rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malorolny121    205
Dnia 13.01.2023 o 12:52, pawloxhxx napisał:

Witam szanowne grono Panów, mam pytanie wnioskowałem o około 160k zwrotu na PROW i mam drugi etap ku końcowi i został mi agregat talerzowy do kupienia czy mogę dołożyć sobie ładowarkę przegubowa za okolo 130k netto lub zamienić za agregat talerzowy aneksem? Można próbować czy nie przejdzie, arimr Białystok. Wtedy wnioskował bym o ponad 200 k

Te dodatkowe 50 tys zl to jest jak miales w umowie z agencją na maszyny za 160 tys i one podrożały i teraz musisz dołożyć kasy.  A nie ze sobie dokladasz kolejną  maszynę zeby zgarnąć  jeszcze 50 tys. Ja tak myślałem  jak ty ze tak jest i juz pisalem aneks zeby dołożyć  silosy. Ale kierownik  agencji w Lublinie sprowadził  na ziemię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Dnia 14.01.2023 o 12:21, proximaplus napisał:

11.01 podpisany aneks na zwiększenie puli o 50 tysięcy. Oln 

ARiMR honoruje takie oświadczenia że to tylko moc chwilowo dostępna i nie w każdych warunkach?

Bo mam ciągnik o mocy 155-160 koni przyznany i On się mieści w tym przedziale ale w dowodzie będzie moc z EMP czyli 175 koni teraz może być z tym problem 

dlaczego może być z tym problem ?

17 godzin temu, Marianyitaliany napisał:

A jak oświadczenie nie przejdzie to co kaplica?czy da się jeszcze coś zrobić?

no właśnie można jeszcze coś kombinować uzasadniać ? zawsze przechodziło te oświadczenie w poprzednich prowach

17 godzin temu, piotrek91p napisał:

U mnie na 16 ha przeszedł MF 7715, oczywiście oświadczenie dołożyłem o mocy dodatkowej.

ile lat temu to było i jak to możliwe 🤣

7715 ma o ile się nie mylę 175km w dowodzie jak to uzasadniłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11
12 minut temu, seba836 napisał:

dlaczego może być z tym problem ?

no właśnie można jeszcze coś kombinować uzasadniać ? zawsze przechodziło te oświadczenie w poprzednich prowach

ile lat temu to było i jak to możliwe 🤣

7715 ma o ile się nie mylę 175km w dowodzie jak to uzasadniłeś

Bo właśnie w dowodzie jest ta moc z doładowaniem mocy czyli te 175 koni, a mój przedział to 155-160 i teraz pytanie czy takie oświadczenie przejdzie bo słyszałem że zdarzają się z tym problemy,u jednych przechodzi u innych niestety nie...

Trochę po bandzie 7715s na 16 ha😁😂


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
17 minut temu, proximaplus napisał:

Bo właśnie w dowodzie jest ta moc z doładowaniem mocy czyli te 175 koni, a mój przedział to 155-160 i teraz pytanie czy takie oświadczenie przejdzie bo słyszałem że zdarzają się z tym problemy,u jednych przechodzi u innych niestety nie...

Trochę po bandzie 7715s na 16 ha😁😂

mam tą samą sytuację ale nie powinno być problemu w poprzednich naborach przechodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6902

Noo, znam sytuację gdzie chłopak też liczył że aneks przejdzie i zamówił ciągnik, zmieniła się prowadząca i nowa mówi że nie ma mowy, nawet tego co dostał to ona by nie dała. Ostateczny termin realizacji do kwietnia, więc bez szans zamówić mniejszy, który de facto będzie znacznie droższy, a na tego co zamówił nie ma co liczyć, bo nie ma gdzie nawet ziemi dobrać żeby pokryć to biznesplanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasimek3    0
Dnia 14.01.2023 o 16:13, Marianyitaliany napisał:

właśnie mam ten sam problem we wniosku mam 135-145km a biorę new Holanda t6 160 i ciekawe czy przejdzie na oswiadczenie

We wniosku miałem 140km i mi bez problemu przeszedł New Holand t 6 160 DC bez żadnego oświadczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89
7 godzin temu, malorolny121 napisał:

Te dodatkowe 50 tys zl to jest jak miales w umowie z agencją na maszyny za 160 tys i one podrożały i teraz musisz dołożyć kasy.  A nie ze sobie dokladasz kolejną  maszynę zeby zgarnąć  jeszcze 50 tys. Ja tak myślałem  jak ty ze tak jest i juz pisalem aneks zeby dołożyć  silosy. Ale kierownik  agencji w Lublinie sprowadził  na ziemię. 

dla kolegi @situ16 przeszła dokładana maszyna na te 50 tyś dodatkowe to widać różnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Pytanie czy do nowo zakupionego ciagnika na prow, mozna dokupic jeszcze obciazniki i dorzucic do wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
12 minut temu, Darek8787 napisał:

dla kolegi @situ16 przeszła dokładana maszyna na te 50 tyś dodatkowe to widać różnie jest.

A jaki oddział  agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89
14 minut temu, malorolny121 napisał:

A jaki oddział  agencji.

tego nie wiem, ale ja też oczekuję na akceptację dokładanego pługa ponad to 200 tyś co miałem w biznesplanie niedługo się dowiem czy dokładanie maszyny przechodzi w Olsztynie.

Edytowano przez Darek8787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
2 godziny temu, proximaplus napisał:

Bo właśnie w dowodzie jest ta moc z doładowaniem mocy czyli te 175 koni, a mój przedział to 155-160 i teraz pytanie czy takie oświadczenie przejdzie bo słyszałem że zdarzają się z tym problemy,u jednych przechodzi u innych niestety nie...

Trochę po bandzie 7715s na 16 ha😁😂

Nominalnie ma 155 ,moc miałem do 160 więc powinno przejść. Razem z wnioskiem o płatność poszło oświadczenie od producenta.

Na etapie rozpatrywania nie trzeba było jakiś dodatkowych wyjaśnień, i to nie było kilka lat temu tylko w zeszłym roku składany wniosek.

Tylko zapomniałem dodać, że jest też hodowla ponad 80 djp, no i realnie hektarów jest ponad 70 na ten moment do obróbki. Poprzedni ciągnik główny przekraczał 1000 h rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
5 godzin temu, danielhaker napisał:

Noo, znam sytuację gdzie chłopak też liczył że aneks przejdzie i zamówił ciągnik, zmieniła się prowadząca i nowa mówi że nie ma mowy, nawet tego co dostał to ona by nie dała. Ostateczny termin realizacji do kwietnia, więc bez szans zamówić mniejszy, który de facto będzie znacznie droższy, a na tego co zamówił nie ma co liczyć, bo nie ma gdzie nawet ziemi dobrać żeby pokryć to biznesplanem

mam podobną sytuację ale pierwsza prowadząca powiedziała że przejdzie teraz się zmieniło i mam inną ale tej już się nie pytałem 

4 godziny temu, ahten napisał:

Pytanie czy do nowo zakupionego ciagnika na prow, mozna dokupic jeszcze obciazniki i dorzucic do wniosku?

można tylko musisz osobną fakturę na to mieć i nie ma problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

w jaki sposób okazujcie się przelewami za maszyny jeżeli był kredyt? Chodzi o płatność końcową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Potwierdzenie przelewu od banku udzielajacego kredyt z wyszczegulnieniem nr faktury za ktorą dokonano płatnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Mam ankiete po PROW do dostarczenia do regionalnego oddziału, dostarczał ktoś podobne pisma do BP z pozytywnym skutkiem? 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wypełniłeś założenia biznesplanu i wzrost gva o 10% to skutek zawsze jest pozytywny

 

Edytowano przez marcinkaczmarek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wiem, poprostu czy jest różnica czy wysyłam do Poznania czy zaniose do BP w mojej miejscowości? pytam bo miałem ostatnio postępowanie że czegoś nie dałem a dałem a z BP mam potwierdzenie wpłynięcia 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13
1 godzinę temu, wojmaj29@wp.pl napisał:

 A co gdy mam w finansowaniu fabrycznym? Połowę wpłaciłem jako wkład własny a resztę mam w finansowaniu spłata co miesiąc

Czyli dajesz fakturę za Twój wklad i przelew z banku który Ci finansuje maszynę. Do umowy powinni dać ci potwierdzenie przelewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bartek933 napisał:

Wiem, poprostu czy jest różnica czy wysyłam do Poznania czy zaniose do BP w mojej miejscowości? pytam bo miałem ostatnio postępowanie że czegoś nie dałem a dałem a z BP mam potwierdzenie wpłynięcia 

W piśmie jest napisane,że do oddziału regionalnego.Jest też telefon do osoby prowadzącej tą sprawę, więc zadzwoń i dopytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
9 godzin temu, Bartek933 napisał:

Mam ankiete po PROW do dostarczenia do regionalnego oddziału, dostarczał ktoś podobne pisma do BP z pozytywnym skutkiem? 

W twoim przypadku minęło już 5 lat od wypłaty pieniędzy? Miałeś to zapisane w umowie czy przysłali ci pismo o przysłanie tej ankiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj