ratują dilerów, nowa tarcza

Tylko rolnik na końcu łańcuszka jak zwykle najmniej na tym zyska. Przy tej koniunkturze gdybyśmy wstrzymali wszelkie inwestycje w maszyny na rok, to wtedy z obniżek cen byśmy mieli prawdziwa dotację. A tak to tylko nabijanie kabzy innym i impreza trwa dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Przed chwilą, driver24 napisał:

Tylko rolnik na końcu łańcuszka jak zwykle najmniej na tym zyska. Przy tej koniunkturze gdybyśmy wstrzymali wszelkie inwestycje w maszyny na rok, to wtedy z obniżek cen byśmy mieli prawdziwa dotację. A tak to tylko nabijanie kabzy innym i impreza trwa dalej.

CO na wsi jest za dobrze dzierzawy 4000 w łyżce by cię utopili żeby ziemie wziąć a ty byś chciał maszyn nie kupować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
3 minuty temu, driver24 napisał:

Tylko rolnik na końcu łańcuszka jak zwykle najmniej na tym zyska. Przy tej koniunkturze gdybyśmy wstrzymali wszelkie inwestycje w maszyny na rok, to wtedy z obniżek cen byśmy mieli prawdziwa dotację. A tak to tylko nabijanie kabzy innym i impreza trwa dalej.

Rok nic nie zdziała. Po pierwsze musi skończyć się dotowanie maszyn. To napędza kupno. Po drugie co najmniej 2-3 lata brak zakupu maszyn, bo  część jest pod zamówienia i trzeba czekać na nie do roku czasu 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3913
5 minut temu, Mateusz1q napisał:

CO na wsi jest za dobrze dzierzawy 4000 w łyżce by cię utopili żeby ziemie wziąć a ty byś chciał maszyn nie kupować 

Już ci kiedyś pisałem. Nie trzeba lamentować tylko się cieszyć że ktoś chce dać 4 tys dzierżawy i jeszcze pewnie dopłaty odda. Na twoim miejscu dawno bym oddał i bez roboty konkretna kasa by wpływała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj