rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Miran    54

Na 10ha UR jaką moc ciągnika mogę dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Obszar D to chyba również budowa budynków inwentarskich? Jest jakiś przelicznik na ile maksymalnie sztuk i M2/szt mogę budować oborę na byki, czy tylko moja fantazja to ogranicza? 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1
Napisano (edytowany)

W tym roku po raz pierwszy wpisałem w obecnym naborze na dopłaty obszarowe 4 ha z umowy dzierżawy ustnej (tzw krótkoterminowa). Czy w sprawozdaniu Spr_z_U_WE_MGR mogę je umieścić?

Edytowano przez arti17cf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

jak ktoś nie wykorzystał pełnej kwoty 250 zwrotu to może wnioskować o maszyny na resztę kwoty ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Na jaki czas musze mieć zawartą umowę dzierżawy gruntów w momencie składania wniosku na modernizację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Teoretycznie minimum 5 lat, ale praktycznie musi być co najmniej 7+.

  • Thanks 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Cześć czy przy obliczaniu wzrostu gva w kolejnych latach są brane pod uwagę w jakiś sposób faktury sprzedaży?  

Czy jest to liczone tylko z tych tabelek przelicznikowych gdzie wpisuje się uprawy I powierzchnię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam dwie umowy dzierżawy, jeszcze zostało 7 lat ale w dniu składaniu wniosku na modernizację będzie 6 lat i 11 miesięcy, pewnie to nie przejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36
6 godzin temu, Miran napisał:

Na 10ha UR jaką moc ciągnika mogę dostać?

Około 80-100 KM.

 

4 godziny temu, Palmusny napisał:

jak ktoś nie wykorzystał pełnej kwoty 250 zwrotu to może wnioskować o maszyny na resztę kwoty ?

 

Tak

 

1 godzinę temu, dzikidaniel napisał:

Teoretycznie minimum 5 lat, ale praktycznie musi być co najmniej 7+.

W roku, w którym jest składany wniosek dzierżawa na okres co najmniej 7 lat. Umowa na co najmniej 5 lat w roku, w którym składany jest wniosek o płatność końcową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

jak w mgr wykorzystałem limit 200 tys to mogę składać teraz jeszcze jeden wniosek żeby wykorzystać 50 tys zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    57
MarekDFagrofarm410 napisał:

Kurcze mam dwie umowy dzierżawy, jeszcze zostało 7 lat ale w dniu składaniu wniosku na modernizację będzie 6 lat i 11 miesięcy, pewnie to nie przejdzie ?

NIE. Proponuję przedłużyć umowę dzierżawy o rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

z 250 i nie może być jedyną inwestycją w ramach wniosku bo nie wyliczysz na tym GVA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8
37 minut temu, adimajkel napisał:

z 250 i nie może być jedyną inwestycją w ramach wniosku bo nie wyliczysz na tym GVA

Ok Dzieki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Dobra a 60% zwrotu mają Ci co nie ukończyli 40roku życia czy nie minęło 5 lat od startu przygody z gospodarstwem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36

O 60% zwrotu może ubiegać się Młody Rolnik oraz osoby wspólnie wnioskujące. Młody rolnik to osoba, która:

- w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy ma nie więcej niż 40 lat (nieukończone 41 lat),

- rozpoczęła kierowanie gospodarstwem nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy,

- w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy posiada kwalifikacje zawodowe określone w przepisach w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników”.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Witam. Zastanawiam się by w najbliższym naborze mgr wziąć ciągnik. Jeszcze nigdy nic nie braliśmy na Prow.

Jak to wszystko wygląda? Wiem że muszę iść do doradcy by ogarną to. Ile czasu czeka się na decyzję? Jaki czas jest na kupno ciągnika po podpisaniu umowy a agencja? Ciągnik można wziąć na finansowanie czy trzeba zapłacić od razu za niego? Zwrot dostaje się po zakupie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36

O dofinansowanie może starać się osoba, która posiada gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie więcej niż 300 ha lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa musi wynosić co najmniej 13 tys. euro i mniej niż 200 tys. euro.

W ramach programu można realizować:

- inwestycje związane z budową lub modernizacją budynków inwentarskich z wyposażeniem lub magazynów paszowych (limit pomocy - 600 tys. zł), lub

- inwestycje związane z budową lub modernizacją budynków do produkcji rolnej niezwiązanych z produkcją zwierzęcą lub zakup maszyn i urządzeń rolniczych (limit pomocy - 250 tys. zł).

Wysokość pomocy wynosi 60% w przypadku młodego rolnika lub osób wspólnie wnioskujących, 50% dla pozostałych osób.

W wyniku realizacji operacji musi nastąpić wzrost wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA) o co najmniej 10% w stosunku do roku, w którym został ogłoszony nabór wniosków o dofinansowanie i utrzymanie wzrostu przez okres 5 lat od podpisania umowy.

Teoretycznie Agencja ma 10 miesięcy od dnia zakończenia naboru wniosków na podpisanie umowy. Realizacja inwestycji musi nastąpić w terminie:

- 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy - jeśli jest realizowana w dwóch etapach,

- 24 miesiące od dnia zawarcia umowy - jeśli jest realizowana w jednym etapie,

i nie później niż do dnia 30 czerwca 2025 r.

Zakup ciągnika może być realizowany za pomocą kredytu czy innych form finansowania. Pomoc wypłacana jest po zakończeniu realizacji operacji lub jej etapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1
Dnia 8.05.2023 o 18:59, NevPro napisał:

O 60% zwrotu może ubiegać się Młody Rolnik oraz osoby wspólnie wnioskujące. Młody rolnik to osoba, która:

- w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy ma nie więcej niż 40 lat (nieukończone 41 lat),

- rozpoczęła kierowanie gospodarstwem nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy,

- w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy posiada kwalifikacje zawodowe określone w przepisach w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników”.

Trzeba spełnić wszystkie te trzy warunki, żeby być uznanym za młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    57
elamir napisał:

Dnia 8.05.2023 o 18:59, NevPro napisał:

O 60% zwrotu może ubiegać się Młody Rolnik oraz osoby wspólnie wnioskujące. Młody rolnik to osoba, która:

- w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy ma nie więcej niż 40 lat (nieukończone 41 lat),

- rozpoczęła kierowanie gospodarstwem nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy,

- w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy posiada kwalifikacje zawodowe określone w przepisach w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników”.

Trzeba spełnić wszystkie te trzy warunki, żeby być uznanym za młodego rolnika?

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36

Tak, warunki muszą być spełnione na dzień składania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    5

W ramach prowu obszar D w 2022 podpisałem.umowe na maszyny. Wykorzystałem 220 tys zł, czy mogę złożyć wniosek w nowym nabierze na budowlanke, oraz na utwardzenie podwórka z tych 30 tys co zostało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1
11 godzin temu, NevPro napisał:

Tak, warunki muszą być spełnione na dzień składania wniosku.

A jakie czynniki oficjalnie rozpoczynają bieg kierowania gospodarstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
Napisano (edytowany)

Umowa dzierżawy, założenie numeru gospodarstwa, kupno ziemi. Zależy co było pierwsze. 

Edit.  chociaż sam numer gospodarstwa nie wiem czy coś zmienia, możesz mieć numer założony a nie mieć ziemi i nie składać o dopłaty - chyba. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj