rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Misha0    0

W moim przypadku 3k za kompleksowe prowadzenie wniosku, mazowieckie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Składał ktoś z was wniosek odnośnie odnawialnego źródła energii ml


?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Podobnie mam, czas jest do 1 marca tylko. Podaj jakiś namiar do siebie. Napisz do mnie na krzys3108s@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie co gdybym złożył wniosek na jakiś obszar i z niego zrezygnował. Czy dobrze kojarzę że w kolejnym naborze nie mogę już składać wniosku na ten obszar?

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Ja miałem złożony wniosek na obszar D ale odpuściłem przy pierwszych poprawkach i dostałem pismo z odmową, teraz w 2021 złożyłem kolejny i nie było problemu, umowę podpisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Zdarzyła się komuś ponowna kontrola po wypłacie pieniędzy z modernizacji pod względem zakupionych maszyn? Chodzi o 3,4,5 rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Cześć, mam taką sytuacje:

W biznesplanie w okresie docelowym miałem zapis o zwiększeniu powierzchni upraw. Tak też zrobilem- wziąłem dzierżawy.

Natomiast w strukturze upraw w okresie docelowym miałem wpisane te same rośliny co w bazowym tylko z większymi arealami.

W biznesplanie w okresie bazowym i docelowym : jęczmień pszenica rzepak kukurydza.

A obecnie w uprawie mam kukurydzę soję i pszenice.

Pytanie do Was:

Czy w związku z tym będę musiał poprawiać biznesplan?

Złożyłem już wniosek o płatność i ostatnio dzownila pani z arimr i coś o strukturze upraw mówiła.. niestety odebrała żona i nie wiem dokładnie o co chodzi, ale ma wysłać pismo jakieś.

Dzieki

Edytowano przez Okisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    197

Te przepisy to jest porażka. Niby trzeba utrzymać strukturę upraw ale ciekawe jak to zrobić przy odpowiednim  plodozmianie. W biznesplanie masz określone jakimi uprawami chcesz to osiągnąć i chyba najgorsza opcja to zwiększyć proporcjonalnie każda uprawę. W takim układzie nie ma pola manewru i często działki mogą nie pasować w kolejnych latach żeby to utrzymać.

Np. W tym roku nie miałem wschodów rzepaku i już struktura jest nie zachowana. Od 2024 będzie ugorowanie i znowu może być problem....

Ja mam podobny problem. Mam zwiększenie gva przez zwiększenie areału pszenicy, ale od kolejnego roku będę musiał wprowadzic 3 roślinę I już będzie problem. Moje rozmowy w agencji były taki ze najważniejszy jest wzrost gva o 10% I jak nie będzie struktury upraw z roku docelowego to będą sprawdzać czy na pewno jest te 10% wzrostu. 

Daj znać jak się temat rozwinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
23 minuty temu, odrion napisał:

Te przepisy to jest porażka. Niby trzeba utrzymać strukturę upraw ale ciekawe jak to zrobić przy odpowiednim  plodozmianie. W biznesplanie masz określone jakimi uprawami chcesz to osiągnąć i chyba najgorsza opcja to zwiększyć proporcjonalnie każda uprawę. W takim układzie nie ma pola manewru i często działki mogą nie pasować w kolejnych latach żeby to utrzymać.

Np. W tym roku nie miałem wschodów rzepaku i już struktura jest nie zachowana. Od 2024 będzie ugorowanie i znowu może być problem....

Ja mam podobny problem. Mam zwiększenie gva przez zwiększenie areału pszenicy, ale od kolejnego roku będę musiał wprowadzic 3 roślinę I już będzie problem. Moje rozmowy w agencji były taki ze najważniejszy jest wzrost gva o 10% I jak nie będzie struktury upraw z roku docelowego to będą sprawdzać czy na pewno jest te 10% wzrostu. 

Daj znać jak się temat rozwinie. 

No właśnie... Jeszcze to ugotowanie za jakiś  czas. 

 GVA to też mam mieć ten 10% wzrost.

Jutro będę dzwonić do agencji pytać co oni kurde chcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Ile czasu trwa zlecony do realizacji Warszawy przelew płatności (OR mówili że do 2 tygodni)? Mija już prawie miesiąc a przelewu dotacji jeszcze nie nie ma na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
20 godzin temu, Okisz napisał:

No właśnie... Jeszcze to ugotowanie za jakiś  czas

 GVA to też mam mieć ten 10% wzrost.

Jutro będę dzwonić do agencji pytać co oni kurde chcą...

Niestety, już w tym roku to ugorowanie musi być spełnione. Można co prawda na ugorze zasiać, ale obszar ten i roślina na nim rosnąca, nie będą brane pod uwagę w wyliczaniu wielkości ekonomicznej. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Mógł by ktoś podesłać zdjęcie tablicy informującej  o uzyskaniu pomocy w ramach PROW?

Muszę to dziadostwo ogarnąć na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
2 godziny temu, Darek8787 napisał:

ale to obowiązuje w przypadku obszaru d? to chyba powyżej 200 zwrotu tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    197
Dnia 5.03.2023 o 12:32, Okisz napisał:

Jutro będę dzwonić do agencji pytać co oni kurde chcą

I jak tam, przyczepili się tylko do tablicy, czy czegoś jeszcze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
1 godzinę temu, Palmusny napisał:

ale to obowiązuje w przypadku obszaru d? to chyba powyżej 200 zwrotu tak ?

tak obszar D. zwrot przekroczył 50 tyś. euro wtedy jest tablica. miałem łącznie zwrot 238 tyś. zł. a te 50 tyś. euro jest liczone jakoś z 2014 roku dlatego jakoś około 220 tyś. zł. już przekracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
1 godzinę temu, Darek8787 napisał:

tak obszar D. zwrot przekroczył 50 tyś. euro wtedy jest tablica. miałem łącznie zwrot 238 tyś. zł. a te 50 tyś. euro jest liczone jakoś z 2014 roku dlatego jakoś około 220 tyś. zł. już przekracza.

tak myślałem no ja na 200 składałem niestety *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Wniosek o zwiększenie środków (50tys) i dołożenie 1 maszyny wysłany w styczniu. dziś podpisany aneks. Oddział Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj